Išgelbėkime skęstančias akis ir sustabdykime upeliais plūstančią nosį

Teksto dydis:

Išgelbėkime skęstančias akis ir sustabdykime upeliais plūstančią nosį

2012-06-19 08:43

Alerginė sloga (arba alerginis rinitas) – tai alergenų sukeltas lėtinis nosies gleivinės uždegimas, kuriam būdingas čiaudulys, sloga, nosies niežėjimas ir nosies gleivinės užburkimas. Beveik visuomet alerginę slogą lydi alerginis konjunktyvitas – akių junginės uždegimas. Akys ašaroja, jas niežti, peršti. Konjunktyvitas dažniausiai paveikia abi akis iškart, tačiau kartais jis gali prasidėti vienoje akyje ir po dienos ar dviejų išplisti į kitą akį. Nuolat varvanti nosis ir ašarojančios akys išvargina ir fiziškai, ir morališkai. Dėl apsunkinto kvėpavimo blogai išsimiegama, dieną skauda galvą, greičiau pavargstama. Dėl to kenčia darbo kokybė, asmeniniai santykiai, gali išsivystyti depresija.

Neatskiriamas duetas

Alerginės slogos pagrindinė priežastis yra į žmogaus organizmą patekę alergenai (baltyminės kilmės medžiagos) ar haptenai (nebaltyminės kilmės medžiagos, organizme virstančios alergenais). Pakartotinai su jais susidūręs organizmas prieš juos pradeda gaminti antikūnus (imunoglobulinus), kurie yra prilipę prie putliųjų ląstelių (audinių bazofilų) apvalkalo. Susidūrus alergenui su antikūnu, įvyksta reakcija, kurios metu ląstelių apvalkalas trūksta ir į audinius išsilieja aktyviosios medžiagos: citokininas, histaminas ir kitos. Dėl šių medžiagų poveikio atsiranda nosies gleivinės tinimas, skiriasi sekretas. Alerginė sloga skiriama į nuolatinę, kurią dažniausiai sukelia pelėsiai, grybeliai, namų dulkės (t.y. namų alergenai) ir sezoninę, kurią sukelia žiedadulkės (pavasarį – medžių, gėlių, rudenį – piktžolių), t.y. lauko alergenai.

Alerginio konjunktyvito priežastys yra tokios pačios kaip ir alerginio rinito, t.y. akies gleivinė į alergenus reaguoja taip pat kaip ir nosies gleivinė. Šių ligų duetas labai dažnai yra sergančiųjų alerginėmis ligomis – šienlige, astma, egzema – neatskiriamas palydovas.

Ligos eiga

Alerginei slogai būdinga priepuolinė simptomų triada: apsunkintas kvėpavimas pro nosį, nuolatinis vandeningų išskyrų tekėjimas iš nosies, priepuolinis čiaudulys. Gali susilpnėti uoslė. Priepuoliui praėjus, kvėpavimas vėl tampa normalus. Sezoninis alerginis konjunktyvitas dažniausiai pasireiškia kaip kitos alerginės ligos (pavyzdžiui, šienligės), sudedamoji dalis. Pavasariniam konjunktyvitui būdingas ypač stiprus akių perštėjimas, akys bijo šviesos. Viršutinio voko junginė tampa blyški, joje susiformuoja mazgeliai. Vaizdas primena akmenimis grįstą grindinį. Akys ašaroja, išskyros būna lipnios, tąsios, gleivingos. 

Alerginės slogos ir akių junginės uždegimo medicininis gydymas

Svarbiausia reikia vengti aplinkos, kur yra alergenai. Jei alerginę slogą ir akių junginės uždegimą sukelia žydinčių medžių žiedadulkės, reikia mažiau būti lauke, geriau tam laikotarpiui išvykti kitur. Šiuo metu yra specialūs kalendoriai, kuriuose nurodomi augalų žydėjimo periodai, sudaromos specialios lentelės, kuriose nurodoma žiedadulkių koncentracija ore (vertinama balais). Jei ligą sukelia koks nors vienas alergenas, pvz., citrusiniai vaisiai, geriau jų nevalgyti. Dažnai žmogus būna alergiškas ne vienai, o kelioms medžiagoms (tai polivalentinė alergija). Tokiu atveju sunku išvengti alergeno patekimo į organizmą. Gydymui skiriami geriamieji antihistamininiai vaistai, taip pat gliukokortikoidų lašai ar purškalai į nosį.

Alergijos sukeltiems negalavimams lengvinti galima vartoti Allergodil® nosies purškalo. Šis preparatas slopina per didelę nosies sekreciją, varginantį čiaudulį bei nosies gleivinės paburkimą. Kadangi šis medikamentas nosies gleivinę veikia tiesiogiai, todėl greitai ir veiksmingai sumažina alergijos sukeltus nosies negalavimus.

Allergodil® akių lašai blokuoja histamino ir kitų uždegimo mediatorių veikimą, kurie išsiskiria, jeigu jums išsivysto alergija. Tokie simptomai, kaip paraudusios, niežtinčios ir ašarojančios akys, greitai išnyks, nes Allergodil® akių lašai tiesiogiai veikia akies junginę.

Vargsta ne tik ligonis!

Įprasta kalbėti apie ligos varginamą žmogų, tačiau ar kas nors pagalvojo, ką išgyvena esantys šalia? Matyti ašarose skęstančias akis, upeliu varvančią nosį, naktį atsibusti nuo serijomis trunkančio čiaudulio, o dieną stebėti nuolatinę desperaciją ieškant nosinaičių, sutikite, gali ištverti tik stiprių nervų žmogus. Jeigu jūsų artimas žmogus kankinasi ir bando susidoroti su alergija savarankiškai, kuo greičiau tempkite jį pas gydytoją ir ieškokite profesionalios pagalbos!

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

BUY BLANK ATM CARD AND MAKE UNLIMITED MONEY 2022-06-17 22:31


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.