Izraelis ir Jungtinė Karalystė grįžta į gyvenimą po COVID-19: vienintelis kelias – aktyvus skiepijimas

Teksto dydis:

Izraelis ir Jungtinė Karalystė grįžta į gyvenimą po COVID-19: vienintelis kelias – aktyvus skiepijimas

2021-04-23 12:24

Šalys, kuriose skiepijimas nuo COVID-19 tik įsibėgėja, turi puikią progą pamatyti, ko galima tikėtis, kai skiepijimas taps masinis. Izraelis, viena pirmaujančių šalių pagal skiepijimą nuo COVID-19, jau grįžta į įprastą gyvenimą – atidaryti verslai, galima susiburti šeimomis. Jungtinė Karalystė taip pat rengiasi grįžti į įprastą gyvenimą. Tikimasi, kad birželį galės veikti pasilinksminimo vietos, vykti festivaliai. Šiose šalyse pradėjus masinį skiepijimą nuo COVID-19, sumažėjo mirčių, sunkios ligos atvejų. Kartu taikant ir karantino priemones, krito užsikrėtimų skaičiai. Vis dėlto, nors vakcinos – bilietas į laisvę, iššūkių kelia galimos naujos koronaviruso atmainos.

 

Kviečia grįžti į normalų gyvenimą

Izraelis neseniai atšventė vieną didžiausių metų švenčių – Paschą. Šių metų šventė Izraelio gyventojams ypatinga, nes ji yra ir laisvės nuo viruso šventė. Po metų leista susirinkti šeimoms iki 20 žmonių. „Izraelyje šventės švenčiamos šeimos susibūrime – susirenka ne tik tėvai, seneliai, bet ir broliai, sesės, visi vaikai, būna 20–30 žmonių. Ši šventė buvo pirmoji po metų, kai dideli šeimos būriai galėjo susirinkti ir švęsti. Labai geras jausmas, kai galime būti visi kartu, ramiau, kai žmonės pasiskiepiję arba pasidarę testą. Galimybė būti kartu suteikė daug džiaugsmo“, – pasakoja Izraelio lietuvių bendruomenės pirmininkė Ieva Vebraitė-Adereth.

 

Izraelio lietuvių bendruomenės pirmininkė Ieva Vebraitė-Adereth. Asmeninio archyvo nuotr.

Galimybę grįžti į įprastą gyvenimą Izraelyje suteikė karantinas ir aktyvi skiepijimo kampanija. „Pasiskiepijo labai daug žmonių, pradėjo galioti „žaliasis pasas“. Restoranai, kultūros centrai, muziejai gali veikti „žaliojo paso“ principu – gali lankytis tie, kas pasiskiepijo, yra persirgę, turi neigiamą testą. Vėl gali eiti į restoranus, keliauti į parkus, miestuose matai daug žmonių, jaučiasi, kad beveik sugrįžome į normalų gyvenimą“, – sako lietuvių bendruomenės pirmininkė.

 

Izraelis pirmauja pasaulyje pagal paskiepytų nuo COVID-19 žmonių dalį. Iš 9 mln. šalies gyventojų beveik 5 mln. jau paskiepyti dvejomis „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“) vakcinos dozėmis. Kaip Izraelio vyriausybei pavyko pakviesti tiek daug žmonių skiepytis nuo COVID-19?

 

Pasak I. Vebraitės-Adereth, skiepijimo procesą paskatino galimybė gauti vakciną anksčiau laiko, laukiant gyvose eilėse prie skiepijimo centrų. „Daug žmonių sakė, kad nebus pirmieji, kurie lėks skiepytis. Bet kai paskiepijo daugiau žmonių, aš ir mano vyras po kelių savaičių vakarais važiuodavome į skiepijimo centrus laukti, galbūt bus likusi ta viena vakcina ir galėsime gauti ją anksčiau laiko. Jei dienos gale likdavo vakcinos dozių, jas galėjo atiduoti. Labai daug kas laukė tos liekančios vakcinos, eilės būdavo visur“, – teigia Izraelio lietuvių bendruomenės pirmininkė.

 

Pasak jos, Izraelis aktyviai kvietė skiepytis su šūkiu „Grįžkime į normalų gyvenimą“, didelis darbas atliktas, kovojant su melagienomis, antivakserių propaganda. Na, o, pavyzdžiui, jaunimą Tel Avive kvietė skiepytis, dalindami kuponus picai.

 

Vis dėlto, I.Vebraitės-Adereth teigimu, labiausiai suveikė tai, kad Izraelio gyventojai tiesiog pavargę nuo karantino: „Man atrodo, kad žmonės nebegali kentėti sėdėjimo namuose, karantinavimas įgriso. Be to, žmonės nenori susirgti, nes nežinai, kaip sirgsi – sunkiai ar lengvai.“

 

Paskiepyti devyni iš dešimties senyvo amžiaus žmonių

Į įprastą gyvenimą po truputį grįžta ir Jungtinė Karalystė. Šalyje, kurioje gyvena 66,65 mln. žmonių, daugiau kaip 31,8 mln. žmonių gavo pirmąją vakcinos dozę, daugiau kaip 6 mln. – dvi dozes.

 

Pasak Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkės Alvijos Černiauskaitės, šalies vyriausybė yra paskelbusi ribojimų laisvinimų planą etapais su konkrečiomis datomis. Pirmasis laisvinimas įvyko kovo 8 dieną, kai vaikai sugrįžo į mokyklas, o nuo balandžio 12 dienos atidarytos parduotuvės, lauko kavinės ir barai, grožio salonai, sporto klubai. Visa tai pasiekti leido krentantys COVID-19 užsikrėtimų skaičiai, pradėjus aktyvią skiepijimo kampaniją ir taikant karantino ribojimus. Birželį, jei COVID-19 statistika neblogės, numatomas paskutinis laisvinimų etapas, kuomet socialiniai kontaktai nebebus ribojami, tikimasi, kad galės veikti naktiniai klubai, vykti festivaliai.

 

Pasak A. Černiauskaitės, Jungtinės Karalystės vyriausybė, kviesdama skiepytis, taip pat akcentuoja grįžimą į įprastą gyvenimą: „Žmonės pavargę ir matyt žinutė labai aiški – norint išsaugoti gyvybes ir grįžti į normalų gyvenimą, skiepai yra vienintelė išeitis.“

 

Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė Alvija Černiauskaitė. Asmeninio archyvo nuotr.

Sklandžiai vyksta ir registravimosi skiepams procesas: „Žmonės, kurie prisiregistravę prie bendrosios praktikos gydytojo, gauna žinutę į telefoną, laišką paštu, kvietimą elektroniniu paštu, kad jiems atėjo eilė ir jie gali skiepytis. Tada registruojasi internetu – pasirenka tinkamą dieną, laiką. Dėl to nėra daug žmonių, kurie neateina. Nes tie, kurie nenori skiepytis, automatiškai nesiregistruoja.“

 

Jungtinėje Karalystėje labai aukštos skiepijimosi nuo COVID-19 apimtys tarp vyresnio amžiaus žmonių. Balandžio pradžioje skirtingų senyvo amžiaus žmonių grupių paskiepyta net 90–95 proc. „Buvo tokios akcijos: savanoriai, padedantys socialiai remtiniems žmonėms, dar ir skleidė informaciją apie skiepus – kokia nauda, ką būtina žinoti, kokie šalutiniai poveikiai. Jeigu buvo vyresnio amžiaus žmonių, kurių ta informacija nepasiekė plačiai, per socialinės apsaugos savanorius buvo bandoma perteikti tą žinutę, kad kuo daugiau žmonių būtų pritraukta“, – pasakoja A. Černiauskaitė.

 

Be to, pasak Jungtinėje Karalystėje gyvenančios lietuvės, britų visuomenė apskritai yra palankiai nusiteikusi skiepų atžvilgiu, mažiau yra abejojančių mokslo pasiekimais. „Jungtinėje Karalystėje ir nuo gripo labai intensyviai skiepijasi. Priešprieša tarp skiepų šalininkų ir priešininkų ne tokia ryški kaip Lietuvoje. Yra žmonių, kurie nusistatę prieš skiepus apskritai, bet turbūt jie taip garsiai nepasisako kaip Lietuvoje, neturi daug sąjungininkų arba ne tokiais kanalais veikia“, – sako lietuvių bendruomenės pirmininkė.

 

Sumažėjo mirčių ir sunkios ligos atvejų

VU Gyvybės mokslų mokslų centro mokslininkė prof. dr. Aurelija Žvirblienė sako, kad tų šalių, paskiepijusių didelį skaičių žmonių, patirtis yra nepaprastai svarbi, o aktyvios vakcinacijos rezultatai tose šalyse nuteikia optimistiškai – reikšmingai sumažėjo mirčių, sunkios ligos atvejų, kai pacientą reikia gydyti ligoninėje.

 

Nuo pat vakcinų kūrimo pradžios buvo svarstoma, ar vakcinos nuo COVID-19 apsaugos nuo sunkesnės ligos, ar ir nuo infekcijos. Jei vakcinos apsaugotų ir nuo apsikrėtimo, suvaldyti viruso plitimą būtų kur kas lengviau.

 

Pasak prof. dr. A. Žvirblienės, šis klausimas iš dalies atsakytas. „Tokių tyrimų yra gana riboti duomenys. Vienas tyrimas buvo atliktas Jungtinėse Amerikos Valstijose. Pacientams, patenkantiems į ligonines dėl bet kokių priežasčių, pavyzdžiui, gulantis planinei operacijai, buvo atliekamas PGR testas. Tada lygino, kiek tarp tų žmonių buvo paskiepytų „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“ ) vakcina ir kiek neskiepytų, ir koks procentas besimptomių koronaviruso nešiotojų. Duomenys iš kelių tūkstančių tiriamųjų rodo, kad besimptomių nešiotojų skaičius buvo apie 70 proc. mažesnis toje grupėje, kuri yra paskiepyta. Izraelis skelbia didesnius skaičius, kad 95 proc. paskiepytų žmonių apsaugoti nuo infekcijos, tačiau neradau aiškios metodikos, kaip tai buvo įvertinta. Kitose šalyse tokių tyrimų nebuvo atlikta, taigi, galime vertinti, kad 70 proc. „Comirnaty“ vakcinos suteikiama apsauga būtų tikrai geras skaičius“, – sako VU Gyvybės mokslų centro mokslininkė A. Žvirblienė.

 

VU Gyvybės mokslų centro imunologė prof. dr. Aurelija Žvirblienė. Asmeninio archyvo nuotr.

Iššūkis – naujos atmainos

Pasak mokslininkės, net ir įsibėgėjant skiepijimui nuo COVID-19, iššūkių pandemijos valdymui kelia tai, kad nėra tiksliai žinoma, kiek vakcinos dabar saugo ir ateityje saugos nuo naujų koronaviruso variantų. „Intensyvus keliavimas, sienų atidarymas sukuria riziką, kad tie variantai intensyviai maišysis. Iš to, ką žinome apie vakcinų sukuriamą apsaugą, panašu, kol yra aukštas antikūnų lygis, apsauga net ir nuo tų naujų variantų yra gana efektyvi. Pavyzdžiui, „Comirnaty“ vakcina sukuria gerą antikūnų susidarymą, dėl to ji apsaugo nuo naujų variantų, prieš PAR variantą yra tikrai efektyvus atsakas. Koronaviruso variantai skiriasi pagal tai, kiek yra mutacijų, ir, jeigu jų yra daugiau toje dalyje, kuri atsakinga už viruso patekimą į ląstelę, tada vakcinų efektyvumas gali sumažėti. Bet jeigu vakcina sukuria pakankamai gerą antikūnų atsaką, tai ta apsauga yra gana efektyvi“, – sako prof. dr. A. Žvirblienė.

 

Jos teigimu, vakcinų gamintojai galvoja apie adaptuotų, prieš naujus variantus nukreiptų vakcinų kūrimą. Taip pat svarstoma būtinybė po pusės metų ar metų skiepyti papildomai, ypač vyresnio amžiaus žmones, kuriems imuninis atsakas ne taip efektyviai susiformuoja. Nepaisant galimų naujų koronaviruso atmainų grėsmės, aktyvus skiepijimasis nuo COVID-19 yra pagrindinis kelias norint suvaldyti pandemiją ir grįžti į įprastą gyvenimą.


Projektas iš dalies finansuojamas Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis, kurį administruoja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija.

Socialinė informacinė kampanija „Rinkis gyvenimą“


Komentuoti

Skaitytojų komentarai (30721)

HANYA DISINI! WA 0813 2744 6997 Pemborong Desain Interior Modern Jepara, Jepara 59414 2022-06-11 23:03

HANYA DISINI! WA 0813 2744 6997 Pemborong Desain Interior Modern Jepara, Jepara 59414 ~ #WA 0813 2744 6997 Pemborong Desain Interior Cat Rumah Jepara, Jepara 59431 #WA 0813 2744 6997 Pemborong Desain Interior Harga Tahunan, Jepara 59424 #WA 0813 2744 6997 Pemborong Design Interior Cafe Klasik Keling, Jepara 59454 #WA 0813 2744 6997 Pemborong Desain Interior Perkantoran Jepara, Jepara 59414 #WA 0813 2744 6997 Pemborong Desain Interior Cafe Vintage Jepara, Jepara 59415

Jasa Pemborong Interior Terbaik Dan Terpercaya Di kota Jepara.
# FREE Ongkos Desain dan Konsultasi!
# Pengerjaan Tepat Waktu dan Rapih.
# Kami melayani berbagai jenis Jasa desain Interior

Kami melayani Jasa Desain dan Kontraktor Interior Rumah; Toko; Kantor; Kafe; Ruko; Kost; Hotel; Restoran; Booth Pameran, Studio TV, Kapal dan Apartemen kota Jepara dan sekitarnya.
Jasa Pembuatan Furniture Meubel Interior Custom menurut order;
Kitchen set;
Wardrobe;
Cabinet;
Nakas;
Bedframe;
Furniture Set Kamar Tidur;
Furniture Kamar Tamu;
Credenza
Plafon

Keunggulan memakai jasa kami:
-Tenaga Ahli profesional yang telah berpengalaman.
-Gratis survei lokasi. (Wilayah Tertentu)
-Bebas Biaya konsultasi.
-Bergaransi.
-Cara Bayar Fleksibel.

Kami melayani segala macam kebutuhan desain interior untuk di daerah Jepara, Jepara 59414.

=================================
Untuk Informasi Lebih Lanjut Hubungi :
Bpk. Andri
WA 0813 2744 6997
=================================

Pemborong Desain Interior Modern, Pemborong Desain Interior Cat Rumah, Pemborong Desain Interior Harga, Pemborong Design Interior Cafe Klasik, Pemborong Desain Interior Perkantoran, Pemborong Desain Interior Cafe Vintage


WA 0813 2744 6997 Pemborong Desain Interior Rumah Gaya Eropa Jepara, Jepara 59414
WA 0813 2744 6997 Pemborong Desain Interior Toko Roti Jepara, Jepara 59414
WA 0813 2744 6997 Jasa Desain Interior Termurah Jepara, Jepara 59414
WA 0813 2744 6997 Pemborong Desain Interior Kamar Tidur Dengan Wallpaper Jepara, Jepara 59414
WA 0813 2744 6997 Pemborong Desain Interior Dapur Minimalis Sederhana Jepara, Jepara 59414
WA 0813 2744 6997 Pemborong Interior Design Big Apartment Jepara, Jepara 59414
WA 0813 2744 6997 Pemborong Desain Interior Rumah Etnik Modern Jepara, Jepara 59414
WA 0813 2744 6997 Pemborong Desain Interior Dapur Rumah Minimalis Jepara, Jepara 59414
WA 0813 2744 6997 Harga Konsultasi Desain Interior Jepara, Jepara 59414
WA 0813 2744 6997 Pemborong Design Interior Kamar Anak Laki Jepara, Jepara 59414
WA 0813 2744 6997 Pemborong Desain Interior Rumah Kayu Modern Jepara, Jepara 59414
WA 0813 2744 6997 Pemborong Desain Interior Rumah Kreatif Jepara, Jepara 59414
WA 0813 2744 6997 Pemborong Desain Interior Ruang Tamu Lesehan Jepara, Jepara 59414
WA 0813 2744 6997 Harga Jasa Desain Rumah 3d Jepara, Jepara 59414
WA 0813 2744 6997 Pemborong Desain Interior Ruang Tamu Jepara, Jepara 59414
WA 0813 2744 6997 Pemborong Design Interior Kamar Laki Laki Jepara, Jepara 59414
WA 0813 2744 6997 Pemborong Desain Interior Kamar Pengantin Jepara, Jepara 59414
WA 0813 2744 6997 Pemborong Design Interior Decoration Jepara, Jepara 59414
WA 0813 2744 6997 Jasa Reparasi Mebel Jepara, Jepara 59414
WA 0813 2744 6997 Pemborong Desain Interior Rumah Yang Indah Jepara, Jepara 59414
WA 0813 2744 6997 Pemborong Design Interior Dapur Klasik Jepara, Jepara 59414

KINI HADIR! WA 0813 2744 6997 Berapa Harga Kitchen Set Minimalis Adimulyo, Kebumen 54363 2022-06-11 23:02

KINI HADIR! WA 0813 2744 6997 Berapa Harga Kitchen Set Minimalis Adimulyo, Kebumen 54363 ~ #WA 0813 2744 6997 Jasa Kitchen Set Murah Alian/Aliyan, Kebumen 54352 #WA 0813 2744 6997 Jual Kitchen Tap Adimulyo, Kebumen 54363 #WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Warna Kayu Kebumen, Kebumen 54314 #WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Minimalis Foto Kebumen, Kebumen 54315 #WA 0813 2744 6997 Kitchen Set PVC Padureso, Kebumen 54394

Kami melayani Jasa Desain dan Kontraktor Interior Rumah; Toko; Kantor; Kafe; Ruko; Kost; Hotel; Restoran; Booth Pameran, Studio TV, Kapal dan Apartemen daerah Kebumen dan sekitarnya.
Jasa Pembuatan Furniture Meubel Interior Custom menurut pesanan;
Kitchen set;
Wardrobe;
Cabinet;
Nakas;
Bedframe;
Furniture Set Kamar Tidur;
Furniture Kamar Tamu;
Credenza
Plafon

Keunggulan memakai jasa kami:
-Tenaga Ahli profesional yang telah berpengalaman.
-Bebas Biaya survei lokasi.
-Free konsultasi.
-Bergaransi.
-Cara Bayar Fleksibel.

Kami melayani segala macam kebutuhan desain interior untuk di daerah Adimulyo, Kebumen 54363.

=================================
Untuk Informasi Lebih Lanjut Hubungi :
Bpk. Andri
WA 0813 2744 6997
=================================
WA 0813 2744 6997 Harga Kitchen Hood Adimulyo, Kebumen 54363
WA 0813 2744 6997 Membuat Kitchen Set Sendiri Murah Adimulyo, Kebumen 54363
WA 0813 2744 6997 Total Biaya Pembuatan Kitchen Set Adimulyo, Kebumen 54363
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Nuansa Kayu Adimulyo, Kebumen 54363
WA 0813 2744 6997 Ultra Minimalist Kitchen Adimulyo, Kebumen 54363
WA 0813 2744 6997 Harga Borongan Kitchen Set 2022 2023 2024 Adimulyo, Kebumen 54363
WA 0813 2744 6997 Harga Lemari Etalase Dapur Adimulyo, Kebumen 54363
WA 0813 2744 6997 Lemari Dapur Sehat Adimulyo, Kebumen 54363
WA 0813 2744 6997 Cari Tukang Kitchen Set Adimulyo, Kebumen 54363
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Minimalis Merah Adimulyo, Kebumen 54363
WA 0813 2744 6997 Harga Kitchen Set Cat Duco Adimulyo, Kebumen 54363
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Dengan HPL Adimulyo, Kebumen 54363
WA 0813 2744 6997 Lemari Dapur Leter U Adimulyo, Kebumen 54363
WA 0813 2744 6997 Jasa Pembuatan Kitchen Set Per Meter Adimulyo, Kebumen 54363
WA 0813 2744 6997 Harga Desain Kitchen Set Adimulyo, Kebumen 54363
WA 0813 2744 6997 Harga Kitchen Set 4 In 1 Adimulyo, Kebumen 54363
WA 0813 2744 6997 Material Kitchen Set HPL Adimulyo, Kebumen 54363
WA 0813 2744 6997 Minimalist Kitchen Small SAdimulyo, Kebumen 54363
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Warna Putih Coklat Adimulyo, Kebumen 54363
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Minimalis Murah 2022 2023 2024 Adimulyo, Kebumen 54363
WA 0813 2744 6997 Granit Murah Untuk Kitchen Set Adimulyo, Kebumen 54363

Berapa Harga Kitchen Set Minimalis, Jasa Kitchen Set Murah, Jual Kitchen Tap, Kitchen Set Warna Kayu, Kitchen Set Minimalis Foto, Kitchen Set PVC

SPESIAL! WA 0813 2744 6997 Image Lemari Dapur Pengasih, Kulon Progo 55652 2022-06-11 23:02

SPESIAL! WA 0813 2744 6997 Image Lemari Dapur Pengasih, Kulon Progo 55652 ~ #WA 0813 2744 6997 Lemari Dapur Minimalis Jati Pengasih, Kulon Progo 55652 #WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Minimalis Coklat Kulon Progo, Yogyakarta #WA 0813 2744 6997 Membuat Kitchen Set Dari Kayu Palet Sentolo, Kulon Progo 55664 #WA 0813 2744 6997 Desain Rak Piring Kitchen Set Samigaluh, Kulon Progo 55673 #WA 0813 2744 6997 Warna Kitchen Set Menurut Feng Shui Nanggulan, Kulon Progo 55671

Kami melayani Jasa Desain dan Kontraktor Interior Rumah; Toko; Kantor; Kafe; Ruko; Kost; Hotel; Restoran; Booth Pameran, Studio TV, Kapal dan Apartemen daerah Kulon Progo dan sekitarnya.
Jasa Pembuatan Furniture Meubel Interior Custom menurut order;
Kitchen set;
Wardrobe;
Cabinet;
Nakas;
Bedframe;
Furniture Set Kamar Tidur;
Furniture Kamar Tamu;
Credenza
Plafon

Keunggulan menggunakan jasa kami:
-Tenaga Ahli profesional yang telah berpengalaman.
-Free survei lokasi.
-Gratis konsultasi.
-Bergaransi.
-Cara Bayar Fleksibel.

Kami melayani segala macam kebutuhan desain interior untuk di sekitar Pengasih, Kulon Progo 55652.

=================================
Untuk Informasi Lebih Lanjut Hubungi :
Bpk. Andri
WA 0813 2744 6997
=================================
WA 0813 2744 6997 Tukang Kitchen Set Murah Pengasih, Kulon Progo 55652
WA 0813 2744 6997 Jasa Desain Interior Pengasih, Kulon Progo 55652 - Kitchen Set Pengasih, Kulon Progo 55652 - Jasa Interior Kantor Pengasih, Kulon Progo 55652
WA 0813 2744 6997 Minimalist Kitchen Accessories Pengasih, Kulon Progo 55652
WA 0813 2744 6997 Harga Kitchen Digital Scale Pengasih, Kulon Progo 55652
WA 0813 2744 6997 Order Kitchen Set Pengasih, Kulon Progo 55652
WA 0813 2744 6997 Minimalist Kitchen Set Design Pengasih, Kulon Progo 55652
WA 0813 2744 6997 Minimalist Kitchens 2022 2023 2024 Pengasih, Kulon Progo 55652
WA 0813 2744 6997 Minimalist Kitchen Dishes Pengasih, Kulon Progo 55652
WA 0813 2744 6997 Gambar Kitchen Set Dapur Mini Pengasih, Kulon Progo 55652
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Di Dapur Sempit Pengasih, Kulon Progo 55652
WA 0813 2744 6997 Gambar Lemari Dapur Yg Bagus Pengasih, Kulon Progo 55652
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Murah Dan Minimalis Pengasih, Kulon Progo 55652
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Warna Beige Pengasih, Kulon Progo 55652
WA 0813 2744 6997 Minimalist Kitchen Design Hdb Pengasih, Kulon Progo 55652
WA 0813 2744 6997 Gambar Kitchen Set Minimalis Pengasih, Kulon Progo 55652
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Duco Glossy Pengasih, Kulon Progo 55652
WA 0813 2744 6997 Lemari Dapur Hias Pengasih, Kulon Progo 55652
WA 0813 2744 6997 Minimalist Wooden Kitchen Pengasih, Kulon Progo 55652
WA 0813 2744 6997 Lemari Dapur Bekas Pengasih, Kulon Progo 55652
WA 0813 2744 6997 Minimalist Galley Kitchen Pengasih, Kulon Progo 55652
WA 0813 2744 6997 Pembuat Kitchen Kabinet Pengasih, Kulon Progo 55652

Image Lemari Dapur, Lemari Dapur Minimalis Jati, Kitchen Set Minimalis Coklat, Membuat Kitchen Set Dari Kayu Palet, Desain Rak Piring Kitchen Set, Warna Kitchen Set Menurut Feng Shui