Izraelis ir Jungtinė Karalystė grįžta į gyvenimą po COVID-19: vienintelis kelias – aktyvus skiepijimas

Teksto dydis:

Izraelis ir Jungtinė Karalystė grįžta į gyvenimą po COVID-19: vienintelis kelias – aktyvus skiepijimas

2021-04-23 12:24

Šalys, kuriose skiepijimas nuo COVID-19 tik įsibėgėja, turi puikią progą pamatyti, ko galima tikėtis, kai skiepijimas taps masinis. Izraelis, viena pirmaujančių šalių pagal skiepijimą nuo COVID-19, jau grįžta į įprastą gyvenimą – atidaryti verslai, galima susiburti šeimomis. Jungtinė Karalystė taip pat rengiasi grįžti į įprastą gyvenimą. Tikimasi, kad birželį galės veikti pasilinksminimo vietos, vykti festivaliai. Šiose šalyse pradėjus masinį skiepijimą nuo COVID-19, sumažėjo mirčių, sunkios ligos atvejų. Kartu taikant ir karantino priemones, krito užsikrėtimų skaičiai. Vis dėlto, nors vakcinos – bilietas į laisvę, iššūkių kelia galimos naujos koronaviruso atmainos.

 

Kviečia grįžti į normalų gyvenimą

Izraelis neseniai atšventė vieną didžiausių metų švenčių – Paschą. Šių metų šventė Izraelio gyventojams ypatinga, nes ji yra ir laisvės nuo viruso šventė. Po metų leista susirinkti šeimoms iki 20 žmonių. „Izraelyje šventės švenčiamos šeimos susibūrime – susirenka ne tik tėvai, seneliai, bet ir broliai, sesės, visi vaikai, būna 20–30 žmonių. Ši šventė buvo pirmoji po metų, kai dideli šeimos būriai galėjo susirinkti ir švęsti. Labai geras jausmas, kai galime būti visi kartu, ramiau, kai žmonės pasiskiepiję arba pasidarę testą. Galimybė būti kartu suteikė daug džiaugsmo“, – pasakoja Izraelio lietuvių bendruomenės pirmininkė Ieva Vebraitė-Adereth.

 

Izraelio lietuvių bendruomenės pirmininkė Ieva Vebraitė-Adereth. Asmeninio archyvo nuotr.

Galimybę grįžti į įprastą gyvenimą Izraelyje suteikė karantinas ir aktyvi skiepijimo kampanija. „Pasiskiepijo labai daug žmonių, pradėjo galioti „žaliasis pasas“. Restoranai, kultūros centrai, muziejai gali veikti „žaliojo paso“ principu – gali lankytis tie, kas pasiskiepijo, yra persirgę, turi neigiamą testą. Vėl gali eiti į restoranus, keliauti į parkus, miestuose matai daug žmonių, jaučiasi, kad beveik sugrįžome į normalų gyvenimą“, – sako lietuvių bendruomenės pirmininkė.

 

Izraelis pirmauja pasaulyje pagal paskiepytų nuo COVID-19 žmonių dalį. Iš 9 mln. šalies gyventojų beveik 5 mln. jau paskiepyti dvejomis „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“) vakcinos dozėmis. Kaip Izraelio vyriausybei pavyko pakviesti tiek daug žmonių skiepytis nuo COVID-19?

 

Pasak I. Vebraitės-Adereth, skiepijimo procesą paskatino galimybė gauti vakciną anksčiau laiko, laukiant gyvose eilėse prie skiepijimo centrų. „Daug žmonių sakė, kad nebus pirmieji, kurie lėks skiepytis. Bet kai paskiepijo daugiau žmonių, aš ir mano vyras po kelių savaičių vakarais važiuodavome į skiepijimo centrus laukti, galbūt bus likusi ta viena vakcina ir galėsime gauti ją anksčiau laiko. Jei dienos gale likdavo vakcinos dozių, jas galėjo atiduoti. Labai daug kas laukė tos liekančios vakcinos, eilės būdavo visur“, – teigia Izraelio lietuvių bendruomenės pirmininkė.

 

Pasak jos, Izraelis aktyviai kvietė skiepytis su šūkiu „Grįžkime į normalų gyvenimą“, didelis darbas atliktas, kovojant su melagienomis, antivakserių propaganda. Na, o, pavyzdžiui, jaunimą Tel Avive kvietė skiepytis, dalindami kuponus picai.

 

Vis dėlto, I.Vebraitės-Adereth teigimu, labiausiai suveikė tai, kad Izraelio gyventojai tiesiog pavargę nuo karantino: „Man atrodo, kad žmonės nebegali kentėti sėdėjimo namuose, karantinavimas įgriso. Be to, žmonės nenori susirgti, nes nežinai, kaip sirgsi – sunkiai ar lengvai.“

 

Paskiepyti devyni iš dešimties senyvo amžiaus žmonių

Į įprastą gyvenimą po truputį grįžta ir Jungtinė Karalystė. Šalyje, kurioje gyvena 66,65 mln. žmonių, daugiau kaip 31,8 mln. žmonių gavo pirmąją vakcinos dozę, daugiau kaip 6 mln. – dvi dozes.

 

Pasak Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkės Alvijos Černiauskaitės, šalies vyriausybė yra paskelbusi ribojimų laisvinimų planą etapais su konkrečiomis datomis. Pirmasis laisvinimas įvyko kovo 8 dieną, kai vaikai sugrįžo į mokyklas, o nuo balandžio 12 dienos atidarytos parduotuvės, lauko kavinės ir barai, grožio salonai, sporto klubai. Visa tai pasiekti leido krentantys COVID-19 užsikrėtimų skaičiai, pradėjus aktyvią skiepijimo kampaniją ir taikant karantino ribojimus. Birželį, jei COVID-19 statistika neblogės, numatomas paskutinis laisvinimų etapas, kuomet socialiniai kontaktai nebebus ribojami, tikimasi, kad galės veikti naktiniai klubai, vykti festivaliai.

 

Pasak A. Černiauskaitės, Jungtinės Karalystės vyriausybė, kviesdama skiepytis, taip pat akcentuoja grįžimą į įprastą gyvenimą: „Žmonės pavargę ir matyt žinutė labai aiški – norint išsaugoti gyvybes ir grįžti į normalų gyvenimą, skiepai yra vienintelė išeitis.“

 

Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė Alvija Černiauskaitė. Asmeninio archyvo nuotr.

Sklandžiai vyksta ir registravimosi skiepams procesas: „Žmonės, kurie prisiregistravę prie bendrosios praktikos gydytojo, gauna žinutę į telefoną, laišką paštu, kvietimą elektroniniu paštu, kad jiems atėjo eilė ir jie gali skiepytis. Tada registruojasi internetu – pasirenka tinkamą dieną, laiką. Dėl to nėra daug žmonių, kurie neateina. Nes tie, kurie nenori skiepytis, automatiškai nesiregistruoja.“

 

Jungtinėje Karalystėje labai aukštos skiepijimosi nuo COVID-19 apimtys tarp vyresnio amžiaus žmonių. Balandžio pradžioje skirtingų senyvo amžiaus žmonių grupių paskiepyta net 90–95 proc. „Buvo tokios akcijos: savanoriai, padedantys socialiai remtiniems žmonėms, dar ir skleidė informaciją apie skiepus – kokia nauda, ką būtina žinoti, kokie šalutiniai poveikiai. Jeigu buvo vyresnio amžiaus žmonių, kurių ta informacija nepasiekė plačiai, per socialinės apsaugos savanorius buvo bandoma perteikti tą žinutę, kad kuo daugiau žmonių būtų pritraukta“, – pasakoja A. Černiauskaitė.

 

Be to, pasak Jungtinėje Karalystėje gyvenančios lietuvės, britų visuomenė apskritai yra palankiai nusiteikusi skiepų atžvilgiu, mažiau yra abejojančių mokslo pasiekimais. „Jungtinėje Karalystėje ir nuo gripo labai intensyviai skiepijasi. Priešprieša tarp skiepų šalininkų ir priešininkų ne tokia ryški kaip Lietuvoje. Yra žmonių, kurie nusistatę prieš skiepus apskritai, bet turbūt jie taip garsiai nepasisako kaip Lietuvoje, neturi daug sąjungininkų arba ne tokiais kanalais veikia“, – sako lietuvių bendruomenės pirmininkė.

 

Sumažėjo mirčių ir sunkios ligos atvejų

VU Gyvybės mokslų mokslų centro mokslininkė prof. dr. Aurelija Žvirblienė sako, kad tų šalių, paskiepijusių didelį skaičių žmonių, patirtis yra nepaprastai svarbi, o aktyvios vakcinacijos rezultatai tose šalyse nuteikia optimistiškai – reikšmingai sumažėjo mirčių, sunkios ligos atvejų, kai pacientą reikia gydyti ligoninėje.

 

Nuo pat vakcinų kūrimo pradžios buvo svarstoma, ar vakcinos nuo COVID-19 apsaugos nuo sunkesnės ligos, ar ir nuo infekcijos. Jei vakcinos apsaugotų ir nuo apsikrėtimo, suvaldyti viruso plitimą būtų kur kas lengviau.

 

Pasak prof. dr. A. Žvirblienės, šis klausimas iš dalies atsakytas. „Tokių tyrimų yra gana riboti duomenys. Vienas tyrimas buvo atliktas Jungtinėse Amerikos Valstijose. Pacientams, patenkantiems į ligonines dėl bet kokių priežasčių, pavyzdžiui, gulantis planinei operacijai, buvo atliekamas PGR testas. Tada lygino, kiek tarp tų žmonių buvo paskiepytų „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“ ) vakcina ir kiek neskiepytų, ir koks procentas besimptomių koronaviruso nešiotojų. Duomenys iš kelių tūkstančių tiriamųjų rodo, kad besimptomių nešiotojų skaičius buvo apie 70 proc. mažesnis toje grupėje, kuri yra paskiepyta. Izraelis skelbia didesnius skaičius, kad 95 proc. paskiepytų žmonių apsaugoti nuo infekcijos, tačiau neradau aiškios metodikos, kaip tai buvo įvertinta. Kitose šalyse tokių tyrimų nebuvo atlikta, taigi, galime vertinti, kad 70 proc. „Comirnaty“ vakcinos suteikiama apsauga būtų tikrai geras skaičius“, – sako VU Gyvybės mokslų centro mokslininkė A. Žvirblienė.

 

VU Gyvybės mokslų centro imunologė prof. dr. Aurelija Žvirblienė. Asmeninio archyvo nuotr.

Iššūkis – naujos atmainos

Pasak mokslininkės, net ir įsibėgėjant skiepijimui nuo COVID-19, iššūkių pandemijos valdymui kelia tai, kad nėra tiksliai žinoma, kiek vakcinos dabar saugo ir ateityje saugos nuo naujų koronaviruso variantų. „Intensyvus keliavimas, sienų atidarymas sukuria riziką, kad tie variantai intensyviai maišysis. Iš to, ką žinome apie vakcinų sukuriamą apsaugą, panašu, kol yra aukštas antikūnų lygis, apsauga net ir nuo tų naujų variantų yra gana efektyvi. Pavyzdžiui, „Comirnaty“ vakcina sukuria gerą antikūnų susidarymą, dėl to ji apsaugo nuo naujų variantų, prieš PAR variantą yra tikrai efektyvus atsakas. Koronaviruso variantai skiriasi pagal tai, kiek yra mutacijų, ir, jeigu jų yra daugiau toje dalyje, kuri atsakinga už viruso patekimą į ląstelę, tada vakcinų efektyvumas gali sumažėti. Bet jeigu vakcina sukuria pakankamai gerą antikūnų atsaką, tai ta apsauga yra gana efektyvi“, – sako prof. dr. A. Žvirblienė.

 

Jos teigimu, vakcinų gamintojai galvoja apie adaptuotų, prieš naujus variantus nukreiptų vakcinų kūrimą. Taip pat svarstoma būtinybė po pusės metų ar metų skiepyti papildomai, ypač vyresnio amžiaus žmones, kuriems imuninis atsakas ne taip efektyviai susiformuoja. Nepaisant galimų naujų koronaviruso atmainų grėsmės, aktyvus skiepijimasis nuo COVID-19 yra pagrindinis kelias norint suvaldyti pandemiją ir grįžti į įprastą gyvenimą.


Projektas iš dalies finansuojamas Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis, kurį administruoja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija.

Socialinė informacinė kampanija „Rinkis gyvenimą“


Komentuoti

Skaitytojų komentarai (30727)

TERPERCAYA! WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Kandeman, Batang 51261 2022-06-11 22:39

TERPERCAYA! WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Kandeman, Batang 51261 ~ #WA 0813 2744 6997 Luxury Minimalist Kitchen Batang, Batang 51216 #WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Murah Reban, Batang 51273 Furniture Anda Kota Reban, Batang 51273 #WA 0813 2744 6997 Harga Bahan Untuk Kitchen Set Kandeman, Batang 51261 #WA 0813 2744 6997 Dapur Rumah Minimalis Type 21 Gringsing, Batang 51281 #WA 0813 2744 6997 Lemari Dapur Besi Gringsing, Batang 51281

Kami melayani Jasa Desain dan Kontraktor Interior Rumah; Toko; Kantor; Kafe; Ruko; Kost; Hotel; Restoran; Booth Pameran, Studio TV, Kapal dan Apartemen area Batang dan sekitarnya.
Jasa Pembuatan Furniture Meubel Interior Custom menurut order;
Kitchen set;
Wardrobe;
Cabinet;
Nakas;
Bedframe;
Furniture Set Kamar Tidur;
Furniture Kamar Tamu;
Credenza
Plafon

Kelebihan menggunakan jasa kami:
-Tenaga Ahli profesional yang telah berpengalaman.
-Free survei lokasi.
-Gratis konsultasi.
-Bergaransi.
-Cara Bayar Fleksibel.

Kami melayani segala macam kebutuhan desain interior untuk di area Kandeman, Batang 51261.

=================================
Untuk Informasi Lebih Lanjut Hubungi :
Bpk. Andri
WA 0813 2744 6997
=================================
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Warna Ungu Kandeman, Batang 51261
WA 0813 2744 6997 Harga Kitchen Set Komplit Kandeman, Batang 51261
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Rumah Mungil Kandeman, Batang 51261
WA 0813 2744 6997 Lemari Dapur Kecil Kandeman, Batang 51261
WA 0813 2744 6997 Service Kitchen Set Kandeman, Batang 51261
WA 0813 2744 6997 Minimalist Modern Kitchen Design Kandeman, Batang 51261
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Warna Merah MaKandeman, Batang 51261
WA 0813 2744 6997 Jasa Pembuatan Kitchen Set Murah Di Kandeman, Batang 51261
WA 0813 2744 6997 Jasa Kitchen Set Aluminium Kandeman, Batang 51261
WA 0813 2744 6997 Contoh Kitchen Set Minimalis Murah Kandeman, Batang 51261
WA 0813 2744 6997 Lemari Dapur Termewah Kandeman, Batang 51261
WA 0813 2744 6997 Contoh Kitchen Set Minimalis Sederhana Kandeman, Batang 51261
WA 0813 2744 6997 Daftar Harga Kitchen Set Sederhana Kandeman, Batang 51261
WA 0813 2744 6997 Biaya Membuat Kitchen Set Sederhana Kandeman, Batang 51261
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Warna Hitam Putih Kandeman, Batang 51261
WA 0813 2744 6997 Alamat Toko Kitchen Set Kandeman, Batang 51261
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Buat Kandeman, Batang 51261
WA 0813 2744 6997 Contoh Kitchen Set Yang Kecil Kandeman, Batang 51261
WA 0813 2744 6997 Harga Kitchen Set Rumah Sakit Kandeman, Batang 51261
WA 0813 2744 6997 Interior Design Kitchen Minimalist Kandeman, Batang 51261
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Minimalis Warna Merah Kandeman, Batang 51261

Kitchen Set , Luxury Minimalist Kitchen, Kitchen Set Murah Furniture Anda Kota, Harga Bahan Untuk Kitchen Set, Dapur Rumah Minimalis Type 21, Lemari Dapur Besi

HUBUNGI KAMI! WA 0813 2744 6997 Inspirasi Desain Kitchen Set Minimalis Ketanggungan, Brebes 52263 2022-06-11 22:38

HUBUNGI KAMI! WA 0813 2744 6997 Inspirasi Desain Kitchen Set Minimalis Ketanggungan, Brebes 52263 ~ #WA 0813 2744 6997 Harga Kitchen Set Atas Dan Bawah Brebes, Jawa Tengah #WA 0813 2744 6997 Kitchen Set PVC Jatibarang, Brebes 52261 #WA 0813 2744 6997 Desain Lampu Kitchen Set Banjarharjo, Brebes 52265 #WA 0813 2744 6997 Minimalist Kitchen Decor Brebes, Brebes 52218 #WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Dibawah Tangga Minimalis Bulakamba, Brebes 52253

Kami melayani Jasa Desain dan Kontraktor Interior Rumah; Toko; Kantor; Kafe; Ruko; Kost; Hotel; Restoran; Booth Pameran, Studio TV, Kapal dan Apartemen kota Brebes dan sekitarnya.
Jasa Pembuatan Furniture Meubel Interior Custom berdasarkan pesanan;
Kitchen set;
Wardrobe;
Cabinet;
Nakas;
Bedframe;
Furniture Set Kamar Tidur;
Furniture Kamar Tamu;
Credenza
Plafon

Kelebihan memakai jasa kami:
-Tenaga Ahli profesional yang telah berpengalaman.
-Bebas Biaya survei lokasi.
-Gratis konsultasi.
-Bergaransi.
-Cara Bayar Fleksibel.

Kami melayani segala macam kebutuhan desain interior untuk di daerah Ketanggungan, Brebes 52263.

=================================
Untuk Informasi Lebih Lanjut Hubungi :
Bpk. Andri
WA 0813 2744 6997
=================================
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Furniture Ketanggungan, Brebes 52263
WA 0813 2744 6997 Lemari Dapur Tahan Air Ketanggungan, Brebes 52263
WA 0813 2744 6997 Harga Kitchen Set Bar Minimalis Ketanggungan, Brebes 52263
WA 0813 2744 6997 Jual Kitchen Set Stainless Steel Ketanggungan, Brebes 52263
WA 0813 2744 6997 Jasa Kitchen Set Minimalis Daerah Ketanggungan, Brebes 52263
WA 0813 2744 6997 Desain Kitchen Set Sendiri Ketanggungan, Brebes 52263
WA 0813 2744 6997 Lemari Dapur Serbaguna Ketanggungan, Brebes 52263
WA 0813 2744 6997 Jasa Buat Kitchen Set Di Ketanggungan, Brebes 52263
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Minimalis Paling Bagus Ketanggungan, Brebes 52263
WA 0813 2744 6997 Membuat Kitchen Set Pdf Ketanggungan, Brebes 52263
WA 0813 2744 6997 Desain Kitchen Set Di Bawah Tangga Ketanggungan, Brebes 52263
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Minimalis Sederhana Terbaru Ketanggungan, Brebes 52263
WA 0813 2744 6997 Jual Kitchen Set Olx Ketanggungan, Brebes 52263
WA 0813 2744 6997 Cara Membuat Kitchen Set Dari Multiplek Ketanggungan, Brebes 52263
WA 0813 2744 6997 Model Dapur Minimalis Tanpa Kitchen Set Ketanggungan, Brebes 52263
WA 0813 2744 6997 Lemari Dapur Furnitur Ketanggungan, Brebes 52263
WA 0813 2744 6997 Dapur Rumah Minimalis Type 21 Ketanggungan, Brebes 52263
WA 0813 2744 6997 Tukang Kayu Pembuat Kitchen Set Ketanggungan, Brebes 52263
WA 0813 2744 6997 Gambar Kitchen Dapur Minimalis Ketanggungan, Brebes 52263
WA 0813 2744 6997 Model Kitchen Set Bahan Kayu Ketanggungan, Brebes 52263
WA 0813 2744 6997 Lemari Dapur Bawah Murah Ketanggungan, Brebes 52263

Inspirasi Desain Kitchen Set Minimalis, Harga Kitchen Set Atas Dan Bawah, Kitchen Set PVC, Desain Lampu Kitchen Set, Minimalist Kitchen Decor, Kitchen Set Dibawah Tangga Minimalis

BIG PROMO! WA 0813 2744 6997 Ongkos Desain Interior Kamar Dari Barang Bekas Kemiri, Purworejo 54262 2022-06-11 22:38

BIG PROMO! WA 0813 2744 6997 Ongkos Desain Interior Kamar Dari Barang Bekas Kemiri, Purworejo 54262 ~ #WA 0813 2744 6997 Ongkos Desain Interior Tata Ruang Rumah Bayan, Purworejo 54222 #WA 0813 2744 6997 Ongkos Desain Interior Rumah Kolonial Banyuurip, Purworejo 54171 #WA 0813 2744 6997 Jasa Design Interior Apartemen Kutoarjo, Purworejo 54214 #WA 0813 2744 6997 Ongkos Desain Kamar Apartemen Tipe Studio Bruno, Purworejo 54261 #WA 0813 2744 6997 Ongkos Desain Interior Ruang Meeting Bagelen, Purworejo 54174

Jasa Pemborong Interior Terbaik Dan Terpercaya Di area Purworejo.
# GRATIS Biaya Desain dan Konsultasi!
# Pengerjaan Tepat Waktu dan Bagus.
# Kami melayani berbagai macam Jasa desain Interior

Kami melayani Jasa Desain dan Kontraktor Interior Rumah; Toko; Kantor; Kafe; Ruko; Kost; Hotel; Restoran; Booth Pameran, Studio TV, Kapal dan Apartemen area Purworejo dan sekitarnya.
Jasa Pembuatan Furniture Meubel Interior Custom menurut pesanan;
Kitchen set;
Wardrobe;
Cabinet;
Nakas;
Bedframe;
Furniture Set Kamar Tidur;
Furniture Kamar Tamu;
Credenza
Plafon

Keunggulan menggunakan jasa kami:
-Tenaga Ahli profesional yang telah berpengalaman.
-Bebas Biaya survei lokasi. (Wilayah Tertentu)
-Free konsultasi.
-Bergaransi.
-Cara Bayar Fleksibel.

Kami melayani segala macam kebutuhan desain interior untuk di daerah Kemiri, Purworejo 54262.

=================================
Untuk Informasi Lebih Lanjut Hubungi :
Bpk. Andri
WA 0813 2744 6997
=================================

Ongkos Desain Interior Kamar Dari Barang Bekas, Ongkos Desain Interior Tata Ruang Rumah, Ongkos Desain Interior Rumah Kolonial, Jasa Design Interior Apartemen, Ongkos Desain Kamar Apartemen Tipe Studio, Ongkos Desain Interior Ruang Meeting


WA 0813 2744 6997 Ongkos Interior Design Bedroom Accessories Kemiri, Purworejo 54262
WA 0813 2744 6997 Ongkos Desain Interior Rumah Sangat Mungil Kemiri, Purworejo 54262
WA 0813 2744 6997 Ongkos Desain Interior Kayu Minimalis Kemiri, Purworejo 54262
WA 0813 2744 6997 Ongkos Interior Design Grey Rooms Kemiri, Purworejo 54262
WA 0813 2744 6997 Ongkos Design Interior Kamar Tidur Murah Kemiri, Purworejo 54262
WA 0813 2744 6997 Ongkos Design Interior Murah Kemiri, Purworejo 54262
WA 0813 2744 6997 Ongkos Desain Interior Ruang Kerja Di Rumah Kemiri, Purworejo 54262
WA 0813 2744 6997 Biaya Interior Butik Kemiri, Purworejo 54262
WA 0813 2744 6997 Ongkos Desain Interior Kamar Apartemen Kemiri, Purworejo 54262
WA 0813 2744 6997 Ongkos Design Interior Eksterior Kemiri, Purworejo 54262
WA 0813 2744 6997 Ongkos Desain Interior Aquarium Air Tawar Kemiri, Purworejo 54262
WA 0813 2744 6997 Ongkos Design Interior Toko Fashion Kemiri, Purworejo 54262
WA 0813 2744 6997 Ongkos Desain Interior Rumah Jepang Minimalis Kemiri, Purworejo 54262
WA 0813 2744 6997 Ongkos Desain Interior Perumahan Kemiri, Purworejo 54262
WA 0813 2744 6997 Ongkos Desain Interior Warna Cat Rumah Kemiri, Purworejo 54262
WA 0813 2744 6997 Ongkos Desain Warna Interior Ruang Tamu Kemiri, Purworejo 54262
WA 0813 2744 6997 Ongkos Desain Interior Lantai 2 Kemiri, Purworejo 54262
WA 0813 2744 6997 Ongkos Interior Design Bedroom Hd Kemiri, Purworejo 54262
WA 0813 2744 6997 Best Fast Food Interior Design Kemiri, Purworejo 54262
WA 0813 2744 6997 Harga Desain Interior Kamar Tidur Anak Kemiri, Purworejo 54262
WA 0813 2744 6997 Ongkos Desain Interior Ruang Makan Kemiri, Purworejo 54262