Izraelis ir Jungtinė Karalystė grįžta į gyvenimą po COVID-19: vienintelis kelias – aktyvus skiepijimas

Teksto dydis:

Izraelis ir Jungtinė Karalystė grįžta į gyvenimą po COVID-19: vienintelis kelias – aktyvus skiepijimas

2021-04-23 12:24

Šalys, kuriose skiepijimas nuo COVID-19 tik įsibėgėja, turi puikią progą pamatyti, ko galima tikėtis, kai skiepijimas taps masinis. Izraelis, viena pirmaujančių šalių pagal skiepijimą nuo COVID-19, jau grįžta į įprastą gyvenimą – atidaryti verslai, galima susiburti šeimomis. Jungtinė Karalystė taip pat rengiasi grįžti į įprastą gyvenimą. Tikimasi, kad birželį galės veikti pasilinksminimo vietos, vykti festivaliai. Šiose šalyse pradėjus masinį skiepijimą nuo COVID-19, sumažėjo mirčių, sunkios ligos atvejų. Kartu taikant ir karantino priemones, krito užsikrėtimų skaičiai. Vis dėlto, nors vakcinos – bilietas į laisvę, iššūkių kelia galimos naujos koronaviruso atmainos.

 

Kviečia grįžti į normalų gyvenimą

Izraelis neseniai atšventė vieną didžiausių metų švenčių – Paschą. Šių metų šventė Izraelio gyventojams ypatinga, nes ji yra ir laisvės nuo viruso šventė. Po metų leista susirinkti šeimoms iki 20 žmonių. „Izraelyje šventės švenčiamos šeimos susibūrime – susirenka ne tik tėvai, seneliai, bet ir broliai, sesės, visi vaikai, būna 20–30 žmonių. Ši šventė buvo pirmoji po metų, kai dideli šeimos būriai galėjo susirinkti ir švęsti. Labai geras jausmas, kai galime būti visi kartu, ramiau, kai žmonės pasiskiepiję arba pasidarę testą. Galimybė būti kartu suteikė daug džiaugsmo“, – pasakoja Izraelio lietuvių bendruomenės pirmininkė Ieva Vebraitė-Adereth.

 

Izraelio lietuvių bendruomenės pirmininkė Ieva Vebraitė-Adereth. Asmeninio archyvo nuotr.

Galimybę grįžti į įprastą gyvenimą Izraelyje suteikė karantinas ir aktyvi skiepijimo kampanija. „Pasiskiepijo labai daug žmonių, pradėjo galioti „žaliasis pasas“. Restoranai, kultūros centrai, muziejai gali veikti „žaliojo paso“ principu – gali lankytis tie, kas pasiskiepijo, yra persirgę, turi neigiamą testą. Vėl gali eiti į restoranus, keliauti į parkus, miestuose matai daug žmonių, jaučiasi, kad beveik sugrįžome į normalų gyvenimą“, – sako lietuvių bendruomenės pirmininkė.

 

Izraelis pirmauja pasaulyje pagal paskiepytų nuo COVID-19 žmonių dalį. Iš 9 mln. šalies gyventojų beveik 5 mln. jau paskiepyti dvejomis „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“) vakcinos dozėmis. Kaip Izraelio vyriausybei pavyko pakviesti tiek daug žmonių skiepytis nuo COVID-19?

 

Pasak I. Vebraitės-Adereth, skiepijimo procesą paskatino galimybė gauti vakciną anksčiau laiko, laukiant gyvose eilėse prie skiepijimo centrų. „Daug žmonių sakė, kad nebus pirmieji, kurie lėks skiepytis. Bet kai paskiepijo daugiau žmonių, aš ir mano vyras po kelių savaičių vakarais važiuodavome į skiepijimo centrus laukti, galbūt bus likusi ta viena vakcina ir galėsime gauti ją anksčiau laiko. Jei dienos gale likdavo vakcinos dozių, jas galėjo atiduoti. Labai daug kas laukė tos liekančios vakcinos, eilės būdavo visur“, – teigia Izraelio lietuvių bendruomenės pirmininkė.

 

Pasak jos, Izraelis aktyviai kvietė skiepytis su šūkiu „Grįžkime į normalų gyvenimą“, didelis darbas atliktas, kovojant su melagienomis, antivakserių propaganda. Na, o, pavyzdžiui, jaunimą Tel Avive kvietė skiepytis, dalindami kuponus picai.

 

Vis dėlto, I.Vebraitės-Adereth teigimu, labiausiai suveikė tai, kad Izraelio gyventojai tiesiog pavargę nuo karantino: „Man atrodo, kad žmonės nebegali kentėti sėdėjimo namuose, karantinavimas įgriso. Be to, žmonės nenori susirgti, nes nežinai, kaip sirgsi – sunkiai ar lengvai.“

 

Paskiepyti devyni iš dešimties senyvo amžiaus žmonių

Į įprastą gyvenimą po truputį grįžta ir Jungtinė Karalystė. Šalyje, kurioje gyvena 66,65 mln. žmonių, daugiau kaip 31,8 mln. žmonių gavo pirmąją vakcinos dozę, daugiau kaip 6 mln. – dvi dozes.

 

Pasak Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkės Alvijos Černiauskaitės, šalies vyriausybė yra paskelbusi ribojimų laisvinimų planą etapais su konkrečiomis datomis. Pirmasis laisvinimas įvyko kovo 8 dieną, kai vaikai sugrįžo į mokyklas, o nuo balandžio 12 dienos atidarytos parduotuvės, lauko kavinės ir barai, grožio salonai, sporto klubai. Visa tai pasiekti leido krentantys COVID-19 užsikrėtimų skaičiai, pradėjus aktyvią skiepijimo kampaniją ir taikant karantino ribojimus. Birželį, jei COVID-19 statistika neblogės, numatomas paskutinis laisvinimų etapas, kuomet socialiniai kontaktai nebebus ribojami, tikimasi, kad galės veikti naktiniai klubai, vykti festivaliai.

 

Pasak A. Černiauskaitės, Jungtinės Karalystės vyriausybė, kviesdama skiepytis, taip pat akcentuoja grįžimą į įprastą gyvenimą: „Žmonės pavargę ir matyt žinutė labai aiški – norint išsaugoti gyvybes ir grįžti į normalų gyvenimą, skiepai yra vienintelė išeitis.“

 

Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė Alvija Černiauskaitė. Asmeninio archyvo nuotr.

Sklandžiai vyksta ir registravimosi skiepams procesas: „Žmonės, kurie prisiregistravę prie bendrosios praktikos gydytojo, gauna žinutę į telefoną, laišką paštu, kvietimą elektroniniu paštu, kad jiems atėjo eilė ir jie gali skiepytis. Tada registruojasi internetu – pasirenka tinkamą dieną, laiką. Dėl to nėra daug žmonių, kurie neateina. Nes tie, kurie nenori skiepytis, automatiškai nesiregistruoja.“

 

Jungtinėje Karalystėje labai aukštos skiepijimosi nuo COVID-19 apimtys tarp vyresnio amžiaus žmonių. Balandžio pradžioje skirtingų senyvo amžiaus žmonių grupių paskiepyta net 90–95 proc. „Buvo tokios akcijos: savanoriai, padedantys socialiai remtiniems žmonėms, dar ir skleidė informaciją apie skiepus – kokia nauda, ką būtina žinoti, kokie šalutiniai poveikiai. Jeigu buvo vyresnio amžiaus žmonių, kurių ta informacija nepasiekė plačiai, per socialinės apsaugos savanorius buvo bandoma perteikti tą žinutę, kad kuo daugiau žmonių būtų pritraukta“, – pasakoja A. Černiauskaitė.

 

Be to, pasak Jungtinėje Karalystėje gyvenančios lietuvės, britų visuomenė apskritai yra palankiai nusiteikusi skiepų atžvilgiu, mažiau yra abejojančių mokslo pasiekimais. „Jungtinėje Karalystėje ir nuo gripo labai intensyviai skiepijasi. Priešprieša tarp skiepų šalininkų ir priešininkų ne tokia ryški kaip Lietuvoje. Yra žmonių, kurie nusistatę prieš skiepus apskritai, bet turbūt jie taip garsiai nepasisako kaip Lietuvoje, neturi daug sąjungininkų arba ne tokiais kanalais veikia“, – sako lietuvių bendruomenės pirmininkė.

 

Sumažėjo mirčių ir sunkios ligos atvejų

VU Gyvybės mokslų mokslų centro mokslininkė prof. dr. Aurelija Žvirblienė sako, kad tų šalių, paskiepijusių didelį skaičių žmonių, patirtis yra nepaprastai svarbi, o aktyvios vakcinacijos rezultatai tose šalyse nuteikia optimistiškai – reikšmingai sumažėjo mirčių, sunkios ligos atvejų, kai pacientą reikia gydyti ligoninėje.

 

Nuo pat vakcinų kūrimo pradžios buvo svarstoma, ar vakcinos nuo COVID-19 apsaugos nuo sunkesnės ligos, ar ir nuo infekcijos. Jei vakcinos apsaugotų ir nuo apsikrėtimo, suvaldyti viruso plitimą būtų kur kas lengviau.

 

Pasak prof. dr. A. Žvirblienės, šis klausimas iš dalies atsakytas. „Tokių tyrimų yra gana riboti duomenys. Vienas tyrimas buvo atliktas Jungtinėse Amerikos Valstijose. Pacientams, patenkantiems į ligonines dėl bet kokių priežasčių, pavyzdžiui, gulantis planinei operacijai, buvo atliekamas PGR testas. Tada lygino, kiek tarp tų žmonių buvo paskiepytų „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“ ) vakcina ir kiek neskiepytų, ir koks procentas besimptomių koronaviruso nešiotojų. Duomenys iš kelių tūkstančių tiriamųjų rodo, kad besimptomių nešiotojų skaičius buvo apie 70 proc. mažesnis toje grupėje, kuri yra paskiepyta. Izraelis skelbia didesnius skaičius, kad 95 proc. paskiepytų žmonių apsaugoti nuo infekcijos, tačiau neradau aiškios metodikos, kaip tai buvo įvertinta. Kitose šalyse tokių tyrimų nebuvo atlikta, taigi, galime vertinti, kad 70 proc. „Comirnaty“ vakcinos suteikiama apsauga būtų tikrai geras skaičius“, – sako VU Gyvybės mokslų centro mokslininkė A. Žvirblienė.

 

VU Gyvybės mokslų centro imunologė prof. dr. Aurelija Žvirblienė. Asmeninio archyvo nuotr.

Iššūkis – naujos atmainos

Pasak mokslininkės, net ir įsibėgėjant skiepijimui nuo COVID-19, iššūkių pandemijos valdymui kelia tai, kad nėra tiksliai žinoma, kiek vakcinos dabar saugo ir ateityje saugos nuo naujų koronaviruso variantų. „Intensyvus keliavimas, sienų atidarymas sukuria riziką, kad tie variantai intensyviai maišysis. Iš to, ką žinome apie vakcinų sukuriamą apsaugą, panašu, kol yra aukštas antikūnų lygis, apsauga net ir nuo tų naujų variantų yra gana efektyvi. Pavyzdžiui, „Comirnaty“ vakcina sukuria gerą antikūnų susidarymą, dėl to ji apsaugo nuo naujų variantų, prieš PAR variantą yra tikrai efektyvus atsakas. Koronaviruso variantai skiriasi pagal tai, kiek yra mutacijų, ir, jeigu jų yra daugiau toje dalyje, kuri atsakinga už viruso patekimą į ląstelę, tada vakcinų efektyvumas gali sumažėti. Bet jeigu vakcina sukuria pakankamai gerą antikūnų atsaką, tai ta apsauga yra gana efektyvi“, – sako prof. dr. A. Žvirblienė.

 

Jos teigimu, vakcinų gamintojai galvoja apie adaptuotų, prieš naujus variantus nukreiptų vakcinų kūrimą. Taip pat svarstoma būtinybė po pusės metų ar metų skiepyti papildomai, ypač vyresnio amžiaus žmones, kuriems imuninis atsakas ne taip efektyviai susiformuoja. Nepaisant galimų naujų koronaviruso atmainų grėsmės, aktyvus skiepijimasis nuo COVID-19 yra pagrindinis kelias norint suvaldyti pandemiją ir grįžti į įprastą gyvenimą.


Projektas iš dalies finansuojamas Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis, kurį administruoja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija.

Socialinė informacinė kampanija „Rinkis gyvenimą“


Komentuoti

Skaitytojų komentarai (30726)

MURAH! WA 0813 2744 6997 Biaya Bikin Kitchen Set Murah Serengan, Solo 57157 2022-06-11 22:52

MURAH! WA 0813 2744 6997 Biaya Bikin Kitchen Set Murah Serengan, Solo 57157 ~ #WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Dari Kayu Banjarsari, Surakarta 57139 #WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Aluminium Minimalis Murah Banjarsari, Surakarta 57136 #WA 0813 2744 6997 Toko Kitchen Cook Banjarsari, Surakarta 57136 #WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Rumah Type 21 Laweyan, Solo 57147 #WA 0813 2744 6997 Alamat Toko Kitchen Set Di Banjarsari, Surakarta 57137

Kami melayani Jasa Desain dan Kontraktor Interior Rumah; Toko; Kantor; Kafe; Ruko; Kost; Hotel; Restoran; Booth Pameran, Studio TV, Kapal dan Apartemen area Surakarta dan sekitarnya.
Jasa Pembuatan Furniture Meubel Interior Custom sesuai dengan pesanan;
Kitchen set;
Wardrobe;
Cabinet;
Nakas;
Bedframe;
Furniture Set Kamar Tidur;
Furniture Kamar Tamu;
Credenza
Plafon

Keunggulan memakai jasa kami:
-Tenaga Ahli profesional yang telah berpengalaman.
-Gratis survei lokasi.
-Free konsultasi.
-Bergaransi.
-Cara Bayar Fleksibel.

Kami melayani segala macam kebutuhan desain interior untuk di area Serengan, Solo 57157.

=================================
Untuk Informasi Lebih Lanjut Hubungi :
Bpk. Andri
WA 0813 2744 6997
=================================
WA 0813 2744 6997 Kisaran Harga Membuat Kitchen Set Serengan, Solo 57157
WA 0813 2744 6997 Harga Kitchen Set Terbaru Serengan, Solo 57157
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Murah Kualitas Bagus Serengan, Solo 57157
WA 0813 2744 6997 Best Minimalist Kitchen Designs Serengan, Solo 57157
WA 0813 2744 6997 Foto Kitchen Set Murah Serengan, Solo 57157
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Minimalis Warna Orange Serengan, Solo 57157
WA 0813 2744 6997 Harga 1 Set Kitchen Set Minimalis Serengan, Solo 57157
WA 0813 2744 6997 Harga Pasang Kitchen Set Minimalis Serengan, Solo 57157
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Aluminium Minimalis Sederhana Serengan, Solo 57157
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Minimalis Hijau Serengan, Solo 57157
WA 0813 2744 6997 Contoh Kitchen Set Kayu Jati Serengan, Solo 57157
WA 0813 2744 6997 Desain Dapur Rumah Minimalis Modern Serengan, Solo 57157
WA 0813 2744 6997 Kitchen Minimalis Interior Serengan, Solo 57157
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Warna Hitam Serengan, Solo 57157
WA 0813 2744 6997 Aksesoris Kitchen Set Minimalis Serengan, Solo 57157
WA 0813 2744 6997 Harga Kitchen Set 2022 2023 2024 Per Meter Serengan, Solo 57157
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Multiplek HPL Serengan, Solo 57157
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Warna Hijau Tosca Serengan, Solo 57157
WA 0813 2744 6997 Harga Lampu Gantung Kitchen Set Serengan, Solo 57157
WA 0813 2744 6997 Tempat Jual Kitchen Set Bekas Serengan, Solo 57157
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Dapur Warna Ungu Serengan, Solo 57157

Biaya Bikin Kitchen Set Murah, Kitchen Set Dari Kayu, Kitchen Set Aluminium Minimalis Murah, Toko Kitchen Cook, Kitchen Set Rumah Type 21, Alamat Toko Kitchen Set Di

SPESIAL! WA 0813 2744 6997 Harga Kitchen Set Murah Aluminium Lendah, Kulon Progo 55663 2022-06-11 22:51

SPESIAL! WA 0813 2744 6997 Harga Kitchen Set Murah Aluminium Lendah, Kulon Progo 55663 ~ #WA 0813 2744 6997 Lemari Dapur Bekas Kalibawang, Kulon Progo 55672 #WA 0813 2744 6997 Harga Kitchen Set Kecil Kokap, Kulon Progo 55653 #WA 0813 2744 6997 Lemari Dapur Bawah Minimalis Kalibawang, Kulon Progo 55672 #WA 0813 2744 6997 Lemari Dapur Tokopedia Wates, Kulon Progo 55651 #WA 0813 2744 6997 Minimalist Kitchen Utensil Pengasih, Kulon Progo 55652

Kami melayani Jasa Desain dan Kontraktor Interior Rumah; Toko; Kantor; Kafe; Ruko; Kost; Hotel; Restoran; Booth Pameran, Studio TV, Kapal dan Apartemen daerah Kulon Progo dan sekitarnya.
Jasa Pembuatan Furniture Meubel Interior Custom sesuai dengan pesanan;
Kitchen set;
Wardrobe;
Cabinet;
Nakas;
Bedframe;
Furniture Set Kamar Tidur;
Furniture Kamar Tamu;
Credenza
Plafon

Kelebihan memakai jasa kami:
-Tenaga Ahli profesional yang telah berpengalaman.
-Bebas Biaya survei lokasi.
-Free konsultasi.
-Bergaransi.
-Cara Bayar Fleksibel.

Kami melayani segala macam kebutuhan desain interior untuk di sekitar Lendah, Kulon Progo 55663.

=================================
Untuk Informasi Lebih Lanjut Hubungi :
Bpk. Andri
WA 0813 2744 6997
=================================
WA 0813 2744 6997 Lemari Dapur Jati Minimalis Lendah, Kulon Progo 55663
WA 0813 2744 6997 Alamat Toko Lendah, Kulon Progo 55663 Kitchen Lendah, Kulon Progo 55663
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Alumunium Lendah, Kulon Progo 55663
WA 0813 2744 6997 Harga Kitchen Set Total Lendah, Kulon Progo 55663
WA 0813 2744 6997 Bikin Kitchen Set Lendah, Kulon Progo 55663
WA 0813 2744 6997 Harga Handle Kitchen Set Lendah, Kulon Progo 55663
WA 0813 2744 6997 Desain Kitchen Set Minimalis Murah Lendah, Kulon Progo 55663
WA 0813 2744 6997 Minimalist Wood Kitchen Lendah, Kulon Progo 55663
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Pakai HPL Lendah, Kulon Progo 55663
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Minimalis Lurus Lendah, Kulon Progo 55663
WA 0813 2744 6997 Gambar Kitchen Set Modern Minimalis Lendah, Kulon Progo 55663
WA 0813 2744 6997 Jual Kitchen Set Gantung Minimalis Lendah, Kulon Progo 55663
WA 0813 2744 6997 Harga Lemari Gantung Kitchen Set Lendah, Kulon Progo 55663
WA 0813 2744 6997 Contoh Gambar Kitchen Set Rumah Minimalis Lendah, Kulon Progo 55663
WA 0813 2744 6997 Harga Kitchen Set Stainless Steel 2022 2023 2024 Lendah, Kulon Progo 55663
WA 0813 2744 6997 Harga Kitchen Set Siap Pakai Lendah, Kulon Progo 55663
WA 0813 2744 6997 Toko Peralatan Kitchen Lendah, Kulon Progo 55663
WA 0813 2744 6997 Daftar Harga Kitchen Set Terbaru Lendah, Kulon Progo 55663
WA 0813 2744 6997 Harga Kitchen Set Minimalis Bekas Lendah, Kulon Progo 55663
WA 0813 2744 6997 Foto Lemari Dapur Modern Lendah, Kulon Progo 55663
WA 0813 2744 6997 Kitchen Design Set Price Lendah, Kulon Progo 55663

Harga Kitchen Set Murah Aluminium, Lemari Dapur Bekas, Harga Kitchen Set Kecil, Lemari Dapur Bawah Minimalis, Lemari Dapur Tokopedia, Minimalist Kitchen Utensil

PESAN DISINI! WA 0812 2782 5310 Pagar Rumah Atas Minimalis Klaten Tengah, Klaten 57417 2022-06-11 22:51

PESAN DISINI! WA 0812 2782 5310 Pagar Rumah Atas Minimalis Klaten Tengah, Klaten 57417 #WA 0812 2782 5310 Harga Kanopi Biru Kebonarum, Klaten 57486 #WA 0812 2782 5310 Jasa Pasang Atap Go Green Klaten Tengah, Klaten 57411 #WA 0812 2782 5310 Gambar Railing Tangga Klasik Bayat, Klaten 57462 #WA 0812 2782 5310 Pagar Warna Putih Bayat, Klaten 57462 #WA 0812 2782 5310 Biaya Pembuatan Kanopi Teras Wedi, Klaten 57461

Siap Untuk Melayani dan Mengerjakan :
1. Atap Rangka Baja Ringan untuk Rumah, Kantor, Masjid, Musholla, Lapangan Futsal, Cucian Mobil,Pabrik, Ruko maupun Gudang
2. Pasang Plafon Rumah Ruko Apartemen Kantor dan bangunan lainnya
3. Canopy
4. Gipsum
5. Kusen Alumunium
6. Holo
7. Bongkar Pasang Atap
8. Baja Wf
9. Atap Galpalum
10. Canopy Baja Ringan untuk Garasi
11. Penyedia Baja Ringan Harga Murah
12. Kontruksi Atap Baja Ringan untuk bangunan, teras maupun garasi
13. Baja Ringan buat nge cor dak
14. Pembuatan Kandang Ayam dengan baja ringan
15. Pasang Partisi Ruangan

Menerima borongan perakitan baru atau renovasi konstruksi rangka atap baja ringan rumah yang sudah ada dengan berbagai type dan bentuk rumah

Apabila dibandingkan dengan kayu, inilah keunggulan penggunaan baja ringan :
1. Bahan Anti Rayap
2. Ringan & Kuat
3. Tahan Api
4. Tanpa Pengelasan
5. Tanpa Pemeliharaan
6. Hemat Waktu Pemasangan
7. Ramah Lingkungan
8. Harga Ekonomis

Langkah order jasa baja ringan Klaten Tengah, Klaten 57417 dan sekitar sangat mudah:
 1. Customer mengontak Kami bisa lewat TLP, WA, SMS WA 0812 2782 5310.
 2. Atur jadwal waktunya untuk kami bisa Survay Lokasi.
 3. Dari hasil survey kami buatkan perhitungan Estimasi RAB rencana anggaran biaya.
 4. Jika RAB di setujui kami terbitkan SPK dan pekerjaan bisa Segera kami mulai.
Semoga Bermanfaat.

Bila Anda butuh layanan Kami, segera telpon Kami, call center Kami siap membantu Anda bila ada yang mau di tanyakan.

Buruan Telpon sekarang !!

TELP, WA, SMS WA 0812 2782 5310 Kami mempunyai tukang pemasangan baja ringan Klaten Tengah, Klaten 57417 yang profesional melayani pemasangan atap baja ringan galvalum kanopi untuk bangunan rumah, toko, ruko, kantor, gedung sekolah, garasi, kandang, gudang, tempat parkir ke sekitar Klaten Tengah, Klaten 57417 dan sekitarnya.

=================================
Untuk Informasi Lebih Lanjut Hubungi :
Bpk. Sunanto
Telp. WA 0812 2782 5310
=================================

#PagarRumahAtasMinimalis #HargaKanopiBiru #JasaPasangAtapGoGreen #GambarRailingTanggaKlasik #PagarWarnaPutih #BiayaPembuatanKanopiTeras


WA 0812 2782 5310 Pagar Venus Klaten Tengah, Klaten 57417
WA 0812 2782 5310 Rangka Atap Baja Ringan Galvalum Truss Klaten Tengah, Klaten 57417
WA 0812 2782 5310 Cara Membuat Rangka Plafon Baja Ringan Klaten Tengah, Klaten 57417
WA 0812 2782 5310 Pagar Dari Kotak Klaten Tengah, Klaten 57417
WA 0812 2782 5310 Jasa Pemasangan N Pintu Klaten Tengah, Klaten 57417
WA 0812 2782 5310 Atap Galvalum Kedap Suara Klaten Tengah, Klaten 57417
WA 0812 2782 5310 Harga Baja Wf Terbaru Klaten Tengah, Klaten 57417
WA 0812 2782 5310 Jenis Baja Ringan Untuk Kanopi Klaten Tengah, Klaten 57417
WA 0812 2782 5310 Harga Baja Ringan An Klaten Tengah, Klaten 57417
WA 0812 2782 5310 Kanopi Transparan Murah Klaten Tengah, Klaten 57417
WA 0812 2782 5310 Pintu Elegan Klaten Tengah, Klaten 57417
WA 0812 2782 5310 Rangka Baja Ringan Truss Klaten Tengah, Klaten 57417
WA 0812 2782 5310 Gambar Pagar Rumah Minimalis Terbaik Klaten Tengah, Klaten 57417
WA 0812 2782 5310 Cara Membuat Kanopi Kain Klaten Tengah, Klaten 57417
WA 0812 2782 5310 Kanopi Murah Untuk Dijual Klaten Tengah, Klaten 57417
WA 0812 2782 5310 Pagar Lipat Modern Klaten Tengah, Klaten 57417
WA 0812 2782 5310 Pasang T Atap Mobil Klaten Tengah, Klaten 57417
WA 0812 2782 5310 Rangka Tiang Baja Ringan Klaten Tengah, Klaten 57417
WA 0812 2782 5310 Pagar Minimalis Type 45 Klaten Tengah, Klaten 57417
WA 0812 2782 5310 Jenis Pagar Tempa Klaten Tengah, Klaten 57417
WA 0812 2782 5310 Image Pagar Minimalis Klaten Tengah, Klaten 57417