Izraelis ir Jungtinė Karalystė grįžta į gyvenimą po COVID-19: vienintelis kelias – aktyvus skiepijimas

Teksto dydis:

Izraelis ir Jungtinė Karalystė grįžta į gyvenimą po COVID-19: vienintelis kelias – aktyvus skiepijimas

2021-04-23 12:24

Šalys, kuriose skiepijimas nuo COVID-19 tik įsibėgėja, turi puikią progą pamatyti, ko galima tikėtis, kai skiepijimas taps masinis. Izraelis, viena pirmaujančių šalių pagal skiepijimą nuo COVID-19, jau grįžta į įprastą gyvenimą – atidaryti verslai, galima susiburti šeimomis. Jungtinė Karalystė taip pat rengiasi grįžti į įprastą gyvenimą. Tikimasi, kad birželį galės veikti pasilinksminimo vietos, vykti festivaliai. Šiose šalyse pradėjus masinį skiepijimą nuo COVID-19, sumažėjo mirčių, sunkios ligos atvejų. Kartu taikant ir karantino priemones, krito užsikrėtimų skaičiai. Vis dėlto, nors vakcinos – bilietas į laisvę, iššūkių kelia galimos naujos koronaviruso atmainos.

 

Kviečia grįžti į normalų gyvenimą

Izraelis neseniai atšventė vieną didžiausių metų švenčių – Paschą. Šių metų šventė Izraelio gyventojams ypatinga, nes ji yra ir laisvės nuo viruso šventė. Po metų leista susirinkti šeimoms iki 20 žmonių. „Izraelyje šventės švenčiamos šeimos susibūrime – susirenka ne tik tėvai, seneliai, bet ir broliai, sesės, visi vaikai, būna 20–30 žmonių. Ši šventė buvo pirmoji po metų, kai dideli šeimos būriai galėjo susirinkti ir švęsti. Labai geras jausmas, kai galime būti visi kartu, ramiau, kai žmonės pasiskiepiję arba pasidarę testą. Galimybė būti kartu suteikė daug džiaugsmo“, – pasakoja Izraelio lietuvių bendruomenės pirmininkė Ieva Vebraitė-Adereth.

 

Izraelio lietuvių bendruomenės pirmininkė Ieva Vebraitė-Adereth. Asmeninio archyvo nuotr.

Galimybę grįžti į įprastą gyvenimą Izraelyje suteikė karantinas ir aktyvi skiepijimo kampanija. „Pasiskiepijo labai daug žmonių, pradėjo galioti „žaliasis pasas“. Restoranai, kultūros centrai, muziejai gali veikti „žaliojo paso“ principu – gali lankytis tie, kas pasiskiepijo, yra persirgę, turi neigiamą testą. Vėl gali eiti į restoranus, keliauti į parkus, miestuose matai daug žmonių, jaučiasi, kad beveik sugrįžome į normalų gyvenimą“, – sako lietuvių bendruomenės pirmininkė.

 

Izraelis pirmauja pasaulyje pagal paskiepytų nuo COVID-19 žmonių dalį. Iš 9 mln. šalies gyventojų beveik 5 mln. jau paskiepyti dvejomis „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“) vakcinos dozėmis. Kaip Izraelio vyriausybei pavyko pakviesti tiek daug žmonių skiepytis nuo COVID-19?

 

Pasak I. Vebraitės-Adereth, skiepijimo procesą paskatino galimybė gauti vakciną anksčiau laiko, laukiant gyvose eilėse prie skiepijimo centrų. „Daug žmonių sakė, kad nebus pirmieji, kurie lėks skiepytis. Bet kai paskiepijo daugiau žmonių, aš ir mano vyras po kelių savaičių vakarais važiuodavome į skiepijimo centrus laukti, galbūt bus likusi ta viena vakcina ir galėsime gauti ją anksčiau laiko. Jei dienos gale likdavo vakcinos dozių, jas galėjo atiduoti. Labai daug kas laukė tos liekančios vakcinos, eilės būdavo visur“, – teigia Izraelio lietuvių bendruomenės pirmininkė.

 

Pasak jos, Izraelis aktyviai kvietė skiepytis su šūkiu „Grįžkime į normalų gyvenimą“, didelis darbas atliktas, kovojant su melagienomis, antivakserių propaganda. Na, o, pavyzdžiui, jaunimą Tel Avive kvietė skiepytis, dalindami kuponus picai.

 

Vis dėlto, I.Vebraitės-Adereth teigimu, labiausiai suveikė tai, kad Izraelio gyventojai tiesiog pavargę nuo karantino: „Man atrodo, kad žmonės nebegali kentėti sėdėjimo namuose, karantinavimas įgriso. Be to, žmonės nenori susirgti, nes nežinai, kaip sirgsi – sunkiai ar lengvai.“

 

Paskiepyti devyni iš dešimties senyvo amžiaus žmonių

Į įprastą gyvenimą po truputį grįžta ir Jungtinė Karalystė. Šalyje, kurioje gyvena 66,65 mln. žmonių, daugiau kaip 31,8 mln. žmonių gavo pirmąją vakcinos dozę, daugiau kaip 6 mln. – dvi dozes.

 

Pasak Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkės Alvijos Černiauskaitės, šalies vyriausybė yra paskelbusi ribojimų laisvinimų planą etapais su konkrečiomis datomis. Pirmasis laisvinimas įvyko kovo 8 dieną, kai vaikai sugrįžo į mokyklas, o nuo balandžio 12 dienos atidarytos parduotuvės, lauko kavinės ir barai, grožio salonai, sporto klubai. Visa tai pasiekti leido krentantys COVID-19 užsikrėtimų skaičiai, pradėjus aktyvią skiepijimo kampaniją ir taikant karantino ribojimus. Birželį, jei COVID-19 statistika neblogės, numatomas paskutinis laisvinimų etapas, kuomet socialiniai kontaktai nebebus ribojami, tikimasi, kad galės veikti naktiniai klubai, vykti festivaliai.

 

Pasak A. Černiauskaitės, Jungtinės Karalystės vyriausybė, kviesdama skiepytis, taip pat akcentuoja grįžimą į įprastą gyvenimą: „Žmonės pavargę ir matyt žinutė labai aiški – norint išsaugoti gyvybes ir grįžti į normalų gyvenimą, skiepai yra vienintelė išeitis.“

 

Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė Alvija Černiauskaitė. Asmeninio archyvo nuotr.

Sklandžiai vyksta ir registravimosi skiepams procesas: „Žmonės, kurie prisiregistravę prie bendrosios praktikos gydytojo, gauna žinutę į telefoną, laišką paštu, kvietimą elektroniniu paštu, kad jiems atėjo eilė ir jie gali skiepytis. Tada registruojasi internetu – pasirenka tinkamą dieną, laiką. Dėl to nėra daug žmonių, kurie neateina. Nes tie, kurie nenori skiepytis, automatiškai nesiregistruoja.“

 

Jungtinėje Karalystėje labai aukštos skiepijimosi nuo COVID-19 apimtys tarp vyresnio amžiaus žmonių. Balandžio pradžioje skirtingų senyvo amžiaus žmonių grupių paskiepyta net 90–95 proc. „Buvo tokios akcijos: savanoriai, padedantys socialiai remtiniems žmonėms, dar ir skleidė informaciją apie skiepus – kokia nauda, ką būtina žinoti, kokie šalutiniai poveikiai. Jeigu buvo vyresnio amžiaus žmonių, kurių ta informacija nepasiekė plačiai, per socialinės apsaugos savanorius buvo bandoma perteikti tą žinutę, kad kuo daugiau žmonių būtų pritraukta“, – pasakoja A. Černiauskaitė.

 

Be to, pasak Jungtinėje Karalystėje gyvenančios lietuvės, britų visuomenė apskritai yra palankiai nusiteikusi skiepų atžvilgiu, mažiau yra abejojančių mokslo pasiekimais. „Jungtinėje Karalystėje ir nuo gripo labai intensyviai skiepijasi. Priešprieša tarp skiepų šalininkų ir priešininkų ne tokia ryški kaip Lietuvoje. Yra žmonių, kurie nusistatę prieš skiepus apskritai, bet turbūt jie taip garsiai nepasisako kaip Lietuvoje, neturi daug sąjungininkų arba ne tokiais kanalais veikia“, – sako lietuvių bendruomenės pirmininkė.

 

Sumažėjo mirčių ir sunkios ligos atvejų

VU Gyvybės mokslų mokslų centro mokslininkė prof. dr. Aurelija Žvirblienė sako, kad tų šalių, paskiepijusių didelį skaičių žmonių, patirtis yra nepaprastai svarbi, o aktyvios vakcinacijos rezultatai tose šalyse nuteikia optimistiškai – reikšmingai sumažėjo mirčių, sunkios ligos atvejų, kai pacientą reikia gydyti ligoninėje.

 

Nuo pat vakcinų kūrimo pradžios buvo svarstoma, ar vakcinos nuo COVID-19 apsaugos nuo sunkesnės ligos, ar ir nuo infekcijos. Jei vakcinos apsaugotų ir nuo apsikrėtimo, suvaldyti viruso plitimą būtų kur kas lengviau.

 

Pasak prof. dr. A. Žvirblienės, šis klausimas iš dalies atsakytas. „Tokių tyrimų yra gana riboti duomenys. Vienas tyrimas buvo atliktas Jungtinėse Amerikos Valstijose. Pacientams, patenkantiems į ligonines dėl bet kokių priežasčių, pavyzdžiui, gulantis planinei operacijai, buvo atliekamas PGR testas. Tada lygino, kiek tarp tų žmonių buvo paskiepytų „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“ ) vakcina ir kiek neskiepytų, ir koks procentas besimptomių koronaviruso nešiotojų. Duomenys iš kelių tūkstančių tiriamųjų rodo, kad besimptomių nešiotojų skaičius buvo apie 70 proc. mažesnis toje grupėje, kuri yra paskiepyta. Izraelis skelbia didesnius skaičius, kad 95 proc. paskiepytų žmonių apsaugoti nuo infekcijos, tačiau neradau aiškios metodikos, kaip tai buvo įvertinta. Kitose šalyse tokių tyrimų nebuvo atlikta, taigi, galime vertinti, kad 70 proc. „Comirnaty“ vakcinos suteikiama apsauga būtų tikrai geras skaičius“, – sako VU Gyvybės mokslų centro mokslininkė A. Žvirblienė.

 

VU Gyvybės mokslų centro imunologė prof. dr. Aurelija Žvirblienė. Asmeninio archyvo nuotr.

Iššūkis – naujos atmainos

Pasak mokslininkės, net ir įsibėgėjant skiepijimui nuo COVID-19, iššūkių pandemijos valdymui kelia tai, kad nėra tiksliai žinoma, kiek vakcinos dabar saugo ir ateityje saugos nuo naujų koronaviruso variantų. „Intensyvus keliavimas, sienų atidarymas sukuria riziką, kad tie variantai intensyviai maišysis. Iš to, ką žinome apie vakcinų sukuriamą apsaugą, panašu, kol yra aukštas antikūnų lygis, apsauga net ir nuo tų naujų variantų yra gana efektyvi. Pavyzdžiui, „Comirnaty“ vakcina sukuria gerą antikūnų susidarymą, dėl to ji apsaugo nuo naujų variantų, prieš PAR variantą yra tikrai efektyvus atsakas. Koronaviruso variantai skiriasi pagal tai, kiek yra mutacijų, ir, jeigu jų yra daugiau toje dalyje, kuri atsakinga už viruso patekimą į ląstelę, tada vakcinų efektyvumas gali sumažėti. Bet jeigu vakcina sukuria pakankamai gerą antikūnų atsaką, tai ta apsauga yra gana efektyvi“, – sako prof. dr. A. Žvirblienė.

 

Jos teigimu, vakcinų gamintojai galvoja apie adaptuotų, prieš naujus variantus nukreiptų vakcinų kūrimą. Taip pat svarstoma būtinybė po pusės metų ar metų skiepyti papildomai, ypač vyresnio amžiaus žmones, kuriems imuninis atsakas ne taip efektyviai susiformuoja. Nepaisant galimų naujų koronaviruso atmainų grėsmės, aktyvus skiepijimasis nuo COVID-19 yra pagrindinis kelias norint suvaldyti pandemiją ir grįžti į įprastą gyvenimą.


Projektas iš dalies finansuojamas Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis, kurį administruoja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija.

Socialinė informacinė kampanija „Rinkis gyvenimą“


Komentuoti

Skaitytojų komentarai (30726)

PESAN DISINI! WA 0813 2744 6997 Kontraktor Design Interior Salon Masaj Kejajar, Wonosobo 56354 2022-06-11 23:30

PESAN DISINI! WA 0813 2744 6997 Kontraktor Design Interior Salon Masaj Kejajar, Wonosobo 56354 ~ #WA 0813 2744 6997 Kontraktor Desain Rumah Interior Dan Eksterior Kaliwiro, Wonosobo 56364 #WA 0813 2744 6997 Kontraktor Desain Interior Jadul Wonosobo, Wonosobo 56315 #WA 0813 2744 6997 Biaya Desain Interior Kamar Kejajar, Wonosobo 56314 #WA 0813 2744 6997 Kontraktor Desain Interior Kamar 3 X 3 Wonosobo, Wonosobo 56318 #WA 0813 2744 6997 Kontraktor Desain Interior Kamar Murah Wonosobo, Wonosobo 56318

Jasa Pembuatan Interior Terbaik Dan Terpercaya Di area Wonosobo.
# FREE Ongkos Desain dan Konsultasi!
# Pengerjaan Tepat Waktu dan Bagus.
# Kami melayani segala jenis Jasa desain Interior

Kami melayani Jasa Desain dan Kontraktor Interior Rumah; Toko; Kantor; Kafe; Ruko; Kost; Hotel; Restoran; Booth Pameran, Studio TV, Kapal dan Apartemen daerah Wonosobo dan sekitarnya.
Jasa Pembuatan Furniture Meubel Interior Custom berdasarkan pesanan;
Kitchen set;
Wardrobe;
Cabinet;
Nakas;
Bedframe;
Furniture Set Kamar Tidur;
Furniture Kamar Tamu;
Credenza
Plafon

Kelebihan memakai jasa kami:
-Tenaga Ahli profesional yang telah berpengalaman.
-Free survei lokasi. (Wilayah Tertentu)
-Free konsultasi.
-Bergaransi.
-Cara Bayar Fleksibel.

Kami melayani segala macam kebutuhan desain interior untuk di wilayah Kejajar, Wonosobo 56354.

=================================
Untuk Informasi Lebih Lanjut Hubungi :
Bpk. Andri
WA 0813 2744 6997
=================================

Kontraktor Design Interior Salon Masaj, Kontraktor Desain Rumah Interior Dan Eksterior, Kontraktor Desain Interior Jadul, Biaya Desain Interior Kamar, Kontraktor Desain Interior Kamar 3 X 3, Kontraktor Desain Interior Kamar Murah


WA 0813 2744 6997 Kontraktor Desain Interior Rumah Minimalis Type 22/60 Kejajar, Wonosobo 56354
WA 0813 2744 6997 Kontraktor Desain Interior Kamar Tidur Nuansa Hijau Kejajar, Wonosobo 56354
WA 0813 2744 6997 Kontraktor Desain Interior Warnet Kejajar, Wonosobo 56354
WA 0813 2744 6997 Kontraktor Interior Design Apartemen Kejajar, Wonosobo 56354
WA 0813 2744 6997 Kontraktor Design Interior Rumah Minimalis 2 Lantai Kejajar, Wonosobo 56354
WA 0813 2744 6997 Kontraktor Design Interior Hotel Minimalis Kejajar, Wonosobo 56354
WA 0813 2744 6997 Harga Jasa Desain Interior Per Meter Kejajar, Wonosobo 56354
WA 0813 2744 6997 Kontraktor Desain Interior Rumah Minimalis Full Kejajar, Wonosobo 56354
WA 0813 2744 6997 Kontraktor Desain Kamar Anak Kembar Perempuan Kejajar, Wonosobo 56354
WA 0813 2744 6997 Kontraktor Desain Interior Kamar Tidur Anak Cowok Kejajar, Wonosobo 56354
WA 0813 2744 6997 Kontraktor Desain Interior Toko Emas Kejajar, Wonosobo 56354
WA 0813 2744 6997 Kontraktor Desain Interior Ruang Kelas Tk Kejajar, Wonosobo 56354
WA 0813 2744 6997 Kontraktor Desain Interior Rumah Kecil Minimalis Modern Kejajar, Wonosobo 56354
WA 0813 2744 6997 Kontraktor Desain Interior Warna Cat Tembok Kejajar, Wonosobo 56354
WA 0813 2744 6997 Kontraktor Desain Interior Ruang Tunggu Kejajar, Wonosobo 56354
WA 0813 2744 6997 Kontraktor Desain Interior Rumah Kayu Klasik Kejajar, Wonosobo 56354
WA 0813 2744 6997 Kontraktor Design Interior Kejajar, Wonosobo 56354
WA 0813 2744 6997 Kontraktor Design Interior Minimalis Murah Kejajar, Wonosobo 56354
WA 0813 2744 6997 Paket Interior Apartemen Mewah Kejajar, Wonosobo 56354
WA 0813 2744 6997 Kontraktor Desain Interior Kamar Warna Hijau Kejajar, Wonosobo 56354
WA 0813 2744 6997 Kontraktor Interior Design Bedroom Classic Kejajar, Wonosobo 56354

SPESIAL! WA 0813 2744 6997 Jasa Desain Interior Cat Kamar Tidur Margadana, Tegal 52143 2022-06-11 23:30

SPESIAL! WA 0813 2744 6997 Jasa Desain Interior Cat Kamar Tidur Margadana, Tegal 52143 ~ #WA 0813 2744 6997 Biaya Desain Interior Rumah Margadana, Tegal 52146 #WA 0813 2744 6997 Harga Jasa Desain Interior Apartemen Pangkah, Tegal 52471 #WA 0813 2744 6997 Jasa Desain Interior Murah Tegal Barat, Tegal 52125 #WA 0813 2744 6997 Jasa Desain Interior Kamar Tidur Ala Korea Tegal Barat, Tegal 52125 #WA 0813 2744 6997 Jasa Desain Kamar Tidur Di Warurejo, Tegal 52183

Jasa Pembuatan Interior Terbaik Dan Terpercaya Di kota Tegal.
# FREE Biaya Desain dan Konsultasi!
# Pengerjaan Cepat dan Bagus.
# Kami melayani segala jenis Jasa desain Interior

Kami melayani Jasa Desain dan Kontraktor Interior Rumah; Toko; Kantor; Kafe; Ruko; Kost; Hotel; Restoran; Booth Pameran, Studio TV, Kapal dan Apartemen daerah Tegal dan sekitarnya.
Jasa Pembuatan Furniture Meubel Interior Custom menurut pesanan;
Kitchen set;
Wardrobe;
Cabinet;
Nakas;
Bedframe;
Furniture Set Kamar Tidur;
Furniture Kamar Tamu;
Credenza
Plafon

Keunggulan menggunakan jasa kami:
-Tenaga Ahli profesional yang telah berpengalaman.
-Gratis survei lokasi. (Wilayah Tertentu)
-Free konsultasi.
-Bergaransi.
-Cara Bayar Fleksibel.

Kami melayani segala macam kebutuhan desain interior untuk di sekitar Margadana, Tegal 52143.

=================================
Untuk Informasi Lebih Lanjut Hubungi :
Bpk. Andri
WA 0813 2744 6997
=================================

Jasa Desain Interior Cat Kamar Tidur, Biaya Desain Interior Rumah, Harga Jasa Desain Interior Apartemen, Jasa Desain Interior Murah, Jasa Desain Interior Kamar Tidur Ala Korea, Jasa Desain Kamar Tidur Di


WA 0813 2744 6997 Harga Desain Interior Kamar Tidur 2022 2023 2024 Margadana, Tegal 52143
WA 0813 2744 6997 Jasa Desain Interior Minimalis Barbershop Margadana, Tegal 52143
WA 0813 2744 6997 Jasa Desain Interior Ruang Tv Margadana, Tegal 52143
WA 0813 2744 6997 Jasa Desain Rumah Minimalis Murah Margadana, Tegal 52143
WA 0813 2744 6997 Paket Desain Interior Rumah Margadana, Tegal 52143
WA 0813 2744 6997 Jasa Desain Interior Toko Mainan Anak Margadana, Tegal 52143
WA 0813 2744 6997 Jasa Design Interior Kamar Tidur Anak Perempuan Minimalis Margadana, Tegal 52143
WA 0813 2744 6997 Jasa Interior Design Bedroom Bohemian Margadana, Tegal 52143
WA 0813 2744 6997 Jasa Desain Interior Ruangan Jepang Margadana, Tegal 52143
WA 0813 2744 6997 Jasa Desain Interior Rumah Tema Alam Margadana, Tegal 52143
WA 0813 2744 6997 Jasa Desain Interior Kamar Vintage Margadana, Tegal 52143
WA 0813 2744 6997 Jasa Service Mebel Margadana, Tegal 52143
WA 0813 2744 6997 Jasa Design Interior Rumah Shabby Chic Margadana, Tegal 52143
WA 0813 2744 6997 Jasa Interior Design Glamour Bedroom Margadana, Tegal 52143
WA 0813 2744 6997 Jasa Design Interior Bar Living Margadana, Tegal 52143
WA 0813 2744 6997 Jasa Desain Interior Semi Klasik Margadana, Tegal 52143
WA 0813 2744 6997 Jasa Design Interior Toko Bunga Margadana, Tegal 52143
WA 0813 2744 6997 Harga Jasa Desain Rumah Per Meter Margadana, Tegal 52143
WA 0813 2744 6997 Jasa Interior Design Bedroom Wallpaper Margadana, Tegal 52143
WA 0813 2744 6997 Jasa Desain Interior Kamar Tidur Rumah Minimalis Margadana, Tegal 52143
WA 0813 2744 6997 Jasa Desain Rumah Online Di Margadana, Tegal 52143

PROMO! WA 0813 2744 6997 Ongkos Design Interior Rumah Unik Lebakbarang, Pekalongan 51183 2022-06-11 23:29

PROMO! WA 0813 2744 6997 Ongkos Design Interior Rumah Unik Lebakbarang, Pekalongan 51183 ~ #WA 0813 2744 6997 Ongkos Interior Design Neo Classic Tirto, Pekalongan 51151 #WA 0813 2744 6997 Harga Desain Rumah Minimalis Modern 2 Lantai Karanganyar, Pekalongan 51182 #WA 0813 2744 6997 Jasa Interior Toko Di Pekalongan Barat, Pekalongan 51116 #WA 0813 2744 6997 Ongkos Desain Interior Rumah Compact Pekalongan Selatan, Pekalongan 51139 #WA 0813 2744 6997 Ongkos Design Interior Rumah Minimalis Type 54 Pekalongan Utara, Pekalongan 51147

Jasa Pemborong Interior Terbaik Dan Terpercaya Di wilayah Pekalongan.
# GRATIS Biaya Desain dan Konsultasi!
# Pengerjaan Tepat Waktu dan Bagus.
# Kami menerima segala jenis Jasa desain Interior

Kami melayani Jasa Desain dan Kontraktor Interior Rumah; Toko; Kantor; Kafe; Ruko; Kost; Hotel; Restoran; Booth Pameran, Studio TV, Kapal dan Apartemen daerah Pekalongan dan sekitarnya.
Jasa Pembuatan Furniture Meubel Interior Custom berdasarkan order;
Kitchen set;
Wardrobe;
Cabinet;
Nakas;
Bedframe;
Furniture Set Kamar Tidur;
Furniture Kamar Tamu;
Credenza
Plafon

Keunggulan memakai jasa kami:
-Tenaga Ahli profesional yang telah berpengalaman.
-Gratis survei lokasi. (Wilayah Tertentu)
-Bebas Biaya konsultasi.
-Bergaransi.
-Cara Bayar Fleksibel.

Kami melayani segala macam kebutuhan desain interior untuk di sekitar Lebakbarang, Pekalongan 51183.

=================================
Untuk Informasi Lebih Lanjut Hubungi :
Bpk. Andri
WA 0813 2744 6997
=================================

Ongkos Design Interior Rumah Unik, Ongkos Interior Design Neo Classic, Harga Desain Rumah Minimalis Modern 2 Lantai, Jasa Interior Toko Di, Ongkos Desain Interior Rumah Compact, Ongkos Design Interior Rumah Minimalis Type 54


WA 0813 2744 6997 Ongkos Design Interior Library Lebakbarang, Pekalongan 51183
WA 0813 2744 6997 Ongkos Desain Interior Rumah Luar Negeri Lebakbarang, Pekalongan 51183
WA 0813 2744 6997 Ongkos Desain Interior Dapur Wallpaper Lebakbarang, Pekalongan 51183
WA 0813 2744 6997 Ongkos Design Interior Butik Hijab Lebakbarang, Pekalongan 51183
WA 0813 2744 6997 Ongkos Desain Interior Ruang Tamu Minimalis Modern Lebakbarang, Pekalongan 51183
WA 0813 2744 6997 Biaya Design Rumah Minimalis Tipe 36 Lebakbarang, Pekalongan 51183
WA 0813 2744 6997 Jasa Design Interior Kantor Lebakbarang, Pekalongan 51183
WA 0813 2744 6997 Ongkos Desain Interior Dinding Rumah Lebakbarang, Pekalongan 51183
WA 0813 2744 6997 Jasa Borong Interior Lebakbarang, Pekalongan 51183
WA 0813 2744 6997 Harga Satuan Pekerjaan Interior 2022 2023 2024 Lebakbarang, Pekalongan 51183
WA 0813 2744 6997 Ongkos Desain Interior Rumah Mewah 3 Lantai Lebakbarang, Pekalongan 51183
WA 0813 2744 6997 Ongkos Interior Design Classic Bathrooms Lebakbarang, Pekalongan 51183
WA 0813 2744 6997 Ongkos Desain Interior Kantor Modern Lebakbarang, Pekalongan 51183
WA 0813 2744 6997 Ongkos Desain Interior Biaya Lebakbarang, Pekalongan 51183
WA 0813 2744 6997 Ongkos Interior Design Apartment Living Lebakbarang, Pekalongan 51183
WA 0813 2744 6997 Ongkos Design Interior Kamar Tidur Lebakbarang, Pekalongan 51183
WA 0813 2744 6997 Best Interior Design Small Apartment Lebakbarang, Pekalongan 51183
WA 0813 2744 6997 Ongkos Desain Interior Toko Di Lebakbarang, Pekalongan 51183
WA 0813 2744 6997 Ongkos Eclectic Country Interior Design Lebakbarang, Pekalongan 51183
WA 0813 2744 6997 Ongkos Desain Interior Balkon Rumah Lebakbarang, Pekalongan 51183
WA 0813 2744 6997 Ongkos Desain Interior Dapur Elegan Lebakbarang, Pekalongan 51183