Izraelis ir Jungtinė Karalystė grįžta į gyvenimą po COVID-19: vienintelis kelias – aktyvus skiepijimas

Teksto dydis:

Izraelis ir Jungtinė Karalystė grįžta į gyvenimą po COVID-19: vienintelis kelias – aktyvus skiepijimas

2021-04-23 12:24

Šalys, kuriose skiepijimas nuo COVID-19 tik įsibėgėja, turi puikią progą pamatyti, ko galima tikėtis, kai skiepijimas taps masinis. Izraelis, viena pirmaujančių šalių pagal skiepijimą nuo COVID-19, jau grįžta į įprastą gyvenimą – atidaryti verslai, galima susiburti šeimomis. Jungtinė Karalystė taip pat rengiasi grįžti į įprastą gyvenimą. Tikimasi, kad birželį galės veikti pasilinksminimo vietos, vykti festivaliai. Šiose šalyse pradėjus masinį skiepijimą nuo COVID-19, sumažėjo mirčių, sunkios ligos atvejų. Kartu taikant ir karantino priemones, krito užsikrėtimų skaičiai. Vis dėlto, nors vakcinos – bilietas į laisvę, iššūkių kelia galimos naujos koronaviruso atmainos.

 

Kviečia grįžti į normalų gyvenimą

Izraelis neseniai atšventė vieną didžiausių metų švenčių – Paschą. Šių metų šventė Izraelio gyventojams ypatinga, nes ji yra ir laisvės nuo viruso šventė. Po metų leista susirinkti šeimoms iki 20 žmonių. „Izraelyje šventės švenčiamos šeimos susibūrime – susirenka ne tik tėvai, seneliai, bet ir broliai, sesės, visi vaikai, būna 20–30 žmonių. Ši šventė buvo pirmoji po metų, kai dideli šeimos būriai galėjo susirinkti ir švęsti. Labai geras jausmas, kai galime būti visi kartu, ramiau, kai žmonės pasiskiepiję arba pasidarę testą. Galimybė būti kartu suteikė daug džiaugsmo“, – pasakoja Izraelio lietuvių bendruomenės pirmininkė Ieva Vebraitė-Adereth.

 

Izraelio lietuvių bendruomenės pirmininkė Ieva Vebraitė-Adereth. Asmeninio archyvo nuotr.

Galimybę grįžti į įprastą gyvenimą Izraelyje suteikė karantinas ir aktyvi skiepijimo kampanija. „Pasiskiepijo labai daug žmonių, pradėjo galioti „žaliasis pasas“. Restoranai, kultūros centrai, muziejai gali veikti „žaliojo paso“ principu – gali lankytis tie, kas pasiskiepijo, yra persirgę, turi neigiamą testą. Vėl gali eiti į restoranus, keliauti į parkus, miestuose matai daug žmonių, jaučiasi, kad beveik sugrįžome į normalų gyvenimą“, – sako lietuvių bendruomenės pirmininkė.

 

Izraelis pirmauja pasaulyje pagal paskiepytų nuo COVID-19 žmonių dalį. Iš 9 mln. šalies gyventojų beveik 5 mln. jau paskiepyti dvejomis „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“) vakcinos dozėmis. Kaip Izraelio vyriausybei pavyko pakviesti tiek daug žmonių skiepytis nuo COVID-19?

 

Pasak I. Vebraitės-Adereth, skiepijimo procesą paskatino galimybė gauti vakciną anksčiau laiko, laukiant gyvose eilėse prie skiepijimo centrų. „Daug žmonių sakė, kad nebus pirmieji, kurie lėks skiepytis. Bet kai paskiepijo daugiau žmonių, aš ir mano vyras po kelių savaičių vakarais važiuodavome į skiepijimo centrus laukti, galbūt bus likusi ta viena vakcina ir galėsime gauti ją anksčiau laiko. Jei dienos gale likdavo vakcinos dozių, jas galėjo atiduoti. Labai daug kas laukė tos liekančios vakcinos, eilės būdavo visur“, – teigia Izraelio lietuvių bendruomenės pirmininkė.

 

Pasak jos, Izraelis aktyviai kvietė skiepytis su šūkiu „Grįžkime į normalų gyvenimą“, didelis darbas atliktas, kovojant su melagienomis, antivakserių propaganda. Na, o, pavyzdžiui, jaunimą Tel Avive kvietė skiepytis, dalindami kuponus picai.

 

Vis dėlto, I.Vebraitės-Adereth teigimu, labiausiai suveikė tai, kad Izraelio gyventojai tiesiog pavargę nuo karantino: „Man atrodo, kad žmonės nebegali kentėti sėdėjimo namuose, karantinavimas įgriso. Be to, žmonės nenori susirgti, nes nežinai, kaip sirgsi – sunkiai ar lengvai.“

 

Paskiepyti devyni iš dešimties senyvo amžiaus žmonių

Į įprastą gyvenimą po truputį grįžta ir Jungtinė Karalystė. Šalyje, kurioje gyvena 66,65 mln. žmonių, daugiau kaip 31,8 mln. žmonių gavo pirmąją vakcinos dozę, daugiau kaip 6 mln. – dvi dozes.

 

Pasak Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkės Alvijos Černiauskaitės, šalies vyriausybė yra paskelbusi ribojimų laisvinimų planą etapais su konkrečiomis datomis. Pirmasis laisvinimas įvyko kovo 8 dieną, kai vaikai sugrįžo į mokyklas, o nuo balandžio 12 dienos atidarytos parduotuvės, lauko kavinės ir barai, grožio salonai, sporto klubai. Visa tai pasiekti leido krentantys COVID-19 užsikrėtimų skaičiai, pradėjus aktyvią skiepijimo kampaniją ir taikant karantino ribojimus. Birželį, jei COVID-19 statistika neblogės, numatomas paskutinis laisvinimų etapas, kuomet socialiniai kontaktai nebebus ribojami, tikimasi, kad galės veikti naktiniai klubai, vykti festivaliai.

 

Pasak A. Černiauskaitės, Jungtinės Karalystės vyriausybė, kviesdama skiepytis, taip pat akcentuoja grįžimą į įprastą gyvenimą: „Žmonės pavargę ir matyt žinutė labai aiški – norint išsaugoti gyvybes ir grįžti į normalų gyvenimą, skiepai yra vienintelė išeitis.“

 

Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė Alvija Černiauskaitė. Asmeninio archyvo nuotr.

Sklandžiai vyksta ir registravimosi skiepams procesas: „Žmonės, kurie prisiregistravę prie bendrosios praktikos gydytojo, gauna žinutę į telefoną, laišką paštu, kvietimą elektroniniu paštu, kad jiems atėjo eilė ir jie gali skiepytis. Tada registruojasi internetu – pasirenka tinkamą dieną, laiką. Dėl to nėra daug žmonių, kurie neateina. Nes tie, kurie nenori skiepytis, automatiškai nesiregistruoja.“

 

Jungtinėje Karalystėje labai aukštos skiepijimosi nuo COVID-19 apimtys tarp vyresnio amžiaus žmonių. Balandžio pradžioje skirtingų senyvo amžiaus žmonių grupių paskiepyta net 90–95 proc. „Buvo tokios akcijos: savanoriai, padedantys socialiai remtiniems žmonėms, dar ir skleidė informaciją apie skiepus – kokia nauda, ką būtina žinoti, kokie šalutiniai poveikiai. Jeigu buvo vyresnio amžiaus žmonių, kurių ta informacija nepasiekė plačiai, per socialinės apsaugos savanorius buvo bandoma perteikti tą žinutę, kad kuo daugiau žmonių būtų pritraukta“, – pasakoja A. Černiauskaitė.

 

Be to, pasak Jungtinėje Karalystėje gyvenančios lietuvės, britų visuomenė apskritai yra palankiai nusiteikusi skiepų atžvilgiu, mažiau yra abejojančių mokslo pasiekimais. „Jungtinėje Karalystėje ir nuo gripo labai intensyviai skiepijasi. Priešprieša tarp skiepų šalininkų ir priešininkų ne tokia ryški kaip Lietuvoje. Yra žmonių, kurie nusistatę prieš skiepus apskritai, bet turbūt jie taip garsiai nepasisako kaip Lietuvoje, neturi daug sąjungininkų arba ne tokiais kanalais veikia“, – sako lietuvių bendruomenės pirmininkė.

 

Sumažėjo mirčių ir sunkios ligos atvejų

VU Gyvybės mokslų mokslų centro mokslininkė prof. dr. Aurelija Žvirblienė sako, kad tų šalių, paskiepijusių didelį skaičių žmonių, patirtis yra nepaprastai svarbi, o aktyvios vakcinacijos rezultatai tose šalyse nuteikia optimistiškai – reikšmingai sumažėjo mirčių, sunkios ligos atvejų, kai pacientą reikia gydyti ligoninėje.

 

Nuo pat vakcinų kūrimo pradžios buvo svarstoma, ar vakcinos nuo COVID-19 apsaugos nuo sunkesnės ligos, ar ir nuo infekcijos. Jei vakcinos apsaugotų ir nuo apsikrėtimo, suvaldyti viruso plitimą būtų kur kas lengviau.

 

Pasak prof. dr. A. Žvirblienės, šis klausimas iš dalies atsakytas. „Tokių tyrimų yra gana riboti duomenys. Vienas tyrimas buvo atliktas Jungtinėse Amerikos Valstijose. Pacientams, patenkantiems į ligonines dėl bet kokių priežasčių, pavyzdžiui, gulantis planinei operacijai, buvo atliekamas PGR testas. Tada lygino, kiek tarp tų žmonių buvo paskiepytų „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“ ) vakcina ir kiek neskiepytų, ir koks procentas besimptomių koronaviruso nešiotojų. Duomenys iš kelių tūkstančių tiriamųjų rodo, kad besimptomių nešiotojų skaičius buvo apie 70 proc. mažesnis toje grupėje, kuri yra paskiepyta. Izraelis skelbia didesnius skaičius, kad 95 proc. paskiepytų žmonių apsaugoti nuo infekcijos, tačiau neradau aiškios metodikos, kaip tai buvo įvertinta. Kitose šalyse tokių tyrimų nebuvo atlikta, taigi, galime vertinti, kad 70 proc. „Comirnaty“ vakcinos suteikiama apsauga būtų tikrai geras skaičius“, – sako VU Gyvybės mokslų centro mokslininkė A. Žvirblienė.

 

VU Gyvybės mokslų centro imunologė prof. dr. Aurelija Žvirblienė. Asmeninio archyvo nuotr.

Iššūkis – naujos atmainos

Pasak mokslininkės, net ir įsibėgėjant skiepijimui nuo COVID-19, iššūkių pandemijos valdymui kelia tai, kad nėra tiksliai žinoma, kiek vakcinos dabar saugo ir ateityje saugos nuo naujų koronaviruso variantų. „Intensyvus keliavimas, sienų atidarymas sukuria riziką, kad tie variantai intensyviai maišysis. Iš to, ką žinome apie vakcinų sukuriamą apsaugą, panašu, kol yra aukštas antikūnų lygis, apsauga net ir nuo tų naujų variantų yra gana efektyvi. Pavyzdžiui, „Comirnaty“ vakcina sukuria gerą antikūnų susidarymą, dėl to ji apsaugo nuo naujų variantų, prieš PAR variantą yra tikrai efektyvus atsakas. Koronaviruso variantai skiriasi pagal tai, kiek yra mutacijų, ir, jeigu jų yra daugiau toje dalyje, kuri atsakinga už viruso patekimą į ląstelę, tada vakcinų efektyvumas gali sumažėti. Bet jeigu vakcina sukuria pakankamai gerą antikūnų atsaką, tai ta apsauga yra gana efektyvi“, – sako prof. dr. A. Žvirblienė.

 

Jos teigimu, vakcinų gamintojai galvoja apie adaptuotų, prieš naujus variantus nukreiptų vakcinų kūrimą. Taip pat svarstoma būtinybė po pusės metų ar metų skiepyti papildomai, ypač vyresnio amžiaus žmones, kuriems imuninis atsakas ne taip efektyviai susiformuoja. Nepaisant galimų naujų koronaviruso atmainų grėsmės, aktyvus skiepijimasis nuo COVID-19 yra pagrindinis kelias norint suvaldyti pandemiją ir grįžti į įprastą gyvenimą.


Projektas iš dalies finansuojamas Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis, kurį administruoja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija.

Socialinė informacinė kampanija „Rinkis gyvenimą“


Komentuoti

Skaitytojų komentarai (30721)

ORDER DISINI! WA 0813 2744 6997 Vendor Desain Interior Rumah Villa Rembang, Purbalingga 53356 2022-06-11 23:04

ORDER DISINI! WA 0813 2744 6997 Vendor Desain Interior Rumah Villa Rembang, Purbalingga 53356 ~ #WA 0813 2744 6997 Vendor Desain Kamar Anak Kembar Purbalingga, Purbalingga 53319 #WA 0813 2744 6997 Vendor Interior Design Classical Karangmoncol, Purbalingga 53355 #WA 0813 2744 6997 Vendor Desain Interior Rumah Drama Korea Karangmoncol, Purbalingga 53355 #WA 0813 2744 6997 Vendor Desain Interior Rumah Minimalis Warna Hijau Karangjambu, Purbalingga 53357 #WA 0813 2744 6997 Vendor Desain Interior Toko Jamu Kertanegara, Purbalingga 53354

Jasa Pemborong Interior Terbaik Dan Terpercaya Di daerah Purbalingga.
# FREE Ongkos Desain dan Konsultasi!
# Pengerjaan Tepat Waktu dan Bagus.
# Kami menerima berbagai macam Jasa pembuatan Interior

Kami melayani Jasa Desain dan Kontraktor Interior Rumah; Toko; Kantor; Kafe; Ruko; Kost; Hotel; Restoran; Booth Pameran, Studio TV, Kapal dan Apartemen kota Purbalingga dan sekitarnya.
Jasa Pembuatan Furniture Meubel Interior Custom sesuai dengan order;
Kitchen set;
Wardrobe;
Cabinet;
Nakas;
Bedframe;
Furniture Set Kamar Tidur;
Furniture Kamar Tamu;
Credenza
Plafon

Keunggulan menggunakan jasa kami:
-Tenaga Ahli profesional yang telah berpengalaman.
-Free survei lokasi. (Wilayah Tertentu)
-Bebas Biaya konsultasi.
-Bergaransi.
-Cara Bayar Fleksibel.

Kami melayani segala macam kebutuhan desain interior untuk di wilayah Rembang, Purbalingga 53356.

=================================
Untuk Informasi Lebih Lanjut Hubungi :
Bpk. Andri
WA 0813 2744 6997
=================================

Vendor Desain Interior Rumah Villa, Vendor Desain Kamar Anak Kembar, Vendor Interior Design Classical, Vendor Desain Interior Rumah Drama Korea, Vendor Desain Interior Rumah Minimalis Warna Hijau, Vendor Desain Interior Toko Jamu


WA 0813 2744 6997 Vendor Desain Interior Rumah Type 36/60 Rembang, Purbalingga 53356
WA 0813 2744 6997 Vendor Desain Interior Dapur Kotor Rembang, Purbalingga 53356
WA 0813 2744 6997 Vendor Design Interior Dan Eksterior Rumah Minimalis Rembang, Purbalingga 53356
WA 0813 2744 6997 Vendor Design Interior Kamar Tidur Simple Rembang, Purbalingga 53356
WA 0813 2744 6997 Jasa Furnish Apartemen Rembang, Purbalingga 53356
WA 0813 2744 6997 Vendor Design Interior Kamar Tidur 3x3 Rembang, Purbalingga 53356
WA 0813 2744 6997 Harga Borongan Desain Interior Rembang, Purbalingga 53356
WA 0813 2744 6997 Vendor Interior Design Small Apartment Rembang, Purbalingga 53356
WA 0813 2744 6997 Vendor Interior Design Rooms Gallery Rembang, Purbalingga 53356
WA 0813 2744 6997 Vendor Desain Rumah Interior Dan Eksterior Rembang, Purbalingga 53356
WA 0813 2744 6997 Vendor Elegant Country Interior Design Rembang, Purbalingga 53356
WA 0813 2744 6997 Harga Interior Per Meter 2022 2023 2024 Rembang, Purbalingga 53356
WA 0813 2744 6997 Vendor Desain Interior Taman Rembang, Purbalingga 53356
WA 0813 2744 6997 Vendor Design Interior Apotek Modern Rembang, Purbalingga 53356
WA 0813 2744 6997 Vendor Desain Interior Tata Ruang Rumah Rembang, Purbalingga 53356
WA 0813 2744 6997 Vendor Design Interior Kamar Tidur Jepang Rembang, Purbalingga 53356
WA 0813 2744 6997 Vendor Design Interior Dari Kayu Rembang, Purbalingga 53356
WA 0813 2744 6997 Vendor Desain Interior Islami Rembang, Purbalingga 53356
WA 0813 2744 6997 Vendor Desain Interior Rumah Lantai Kayu Rembang, Purbalingga 53356
WA 0813 2744 6997 Vendor Design Interior Rumah Sabine Rembang, Purbalingga 53356
WA 0813 2744 6997 Vendor Desain Interior Toko Rembang, Purbalingga 53356

KONTAK KAMI! WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Cantik Murah Margasari, Tegal 52463 2022-06-11 23:03

KONTAK KAMI! WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Cantik Murah Margasari, Tegal 52463 ~ #WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Minimalis Youtube Tarub, Tegal 52184 #WA 0813 2744 6997 Jasa Tukang Kitchen Set Minimalis Tegal Selatan, Tegal 52137 #WA 0813 2744 6997 Lemari Untuk Dapur Tegal Barat, Tegal 52114 #WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Untuk Apartemen Kecil Lebaksiu, Tegal 52461 #WA 0813 2744 6997 Harga Kitchen Set Premium Tegal Timur, Tegal 52122

Kami melayani Jasa Desain dan Kontraktor Interior Rumah; Toko; Kantor; Kafe; Ruko; Kost; Hotel; Restoran; Booth Pameran, Studio TV, Kapal dan Apartemen kota Tegal dan sekitarnya.
Jasa Pembuatan Furniture Meubel Interior Custom sesuai dengan pesanan;
Kitchen set;
Wardrobe;
Cabinet;
Nakas;
Bedframe;
Furniture Set Kamar Tidur;
Furniture Kamar Tamu;
Credenza
Plafon

Kelebihan menggunakan jasa kami:
-Tenaga Ahli profesional yang telah berpengalaman.
-Free survei lokasi.
-Gratis konsultasi.
-Bergaransi.
-Cara Bayar Fleksibel.

Kami melayani segala macam kebutuhan desain interior untuk di daerah Margasari, Tegal 52463.

=================================
Untuk Informasi Lebih Lanjut Hubungi :
Bpk. Andri
WA 0813 2744 6997
=================================
WA 0813 2744 6997 Harga Membuat Kitchen Set Per Meter Margasari, Tegal 52463
WA 0813 2744 6997 Harga Pasang Kitchen Set Minimalis Margasari, Tegal 52463
WA 0813 2744 6997 Desain Interior Kitchen Set Minimalis Margasari, Tegal 52463
WA 0813 2744 6997 Design Kitchen Set Dibawah Tangga Margasari, Tegal 52463
WA 0813 2744 6997 Lemari Dapur Dari Alumunium Margasari, Tegal 52463
WA 0813 2744 6997 Harga Kitchen Set Kayu Mahoni Margasari, Tegal 52463
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Bekas Murah Di Margasari, Tegal 52463
WA 0813 2744 6997 Foto2 Kitchen Set Minimalis Margasari, Tegal 52463
WA 0813 2744 6997 Kitchen White Minimalist Margasari, Tegal 52463
WA 0813 2744 6997 Www.gambar Kitchen Set Minimalis Margasari, Tegal 52463
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Minimalis Jati Belanda Margasari, Tegal 52463
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Jati Belanda Murah Margasari, Tegal 52463
WA 0813 2744 6997 Harga Kitchen Cabinet 2022 2023 2024 Margasari, Tegal 52463
WA 0813 2744 6997 Minimalist Kitchen Stools Margasari, Tegal 52463
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Dapur Terbaru Margasari, Tegal 52463
WA 0813 2744 6997 Cara Membuat Kitchen Set HPL Margasari, Tegal 52463
WA 0813 2744 6997 Kitchen Set Bawah Dapur Margasari, Tegal 52463
WA 0813 2744 6997 Lemari Dapur Minimalis Murah Margasari, Tegal 52463
WA 0813 2744 6997 Toko Mebel Kitchen Set Margasari, Tegal 52463
WA 0813 2744 6997 Harga Minimalis Kitchen Set Margasari, Tegal 52463
WA 0813 2744 6997 Dapur Minimalis Tanpa Kitchen Set Margasari, Tegal 52463

Kitchen Set Cantik Murah, Kitchen Set Minimalis Youtube, Jasa Tukang Kitchen Set Minimalis, Lemari Untuk Dapur, Kitchen Set Untuk Apartemen Kecil, Harga Kitchen Set Premium

PESAN DISINI! WA 0813 2744 6997 Vendor Desain Interior Rumah Minimalis Type 36 1 Lantai Tingkir, Salatiga 50742 2022-06-11 23:03

PESAN DISINI! WA 0813 2744 6997 Vendor Desain Interior Rumah Minimalis Type 36 1 Lantai Tingkir, Salatiga 50742 ~ #WA 0813 2744 6997 Paket Design Interior Apartemen Studio Tingkir, Salatiga 50744 #WA 0813 2744 6997 Paket Interior Murah Sidorejo, Salatiga 50712 #WA 0813 2744 6997 3 Bedroom Apartment Interior Design India Argomulyo, Salatiga 50733 #WA 0813 2744 6997 Vendor Desain Interior Kamar Tidur Terbaik Sidorejo, Salatiga 50712 #WA 0813 2744 6997 Vendor Desain Interior Shabby Chic Tingkir, Salatiga 50746

Jasa Pemborong Interior Terbaik Dan Terpercaya Di wilayah Salatiga.
# FREE Biaya Desain dan Konsultasi!
# Pengerjaan Cepat dan Rapih.
# Kami melayani segala jenis Jasa pembuatan Interior

Kami melayani Jasa Desain dan Kontraktor Interior Rumah; Toko; Kantor; Kafe; Ruko; Kost; Hotel; Restoran; Booth Pameran, Studio TV, Kapal dan Apartemen area Salatiga dan sekitarnya.
Jasa Pembuatan Furniture Meubel Interior Custom menurut order;
Kitchen set;
Wardrobe;
Cabinet;
Nakas;
Bedframe;
Furniture Set Kamar Tidur;
Furniture Kamar Tamu;
Credenza
Plafon

Keunggulan menggunakan jasa kami:
-Tenaga Ahli profesional yang telah berpengalaman.
-Gratis survei lokasi. (Wilayah Tertentu)
-Gratis konsultasi.
-Bergaransi.
-Cara Bayar Fleksibel.

Kami melayani segala macam kebutuhan desain interior untuk di wilayah Tingkir, Salatiga 50742.

=================================
Untuk Informasi Lebih Lanjut Hubungi :
Bpk. Andri
WA 0813 2744 6997
=================================

Vendor Desain Interior Rumah Minimalis Type 36 1 Lantai, Paket Design Interior Apartemen Studio, Paket Interior Murah, 3 Bedroom Apartment Interior Design India, Vendor Desain Interior Kamar Tidur Terbaik, Vendor Desain Interior Shabby Chic


WA 0813 2744 6997 Vendor Desain Interior Dapur Apartemen Tingkir, Salatiga 50742
WA 0813 2744 6997 Vendor Desain Interior Butik Pakaian Tingkir, Salatiga 50742
WA 0813 2744 6997 Berapa Harga Jasa Desain Rumah Tingkir, Salatiga 50742
WA 0813 2744 6997 Vendor Desain Interior Kamar Warna Biru Tingkir, Salatiga 50742
WA 0813 2744 6997 Vendor Desain Interior Toko Serba Ada Tingkir, Salatiga 50742
WA 0813 2744 6997 Vendor Desain Interior Rumah Lebar Tingkir, Salatiga 50742
WA 0813 2744 6997 Vendor Design Interior Klasik Modern Tingkir, Salatiga 50742
WA 0813 2744 6997 Vendor Elegant Chic Interior Design Tingkir, Salatiga 50742
WA 0813 2744 6997 Vendor Desain Interior Rumah Kecil Minimalis Tingkir, Salatiga 50742
WA 0813 2744 6997 Vendor Desain Interior Warkop Sederhana Tingkir, Salatiga 50742
WA 0813 2744 6997 Vendor Desain Interior Salon Kecantikan Tingkir, Salatiga 50742
WA 0813 2744 6997 Jasa Desain Interior Murah Di Tingkir, Salatiga 50742
WA 0813 2744 6997 Harga Wallpaper Interior Design Tingkir, Salatiga 50742
WA 0813 2744 6997 Vendor Interior Design Studio Type Apartment Tingkir, Salatiga 50742
WA 0813 2744 6997 Hotel Interior Wall Design Tingkir, Salatiga 50742
WA 0813 2744 6997 Vendor Design Interior Bergaya Vintage Tingkir, Salatiga 50742
WA 0813 2744 6997 Vendor Desain Interior Apartemen Tipe 45 Tingkir, Salatiga 50742
WA 0813 2744 6997 Vendor Desain Interior Industrialis Tingkir, Salatiga 50742
WA 0813 2744 6997 Vendor Desain Interior Rumah Toko Tingkir, Salatiga 50742
WA 0813 2744 6997 Fast Food Store Interior Design Tingkir, Salatiga 50742
WA 0813 2744 6997 Vendor Desain Interior Aula Tingkir, Salatiga 50742