Ką daryti pajutus į gripą panašius simptomus?

Teksto dydis:

Ką daryti pajutus į gripą panašius simptomus?

Pajutus į gripą panašius simptomus (karščiavimą, kosulį, gerklės, galvos, sąnarių skausmus, drebulį, nuovargį, viduriavimo ir vėmimo požymius) rekomenduojame likti namuose (iki 7 dienų), nevykti į darbą, ugdymo įstaigą. Susirgęs asmuo pirmiausia turėtų kreiptis į šeimos (bendrosios praktikos) gydytoją.
 
Šeimos gydytojo nedarbo metu (esant temperatūrai daugiau nei 38,5 ar kitiems stipriems simptomams) – kreiptis į ligoninių priėmimo skyrius arba kviesti greitąją medicinos pagalbą.  Esant temperatūrai aukštesnei nei 38,5 – ją sumažinti vaistais ir tada kreiptis į  šeimos gydytoją, jei temperatūra nekrenta ar savijauta labai bloga ir asmuo negali nuvykti į gydymo įstaigą – kviesti greitąją medicinos pagalbą. 
 
Likus namuose, kol bus suteikta medicininė pagalba, dėvėti kaukę, laikytis 1 m. atstumu nuo kitų aplinkoje esančių žmonių. Labai svarbu  laikytis asmens higienos reikalavimų – reguliariai plauti rankas tekančiu vandeniu su muilu arba naudoti rankų dezinfekcijos priemones, ypač nusikosėjus ar nusičiaudėjus. Taip pat naudoti tik vienkartines nosinaites ir jomis, kosint ar čiaudint prisidengti burną, o panaudotas išmesti tam skirtose vietose.
Vaikų ugdymo įstaigų administracijoms siūloma informuoti tėvus, kad neleistų sergančių vaikų į vaikų ugdymo įstaigas. O susirgus ugdymo įstaigoje, t.y. vaikui pajutus į gripą panašius simptomus (karščiavimą, kosulį, gerklės, galvos, sąnarių skausmus, drebulį, nuovargį, viduriavimo ir vėmimo požymius),  nedelsiant išleisti vaiką į namus ir apie tai informuoti tėvus. Taip pat supažindinti vaikus ir mokytojus, dėstytojus apie rekomenduojamas asmenines apsaugos priemones. Labai svarbu dažniau vėdinti ir valyti patalpas, riboti su ugdymo veikla nesusijusius renginius mokykloje. (SAM informacija)
 
Lietuvos Respublikos vyriausiasis epidemiologas Vytautas Bakasėnas kreipėsi į šalies savivaldybių administracijas dar kartą prašydamas vengti rengti masinius renginius.
 
Plintant gripui Lietuvoje, rekomenduojama:

- Reguliariai plauti rankas su muilu ir vandeniu arba naudoti rankų dezinfekcijos priemones (pvz., dezinfekuojančias servetėles rankoms), ypač nusikosėjus ar nusičiaudėjus.
- Kosint ar čiaudint užsidengti nosį ir burną (geriausia vienkartinėmis nosinaitėmis, galima užsidengti skepetaite, sulenkta alkūne).
- Panaudotas nosinaites nedelsiant išmesti tam skirtose vietose.
- Stengtis neliesti akių, nosies ir burnos, ypač neplautomis rankomis.
- Vengti masinių renginių, nesilankyti žmonių susibūrimo vietose. Jei to išvengti neįmanoma – dėvėti apsauginę kaukę.
- Susitikus su kitais asmenimis, vengti prie jų liestis (apkabinti, bučiuoti, spausti ranką).
 
www.sveikas.lt informacija:
 
Gripas pasižymi itin staigia pradžia ir aukštu karščiavimu. Pasiskiepiję nuo sezoninio gripo ir užsikrėtę pandeminiu gripu – ligą perneša lengviau.
Ypač svarbu žinoti rimtos, sunkios infekcijos pradžios simptomus – pirmiausia pažeidžiama kvėpavimo sistema – užgula krūtinę, tampa labai sunku tiek įkvėpti, tiek iškvėpti. Labai skauda gerklę, kyla karštis.
 
  •      Gripas negydomas antibiotikais.
Antibiotikai papildomai skiriami prasidėjus komplikacijoms – ausų uždegimui, plaučių uždegimui ir pan.
  •        Gripas gydomas antivirusiniais vaistais, kurie yra skiriami hospitalizuotiems ligoniams ir rizikos grupėms – nėščiosioms, vaikams iki 2 metų ir pacientams, kurie vartoja imunitetą slopinančius vaistus.
  •      Visi kiti gydosi naminėmis priemonėmis – geria daug šiltų skysčių, nes jie padeda išprakaituoti, plečia periferines kraujagysles, valgo medų, imbierą, vitaminus.
  •        Temperatūra pradedama „mušti” tik kai grėsmingai artėja iki 39 laipsnių, nes šiek tiek virš 38 laipsnių reiškia, kad organizmo imuninė sistema kovoja su virusu, kuria antikūnus, todėl nereikia jai trukdyti.
  •     Kai temperatūra priartėja prie 39 laipsnių ir gerokai aukščiau – geriausia karštį „mušti” fizinėmis priemonėmis – dėti ledą ant galvos – galvą atšaldyti yra svarbiausia, nes šis virusas itin pavojingas smegenims, todėl dabar sergantiems ypač būdingi kliedesiai karščiavimo metu. Ledą gerai dėti į pažastis ir kirkšnis.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Order for a blank ATM card now: +393512615163 2022-06-28 00:34


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.

Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.