Izraelis ir Jungtinė Karalystė grįžta į gyvenimą po COVID-19: vienintelis kelias – aktyvus skiepijimas

Teksto dydis:

Izraelis ir Jungtinė Karalystė grįžta į gyvenimą po COVID-19: vienintelis kelias – aktyvus skiepijimas

2021-04-23 12:24

Šalys, kuriose skiepijimas nuo COVID-19 tik įsibėgėja, turi puikią progą pamatyti, ko galima tikėtis, kai skiepijimas taps masinis. Izraelis, viena pirmaujančių šalių pagal skiepijimą nuo COVID-19, jau grįžta į įprastą gyvenimą – atidaryti verslai, galima susiburti šeimomis. Jungtinė Karalystė taip pat rengiasi grįžti į įprastą gyvenimą. Tikimasi, kad birželį galės veikti pasilinksminimo vietos, vykti festivaliai. Šiose šalyse pradėjus masinį skiepijimą nuo COVID-19, sumažėjo mirčių, sunkios ligos atvejų. Kartu taikant ir karantino priemones, krito užsikrėtimų skaičiai. Vis dėlto, nors vakcinos – bilietas į laisvę, iššūkių kelia galimos naujos koronaviruso atmainos.

 

Kviečia grįžti į normalų gyvenimą

Izraelis neseniai atšventė vieną didžiausių metų švenčių – Paschą. Šių metų šventė Izraelio gyventojams ypatinga, nes ji yra ir laisvės nuo viruso šventė. Po metų leista susirinkti šeimoms iki 20 žmonių. „Izraelyje šventės švenčiamos šeimos susibūrime – susirenka ne tik tėvai, seneliai, bet ir broliai, sesės, visi vaikai, būna 20–30 žmonių. Ši šventė buvo pirmoji po metų, kai dideli šeimos būriai galėjo susirinkti ir švęsti. Labai geras jausmas, kai galime būti visi kartu, ramiau, kai žmonės pasiskiepiję arba pasidarę testą. Galimybė būti kartu suteikė daug džiaugsmo“, – pasakoja Izraelio lietuvių bendruomenės pirmininkė Ieva Vebraitė-Adereth.

 

Izraelio lietuvių bendruomenės pirmininkė Ieva Vebraitė-Adereth. Asmeninio archyvo nuotr.

Galimybę grįžti į įprastą gyvenimą Izraelyje suteikė karantinas ir aktyvi skiepijimo kampanija. „Pasiskiepijo labai daug žmonių, pradėjo galioti „žaliasis pasas“. Restoranai, kultūros centrai, muziejai gali veikti „žaliojo paso“ principu – gali lankytis tie, kas pasiskiepijo, yra persirgę, turi neigiamą testą. Vėl gali eiti į restoranus, keliauti į parkus, miestuose matai daug žmonių, jaučiasi, kad beveik sugrįžome į normalų gyvenimą“, – sako lietuvių bendruomenės pirmininkė.

 

Izraelis pirmauja pasaulyje pagal paskiepytų nuo COVID-19 žmonių dalį. Iš 9 mln. šalies gyventojų beveik 5 mln. jau paskiepyti dvejomis „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“) vakcinos dozėmis. Kaip Izraelio vyriausybei pavyko pakviesti tiek daug žmonių skiepytis nuo COVID-19?

 

Pasak I. Vebraitės-Adereth, skiepijimo procesą paskatino galimybė gauti vakciną anksčiau laiko, laukiant gyvose eilėse prie skiepijimo centrų. „Daug žmonių sakė, kad nebus pirmieji, kurie lėks skiepytis. Bet kai paskiepijo daugiau žmonių, aš ir mano vyras po kelių savaičių vakarais važiuodavome į skiepijimo centrus laukti, galbūt bus likusi ta viena vakcina ir galėsime gauti ją anksčiau laiko. Jei dienos gale likdavo vakcinos dozių, jas galėjo atiduoti. Labai daug kas laukė tos liekančios vakcinos, eilės būdavo visur“, – teigia Izraelio lietuvių bendruomenės pirmininkė.

 

Pasak jos, Izraelis aktyviai kvietė skiepytis su šūkiu „Grįžkime į normalų gyvenimą“, didelis darbas atliktas, kovojant su melagienomis, antivakserių propaganda. Na, o, pavyzdžiui, jaunimą Tel Avive kvietė skiepytis, dalindami kuponus picai.

 

Vis dėlto, I.Vebraitės-Adereth teigimu, labiausiai suveikė tai, kad Izraelio gyventojai tiesiog pavargę nuo karantino: „Man atrodo, kad žmonės nebegali kentėti sėdėjimo namuose, karantinavimas įgriso. Be to, žmonės nenori susirgti, nes nežinai, kaip sirgsi – sunkiai ar lengvai.“

 

Paskiepyti devyni iš dešimties senyvo amžiaus žmonių

Į įprastą gyvenimą po truputį grįžta ir Jungtinė Karalystė. Šalyje, kurioje gyvena 66,65 mln. žmonių, daugiau kaip 31,8 mln. žmonių gavo pirmąją vakcinos dozę, daugiau kaip 6 mln. – dvi dozes.

 

Pasak Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkės Alvijos Černiauskaitės, šalies vyriausybė yra paskelbusi ribojimų laisvinimų planą etapais su konkrečiomis datomis. Pirmasis laisvinimas įvyko kovo 8 dieną, kai vaikai sugrįžo į mokyklas, o nuo balandžio 12 dienos atidarytos parduotuvės, lauko kavinės ir barai, grožio salonai, sporto klubai. Visa tai pasiekti leido krentantys COVID-19 užsikrėtimų skaičiai, pradėjus aktyvią skiepijimo kampaniją ir taikant karantino ribojimus. Birželį, jei COVID-19 statistika neblogės, numatomas paskutinis laisvinimų etapas, kuomet socialiniai kontaktai nebebus ribojami, tikimasi, kad galės veikti naktiniai klubai, vykti festivaliai.

 

Pasak A. Černiauskaitės, Jungtinės Karalystės vyriausybė, kviesdama skiepytis, taip pat akcentuoja grįžimą į įprastą gyvenimą: „Žmonės pavargę ir matyt žinutė labai aiški – norint išsaugoti gyvybes ir grįžti į normalų gyvenimą, skiepai yra vienintelė išeitis.“

 

Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė Alvija Černiauskaitė. Asmeninio archyvo nuotr.

Sklandžiai vyksta ir registravimosi skiepams procesas: „Žmonės, kurie prisiregistravę prie bendrosios praktikos gydytojo, gauna žinutę į telefoną, laišką paštu, kvietimą elektroniniu paštu, kad jiems atėjo eilė ir jie gali skiepytis. Tada registruojasi internetu – pasirenka tinkamą dieną, laiką. Dėl to nėra daug žmonių, kurie neateina. Nes tie, kurie nenori skiepytis, automatiškai nesiregistruoja.“

 

Jungtinėje Karalystėje labai aukštos skiepijimosi nuo COVID-19 apimtys tarp vyresnio amžiaus žmonių. Balandžio pradžioje skirtingų senyvo amžiaus žmonių grupių paskiepyta net 90–95 proc. „Buvo tokios akcijos: savanoriai, padedantys socialiai remtiniems žmonėms, dar ir skleidė informaciją apie skiepus – kokia nauda, ką būtina žinoti, kokie šalutiniai poveikiai. Jeigu buvo vyresnio amžiaus žmonių, kurių ta informacija nepasiekė plačiai, per socialinės apsaugos savanorius buvo bandoma perteikti tą žinutę, kad kuo daugiau žmonių būtų pritraukta“, – pasakoja A. Černiauskaitė.

 

Be to, pasak Jungtinėje Karalystėje gyvenančios lietuvės, britų visuomenė apskritai yra palankiai nusiteikusi skiepų atžvilgiu, mažiau yra abejojančių mokslo pasiekimais. „Jungtinėje Karalystėje ir nuo gripo labai intensyviai skiepijasi. Priešprieša tarp skiepų šalininkų ir priešininkų ne tokia ryški kaip Lietuvoje. Yra žmonių, kurie nusistatę prieš skiepus apskritai, bet turbūt jie taip garsiai nepasisako kaip Lietuvoje, neturi daug sąjungininkų arba ne tokiais kanalais veikia“, – sako lietuvių bendruomenės pirmininkė.

 

Sumažėjo mirčių ir sunkios ligos atvejų

VU Gyvybės mokslų mokslų centro mokslininkė prof. dr. Aurelija Žvirblienė sako, kad tų šalių, paskiepijusių didelį skaičių žmonių, patirtis yra nepaprastai svarbi, o aktyvios vakcinacijos rezultatai tose šalyse nuteikia optimistiškai – reikšmingai sumažėjo mirčių, sunkios ligos atvejų, kai pacientą reikia gydyti ligoninėje.

 

Nuo pat vakcinų kūrimo pradžios buvo svarstoma, ar vakcinos nuo COVID-19 apsaugos nuo sunkesnės ligos, ar ir nuo infekcijos. Jei vakcinos apsaugotų ir nuo apsikrėtimo, suvaldyti viruso plitimą būtų kur kas lengviau.

 

Pasak prof. dr. A. Žvirblienės, šis klausimas iš dalies atsakytas. „Tokių tyrimų yra gana riboti duomenys. Vienas tyrimas buvo atliktas Jungtinėse Amerikos Valstijose. Pacientams, patenkantiems į ligonines dėl bet kokių priežasčių, pavyzdžiui, gulantis planinei operacijai, buvo atliekamas PGR testas. Tada lygino, kiek tarp tų žmonių buvo paskiepytų „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“ ) vakcina ir kiek neskiepytų, ir koks procentas besimptomių koronaviruso nešiotojų. Duomenys iš kelių tūkstančių tiriamųjų rodo, kad besimptomių nešiotojų skaičius buvo apie 70 proc. mažesnis toje grupėje, kuri yra paskiepyta. Izraelis skelbia didesnius skaičius, kad 95 proc. paskiepytų žmonių apsaugoti nuo infekcijos, tačiau neradau aiškios metodikos, kaip tai buvo įvertinta. Kitose šalyse tokių tyrimų nebuvo atlikta, taigi, galime vertinti, kad 70 proc. „Comirnaty“ vakcinos suteikiama apsauga būtų tikrai geras skaičius“, – sako VU Gyvybės mokslų centro mokslininkė A. Žvirblienė.

 

VU Gyvybės mokslų centro imunologė prof. dr. Aurelija Žvirblienė. Asmeninio archyvo nuotr.

Iššūkis – naujos atmainos

Pasak mokslininkės, net ir įsibėgėjant skiepijimui nuo COVID-19, iššūkių pandemijos valdymui kelia tai, kad nėra tiksliai žinoma, kiek vakcinos dabar saugo ir ateityje saugos nuo naujų koronaviruso variantų. „Intensyvus keliavimas, sienų atidarymas sukuria riziką, kad tie variantai intensyviai maišysis. Iš to, ką žinome apie vakcinų sukuriamą apsaugą, panašu, kol yra aukštas antikūnų lygis, apsauga net ir nuo tų naujų variantų yra gana efektyvi. Pavyzdžiui, „Comirnaty“ vakcina sukuria gerą antikūnų susidarymą, dėl to ji apsaugo nuo naujų variantų, prieš PAR variantą yra tikrai efektyvus atsakas. Koronaviruso variantai skiriasi pagal tai, kiek yra mutacijų, ir, jeigu jų yra daugiau toje dalyje, kuri atsakinga už viruso patekimą į ląstelę, tada vakcinų efektyvumas gali sumažėti. Bet jeigu vakcina sukuria pakankamai gerą antikūnų atsaką, tai ta apsauga yra gana efektyvi“, – sako prof. dr. A. Žvirblienė.

 

Jos teigimu, vakcinų gamintojai galvoja apie adaptuotų, prieš naujus variantus nukreiptų vakcinų kūrimą. Taip pat svarstoma būtinybė po pusės metų ar metų skiepyti papildomai, ypač vyresnio amžiaus žmones, kuriems imuninis atsakas ne taip efektyviai susiformuoja. Nepaisant galimų naujų koronaviruso atmainų grėsmės, aktyvus skiepijimasis nuo COVID-19 yra pagrindinis kelias norint suvaldyti pandemiją ir grįžti į įprastą gyvenimą.


Projektas iš dalies finansuojamas Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis, kurį administruoja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija.

Socialinė informacinė kampanija „Rinkis gyvenimą“


Komentuoti

Skaitytojų komentarai (30726)

HARGA MURAH! WA 0813 2744 6997 Desain Rumah Minimalis Ukuran 6x12 Lumbir, Banyumas 53177 2022-06-11 22:55

HARGA MURAH! WA 0813 2744 6997 Desain Rumah Minimalis Ukuran 6x12 Lumbir, Banyumas 53177 ~ #WA 0813 2744 6997 Gambar Denah Rumah Dan Tampak Depan Ajibarang, Banyumas 53163 #WA 0813 2744 6997 Desain Rumah Kayu Di Pedesaan Purwokerto Barat, Banyumas 53132 #WA 0813 2744 6997 Denah Rumah Type 70 1 Lantai 2 Kamar Tidur Somagede, Banyumas 53193 #WA 0813 2744 6997 Desain Rumah Idaman Masa Kini Banyumas, Jawa Tengah #WA 0813 2744 6997 Cara Desain Rumah Sempit Kedung Banteng, Banyumas 53152

Arsitek handal dan profesional yang melayani jasa arsitek secara online maupun offline di Lumbir, Banyumas 53177 serta zona lainnya di Indonesia untuk mendesain rumah mewah, desain perumahan, rumah minimalis, privat villa, rumah liburan, guesthouse, klinik, apotik, kost-kostan, pertokoan, butik, bangunan peribadatan, restauran, mall, apartemen, kantor, hotel, resort, bungalow, sekolah, kampus dan lain sebagainya.

Kami menerima jasa gambar di seluruh daerah Lumbir, Banyumas 53177 dan akan semakin meluas. Tak hanya membuat jasa desain bangunan privat maupun publik yang dibuat dari dari awal secara custom, kami juga melayani paket gambar hunian siap bangun dan jasa design interior. Jasa Arsitek Lumbir, Banyumas 53177 juga terima order gambar desain menyeluruh meliputi gambar arsitektural, struktural, MEP hingga interior.

Jasa yang kami sediakan :
Konsultan Rancang Bangun Rumah Mewah
Konsultan Gambar Rumah Minimalis
Konsultan Rancang Bangun Private Villa
Jasa Gambar Bangunan Kompleks Villa
Konsultan Desain Perumahan / Cluster
Konsultan Design Bungalow
Arsitek Design Resort
Jasa Design Hotel / Mini Hotel
Arsitek Design Ruko / Pertokoan
Arsitek Design Apartemen
Konsultan Gambar Kost-Kostan
Jasa Gambar Guest House
Arsitek Gambar Bangunan Penginapan
Arsitek Design Kantor
Arsitek Desain Mess / Asrama
Jasa Gambar Bangunan Sekolah / Kampus
Arsitek Desain Masjid / Musholla
Arsitek Design Gereja
Arsitek Gambar Restauran / Cafe
Konsultan Gambar Bangunan Pondok
Jasa Design Rumah Liburan
Arsitek Desain Mall
Arsitek Rancang Bangun Salon / Spa
Jasa Design Bangunan Lainnya

Anda penduduk di sekitar Lumbir, Banyumas 53177 dan mau membangun atau renovasi bangunan Anda tanpa harus kerepotan mengatur tukang dan khawatir pengeluaran membengkak?

Keunggulan memakai jasa kami:
-Tenaga Ahli yang telah berpengalaman.
-Free survei lokasi.
-Bebas Biaya konsultasi.
-Bergaransi.
-Cara Bayar Fleksibel.

=================================
Untuk Informasi Lebih Lanjut Hubungi :
Bpk. Andri
Telp. WA 0813 2744 6997
=================================

WA 0813 2744 6997 Desain Denah Rumah Minimalis Modern 1 Lantai 3 Kamar Tidur Lumbir, Banyumas 53177
WA 0813 2744 6997 Denah Rumah 3d 1 Lantai Lumbir, Banyumas 53177
WA 0813 2744 6997 Arsitektur Interior Rumah Minimalis Lumbir, Banyumas 53177
WA 0813 2744 6997 Desain Rumah Kost 1 Lantai Sederhana Lumbir, Banyumas 53177
WA 0813 2744 6997 Desain Ruang Tamu Rumah Mediterania Lumbir, Banyumas 53177
WA 0813 2744 6997 Desain Rumah Idaman Mini Lumbir, Banyumas 53177
WA 0813 2744 6997 Desain Rumah Tingkat Lebar 8 Meter Lumbir, Banyumas 53177
WA 0813 2744 6997 Desain Rumah Dengan 1 Kamar Tidur Lumbir, Banyumas 53177
WA 0813 2744 6997 Denah Rumah 3 Kamar Tidur 6x10 Lumbir, Banyumas 53177
WA 0813 2744 6997 Harga Gambar Rumah Arsitek Lumbir, Banyumas 53177
WA 0813 2744 6997 Desain Rumah Mewah India Lumbir, Banyumas 53177
WA 0813 2744 6997 Model Desain Tampak Depan Rumah Minimalis Lumbir, Banyumas 53177
WA 0813 2744 6997 Denah Rumah Dan Bentuk Atap Lumbir, Banyumas 53177
WA 0813 2744 6997 Cara Gambar Desain Rumah Minimalis Modern Lumbir, Banyumas 53177
WA 0813 2744 6997 Desain Rumah Minimalis 1 Lantai Lengkap Lumbir, Banyumas 53177
WA 0813 2744 6997 Desain Rumah Tinggal Islami Lumbir, Banyumas 53177
WA 0813 2744 6997 Jasa Desain Rumah Murah 2022 2023 2024 Lumbir, Banyumas 53177
WA 0813 2744 6997 Desain Rumah Tingkat Type 21 Lumbir, Banyumas 53177
WA 0813 2744 6997 Desain Rumah Mewah Minimalis Terbaru Lumbir, Banyumas 53177
WA 0813 2744 6997 Jasa Arsitek Itb Lumbir, Banyumas 53177
WA 0813 2744 6997 Desain Gambar Rumah Idaman Lumbir, Banyumas 53177

#DesainRumahMinimalisUkuran6x12 #GambarDenahRumahDanTampakDepan #DesainRumahKayuDiPedesaan #DenahRumahType701Lantai2KamarTidur #DesainRumahIdamanMasaKini #CaraDesainRumahSempit

DISKON! WA 0813 2744 6997 Harga Hidrolik Kitchen Set Rakit, Banjarnegara 53463 2022-06-11 22:55

DISKON! WA 0813 2744 6997 Harga Hidrolik Kitchen Set Rakit, Banjarnegara 53463 ~ #WA 0813 2744 6997 Dapur Rumah Minimalis Idaman Banjarnegara, Banjarnegara 53412 #WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Rumah Tangga Banjarnegara, Jawa Tengah #WA 0813 2744 6997 Warna Cat Kitchen Set Bawang, Banjarnegara 53471 #WA 0813 2744 6997 Harga Kitchen Set Kecil Sederhana Pandanarum, Banjarnegara 53458 #WA 0813 2744 6997 Harga Rak Atas Kitchen Set Madukara, Banjarnegara 53482

Kami melayani Jasa Desain dan Kontraktor Interior Rumah; Toko; Kantor; Kafe; Ruko; Kost; Hotel; Restoran; Booth Pameran, Studio TV, Kapal dan Apartemen area Banjarnegara dan sekitarnya.
Jasa Pembuatan Furniture Meubel Interior Custom sesuai dengan order;
Kitchen set;
Wardrobe;
Cabinet;
Nakas;
Bedframe;
Furniture Set Kamar Tidur;
Furniture Kamar Tamu;
Credenza
Plafon

Kelebihan memakai jasa kami:
-Tenaga Ahli profesional yang telah berpengalaman.
-Gratis survei lokasi.
-Gratis konsultasi.
-Bergaransi.
-Cara Bayar Fleksibel.

Kami melayani segala macam kebutuhan desain interior untuk di daerah Rakit, Banjarnegara 53463.

=================================
Untuk Informasi Lebih Lanjut Hubungi :
Bpk. Andri
WA 0813 2744 6997
=================================
WA 0813 2744 6997 Harga Kitchen Set Rakit, Banjarnegara 53463 Murah Rakit, Banjarnegara 53463
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Perlengkapan Dapur Rakit, Banjarnegara 53463
WA 0813 2744 6997 Jual Baju Kitchen Rakit, Banjarnegara 53463
WA 0813 2744 6997 Bikin Kitchen Set Murah Di Rakit, Banjarnegara 53463
WA 0813 2744 6997 Jasa Pembuatan Kitchen Set Stainless Rakit, Banjarnegara 53463
WA 0813 2744 6997 Gambar Dan Harga Kitchen Set Dapur Rakit, Banjarnegara 53463
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Minimalis Warna Coklat Rakit, Banjarnegara 53463
WA 0813 2744 6997 Harga Value Kitchen Set Rakit, Banjarnegara 53463
WA 0813 2744 6997 Minimalist Kitchen Knives Rakit, Banjarnegara 53463
WA 0813 2744 6997 Gambar Dan Daftar Harga Kitchen Set Rakit, Banjarnegara 53463
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Belakang Rumah Rakit, Banjarnegara 53463
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Warna Tosca Rakit, Banjarnegara 53463
WA 0813 2744 6997 Harga Kitchen Set Matrix Rakit, Banjarnegara 53463
WA 0813 2744 6997 Harga Kitchen Set Di Rakit, Banjarnegara 53463
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Dapur Rumah Rakit, Banjarnegara 53463
WA 0813 2744 6997 Harga Lemari Rakit, Banjarnegara 53463 Kitchen Set Rakit, Banjarnegara 53463
WA 0813 2744 6997 Minimalist Kitchen Counter Rakit, Banjarnegara 53463
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Minimalis Terbaru 2022 2023 2024 Rakit, Banjarnegara 53463
WA 0813 2744 6997 Motif Kitchen Set Minimalis Sederhana Rakit, Banjarnegara 53463
WA 0813 2744 6997 Harga Granit Kitchen Set Rakit, Banjarnegara 53463
WA 0813 2744 6997 Desain Kitchen Set Stainless Rakit, Banjarnegara 53463

Harga Hidrolik Kitchen Set, Dapur Rumah Minimalis Idaman, Kitchen Set Rumah Tangga, Warna Cat Kitchen Set, Harga Kitchen Set Kecil Sederhana, Harga Rak Atas Kitchen Set

PROMO! WA 0813 2744 6997 Harga Kitchen Set Di Wonogiri, Wonogiri 57613 2022-06-11 22:54

PROMO! WA 0813 2744 6997 Harga Kitchen Set Di Wonogiri, Wonogiri 57613 ~ #WA 0813 2744 6997 Model Kitchen Minimalis Modern Jatipurno, Wonogiri 57693 #WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Murah Dan Bagus Paranggupito, Wonogiri 57678 #WA 0813 2744 6997 Lebar Lemari Dapur Purwantoro, Wonogiri 57695 #WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Untuk Dapur Kecil Dan Sempit Wonogiri, Wonogiri 57613 #WA 0813 2744 6997 Lemari Dapur Minimalis Murah Eromoko, Wonogiri 57663

Kami melayani Jasa Desain dan Kontraktor Interior Rumah; Toko; Kantor; Kafe; Ruko; Kost; Hotel; Restoran; Booth Pameran, Studio TV, Kapal dan Apartemen wilayah Wonogiri dan sekitarnya.
Jasa Pembuatan Furniture Meubel Interior Custom berdasarkan order;
Kitchen set;
Wardrobe;
Cabinet;
Nakas;
Bedframe;
Furniture Set Kamar Tidur;
Furniture Kamar Tamu;
Credenza
Plafon

Keunggulan menggunakan jasa kami:
-Tenaga Ahli profesional yang telah berpengalaman.
-Free survei lokasi.
-Gratis konsultasi.
-Bergaransi.
-Cara Bayar Fleksibel.

Kami melayani segala macam kebutuhan desain interior untuk di sekitar Wonogiri, Wonogiri 57613.

=================================
Untuk Informasi Lebih Lanjut Hubungi :
Bpk. Andri
WA 0813 2744 6997
=================================
WA 0813 2744 6997 Jasa Kitchen Set Wonogiri, Wonogiri 57613
WA 0813 2744 6997 Harga Kitchen Set Mini Bar Wonogiri, Wonogiri 57613
WA 0813 2744 6997 Harga Kitchen Set Apartemen Minimalis Wonogiri, Wonogiri 57613
WA 0813 2744 6997 Minimalist Baker Kitchen Essentials Wonogiri, Wonogiri 57613
WA 0813 2744 6997 Harga Kitchen Set Dan Mini Bar Wonogiri, Wonogiri 57613
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Jati Londo Wonogiri, Wonogiri 57613
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Murah Mini Wonogiri, Wonogiri 57613
WA 0813 2744 6997 Harga Pembuatan Kitchen Set Minimalis Wonogiri, Wonogiri 57613
WA 0813 2744 6997 Tukang Kayu Kitchen Set Wonogiri, Wonogiri 57613
WA 0813 2744 6997 Harga Ketjil Kitchen Wonogiri, Wonogiri 57613
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Untuk Dapur Wonogiri, Wonogiri 57613
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Finishing Cat Duco Wonogiri, Wonogiri 57613
WA 0813 2744 6997 Minimalis Modern Kitchen Set Wonogiri, Wonogiri 57613
WA 0813 2744 6997 Harga Kitchen Set Murah Di Wonogiri, Wonogiri 57613
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Jati Ukir Wonogiri, Wonogiri 57613
WA 0813 2744 6997 Model Kitchen Set Untuk Dapur Kecil Wonogiri, Wonogiri 57613
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Minimalis Duco Wonogiri, Wonogiri 57613
WA 0813 2744 6997 Membuat Kitchen Set Dari Triplek Wonogiri, Wonogiri 57613
WA 0813 2744 6997 Harga Paket Kitchen Set Minimalis Wonogiri, Wonogiri 57613
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Jadi Murah Wonogiri, Wonogiri 57613
WA 0813 2744 6997 Contemporary Minimalist Kitchen Design Wonogiri, Wonogiri 57613

Harga Kitchen Set Di, Model Kitchen Minimalis Modern, Kitchen Set Murah Dan Bagus, Lebar Lemari Dapur, Kitchen Set Untuk Dapur Kecil Dan Sempit, Lemari Dapur Minimalis Murah