Gaivinimas

Teksto dydis:

Gaivinimas

Organizmo gyvybei palaikyti būtina nuolatinė kraujotaka ir kvėpavimas. Įkvepiant į plaučius patenka oras. Per plaučius tekėdamas kraujas iš oro pasisavina deguonį, kuris nunešamas į smegenis. Nelaimingo atsitikimo metu sutrikus kvėpavimui, oras nepatenka į plaučius, kraujas nepasisavina deguonies, nes jo nėra plaučiuose, todėl į smegenis deguonis nepatenka. Organizmo būklė, kai sustojus kvėpavimui ir širdies veiklai, galvos smegenų ląstelės išlieka gyvybingos, vadinama klinikine mirtimi, o laikotarpis, per kurį šių ląstelių veiklą galima atgaivinti – klinikinės mirties trukme. Klinikinė mirtis nustatoma remiantis trimis požymiais: 1. Nėra sąmonės (nėra kontakto); 2. nėra kvėpavimo (nematyti krūtinės ląstos kvėpavimo judesių); 3. nėra kraujotakos (neužčiuopiamas pulsas). Sąmonė išnyksta po 1–2 min., o dar po 5 min. įvyksta negrįžtami pokyčiai smegenyse, žmogus miršta. Jeigu per šį laiką bus suteikta tinkama pagalba (dirbtinis kvėpavimas, dirbtinė kraujotaka, spaudinėjant krūtinės ląstą), gyvybę galima išgelbėti. Tai gali atlikti kiekvienas apmokintas žmogus, tuo metu esantis šalia, nes kol atvyks medikai, praeis per daug laiko, kad jie galėtų padėti. Todėl kiekvienas sąmoningas pilietis privalo mokėti gaivinti, kad galėtų išgelbėti savo draugų, artimųjų ar kitų į nelaimę patekusių žmonių gyvybę.
Kvėpavimo takų išvalymas ir atvėrimas
1. Prieš gaivinimą būtina nuimti mantą, atlaisvinti krūtinės ląstą nuo drabužių, nurišti kaklaraiščius, atsegti diržus, įsitikinti, kad krūtinės ląstos srityje nėra pakabukų, medalionų ir kitų pašalinių daiktų.
2. Paguldyti nukentėjusįjį ant nugaros. Jei nukentėjęs guli ant pilvo, reikia ištiesti tos pusės, į kurią planuojama versti, ranką virš galvos išilgai kūno, sukryžiuoti kojas, ant viršaus dedant priešingą vertimo pusei koją, ir, prilaikant už peties, galvos ir dubens atversti ant nugaros. Ranką grąžinti prie kūno.
3. Nukentėjusiojo smakrą suimti dešinės rankos nykščiu ir rodomuoju pirštu, o kairę ranką uždėti ant paciento kaktos ir galvą atlošti taip, kad tarp apatinio žandikaulio ir kaklo susidarytų bukas kampas. Tačiau, jei yra įtarimų, kad gali būti pažeista nukentėjusiojo stuburo kaklinė dalis, galvos atlošinėti negalima. Tokiu atveju kvėpavimo takų praeinamumą galima užtikrinti tik atitraukiant apatinį žandikaulį. Tam reikia už kampų suimti apatinį žandikaulį ir patraukti jį žemyn.
4. Patikrinti ar gulint ant nugaros neužkrito liežuvis ir neužspaudė kvėpavimo takų, taip pat ar nėra svetimkūnių, dantų protezų, gleivių, skrandžio turinio likučių, kraujo krešulių ir kt. Jei yra, įkišti rodomąjį pirštą į burną ir kablio formos judesiu juos pašalinti.
5. Patikrinti ar nukentėjusysis kvėpuoja (ausį priartinti prie nukentėjusiojo burnos, klausytis ar yra kvėpavimo garsas, pajausti šilumą, o akimis stebėti ar juda krūtinės ląsta). Stebėti ne ilgiau kaip 10 sekundžių.
6. Jei kvėpavimo požymių nėra, atlikti dirbtinį kvėpavimą.
 
Dirbtinis kvėpavimas
1. Jei atliktos kvėpavimo takų išvalymo ir atvėrimo procedūros, reikia užspausti nukentėjusiojo šverves, nes priešingu atveju per nosį išeis visas įpučiamas oras.
2. Giliai įkvėpus burna apžioti nukentėjusiojo burną, kad neliktų tarpų orui išeiti, ir tolygiai (nepūsti staigiai, daug, nes oras gali patekti į skrandį, o grįžęs skrandžio turinys į plaučius) per 1,5–2 sekundes įpūsti orą, kad pakiltų krūtinės ląsta (800–1200 ml oro). Jei krūtinės ląsta pakilo, palaukti, kol oras išeis ir atlikti dar vieną pūtimą. Jei įpūsti nepavyko, patikrinti gerklę ir kartoti kvėpavimo takų atvėrimo procedūrą. Gaivinant per minutę reikia atlikti 10–12 įpūtimų.
3. Jei sužalotas apatinis žandikaulis ar sunkiai sužalota nukentėjusiojo burna, jos negalima atverti, dirbtinį kvėpavimą reikia atlikti per nosį. Nukentėjusiojo galvą atlošti ir pakelti smakrą, apžioti nosį ir ptro ją įpūsti oro. Po to, kad gaivinamas žmogus galėtų iškvėpti, ranka, laikančia už smakro, praverti jo burną.
4. Po 2 veiksmingų įpūtimų tikrinti pulsą nukentėjusiojo kaklo arterijoje, žaste, kirkšnyje, bandyti išgirsti širdies darbą. Jei nukentėjusiojo širdis plaka 60 ir daugiau kartų per minutę, išorinio širdies masažo nereikia.
5. Jei po 2 įpūtimų pulso nėra – daryti išorinį širdies masažą.

Išorinis širdies masažas
1. Nukentėjusysis turi gulėti aukštielninkas ant kieto pagrindo.
2. Apnuoginti krūtinės ląstą.
3. Atlikti išorinį širdies masažą geriausia klūpint prie nukentėjusiojo ant kelių.
4. Delnus vienas ant kito dėti tarp vidurinio ir apatinio krūtinkaulio trečdalio (maždaug per 2 pirštus nuo krūtinkaulio apačios link galvos). Vienas nykštys turi būti nukreiptas link nukentėjusiojo smakro, kitas – link pilvo. Pirštai neturi liesti krūtinės ląstos. Rankas per alkūnes laikyti ištiestas.
5. Spausti reikia iš viršaus žemyn apie 3–5 centimetrus gylio, staigiu vidutinio stiprumo judesiu, vidutiniškai 60 kartų per minutę. Atliekant paspaudimus naudoti savo kūno svorio jėgą. Kiekvieno krūtinkaulio paspaudimo metu turi būti jaučiama pulsinė banga ties miego arterija.
6. Po kiekvieno paspaudimo krūtinės ląstą reikia atleisti, kad į širdį pritekėtų kraujo, tačiau rankų nenuimti. Kiekvieną paspaudimą atlikinėti tik tada, kai krūtinės ląsta grįš į pradinę padėtį.
7. Tarpuose tarp paspaudimų sustoti ir įpūsti oro iš burnos į burną (atrba iš burnos į nosį). Jei gaivina vienas, įpūtimų ir paspaudimų santykis turi būti 2:15 (1 ciklas), jei gaivina dviese – 1:5 (1 ciklas).
Jei gaivinamas vaikas, oro reikia įpūsti žymiai mažiau, krūtinę spausti mažesne jėga (kūdikio krūtinę spausti pirštais).
8. Tęsti gaivinimą (pradedant nuo įpūtimų) tol, kol nukentėjusysis atsigaus (parausvės jo oda, vyzdžiai pradės reaguoti į šviesą) ar atvyks greitoji medicinos pagalba.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (115)

Oakleigh Tadgh 2022-01-10 05:54

We produce a verified registered cdc covid-19 vaccination cards that can enable you travel or present at your job side
buy registered covid19 vaccination cards at affordable prices

We produce verified registered cdc covid19 vaccination cards that can enable you travel or present at your job side on request, Buy registered covid19 vaccine card at affordable prices without getting vaccinated
Buy covid-19 vaccine record card online without taking the vaccine
Buy covid-19 vaccine record card online, for now, the best way to show that you have been inoculated against the corona virus is a simple white card
Buy covid-19 vaccination card online
Covid-19 vaccine record card for sale in USA
paper COVID-19 vaccination ID is a verified , physical evidence of your individual vaccination status, complete with sophisticated anti counterfeit technology to ensure authenticity and peace of mind

BUY CDC COVID-19 REGISTERED VACCINATION RECORD CARD

Buy covid 19 Vaccination cards online

CALL/TEXT : +1 (901) 878-9747

WHATSAPP: +1 (901) 878-9747

Telegram: @Approveddocumente

EMAIL : [email protected]

website link : https://approvedocs.com/no-vaccine-no-problem/


BUY COVID19 VACCINATION RECORD CARD
BUY COVID19 VACCINATION RECORD CARD
BUY COVID19 VACCINATION RECORD CARD

BUY CDC COVID-19 CACCINATION RECORD CARD
covid19 vaccination card

BUY COVID19 VACCINATION RECORD CARD
BUY COVID19 VACCINATION RECORD CARD
BUY COVID19 VACCINATION RECORD CARD
BUY COVID19 VACCINATION RECORD CARD


führerschein 2022-01-01 02:58

Führerschein in Deutschland kaufen whatsapp..+351937347535

{[email protected]}
Führerschein in Deutschland kaufen {[email protected]}
whatsapp..+351937347535
LKW-Fahrer kaufen
Führerschein ([email protected])
whatsapp..+351937347535
Autofahren kaufen
Lizenzklasse b ([email protected]).
whatsapp..+351937347535
Kaufen Motorradführerschein ([email protected])) Website Haben Sie in der Fahrschule wiederholt durchgefallen oder haben Sie Prüfungsangst?
Sie haben eine MPU-Bestellung in Deutschland oder haben Ihren Führerschein aufgrund von Alkohol- und Drogenmissbrauch verloren? Wir haben die Lösung für Sie, wir können Ihnen innerhalb von 4-5 Werktagen einen neuen registrierten und rechtmäßigen Führerschein ausstellen.
Wir sind Experten mit langjähriger Erfahrung in der Herstellung von datenbankregistrierten Führerscheinen, wir erstellen und registrieren Dokumente in der Datenbank der Regierung, Wir bieten nur originale hohe Qualitäten des echten EU-Führers
Lizenz.
Kontaktieren Sie uns jederzeit und jederzeit
Diskretion.
{[email protected]}

whatsapp..+351937347535
whatsapp..+351937347535
whatsapp..+351937347535
whatsapp..+351937347535
{[email protected]}-Schlüsselwort:
mpu führerschein kosten
Führerschein in Deutschland kaufen
eu motorradführerschein kaufen
Führerschein Klasse B kaufen
Kosten für den Motorradführerschein
whatsapp..+351937347535
https://www.motorsport-magazin.com/community/motorsport-mix-f6/wie-kann-ich-in-deutschland-einen-fuehrerschein-kaufen-t21346.html
whatsapp..+351937347535
Führerschein ohne Prüfung
wo zu kaufen
Führerschein EU-Führerschein ohne Ankunft
Führerschein kaufen ohne
mpu führerschein ohne prüfung bekommen
eu führerschein kaufen
Führerschein Motorrad
LKW-Fahrer
Lizenzfragen
Führerschein ohne Prüfung kaufen
Führerschein in Deutschland
eu kaufen
Führerschein eu
führerscheininfo erfahrungen kaufen
Kaufen
Führerschein
ohne
Ankunft eu
Fahrer kaufen
Lizenz legal kaufen
Fahrer
Lizenzpolitur
whatsapp..+351937347535
legaler führerschein eu führerschein kaufen österreich
whatsapp..+351937347535
Kaufen
deutscher führerschein führerschein kaufen in
holland führerschein kaufen ohne mpu
eu fs
whatsapp..+351937347535
Sie können einen Führerschein kaufen, den Sie kaufen können
whatsapp..+351937347535
Führerschein ohne MPU-Führerschein
eu fs ohne mpu
europäischer führerschein
klasse b kosten
mpu-test
Führerschein c
Neu
Führerschein
Fahrer
Lizenz
in 2
Wochen Führerschein in 7 Tagen Führerscheinentzug Führerschein Klasse AM kaufen
Führerschein Klasse A1 kaufen
Führerschein
Klasse A1 kaufen
Führerschein Klasse C1 kaufen
Führerschein Klasse C kaufen
Führerschein Klasse D1 kaufen Führerschein Klasse D1 kaufen
Führerschein kaufen Kategorie
D kaufen
Führerscheinklasse
SEIN kaufen
Führerscheinklasse
C1E
Autofahren kaufen
Lizenzklasse
CE kaufen
Fahren
Lizenzklasse
D1E Führerschein Klasse DE kaufen Führerschein Klasse L kaufen Führerschein Klasse S kaufen Führerschein Klasse T kaufen Führerschein schwarz kaufen Motorrad Führerschein Klasse B kaufen ohne Prüfung
Führerscheinklasse
b kaufen
deutscher führerschein
Klasse
EIN
Kaufen
whatsapp..+351937347535

whatsapp..+351937347535
whatsapp..+351937347535
in deutschland fahren ohne führerschein
fahren ohne führerschein england führerschein verlorener führerschein.{[email protected]}

führerschein 2022-01-01 02:58

Wie kann ich in Deutschland einen Führerschein kaufen. whatsapp..+351937347535

{[email protected]}kaufen
Lizenzklasse b ([email protected]) Kaufen
whatsapp..+351937347535
Motorradführerschein ([email protected])) e Haben Sie in der Fahrschule wiederholt durchgefallen oder haben Sie Angst vor Prüfungen?
Sie haben eine MPU-Bestellung in Deutschland oder haben Ihren Führerschein aufgrund von Alkohol- und Drogenmissbrauch verloren? Wir haben die Lösung für Sie, wir können Ihnen innerhalb von 4-5 Werktagen einen neuen registrierten und rechtmäßigen Führerschein zur Verfügung stellen.
Wir sind Experten mit langjähriger Erfahrung in der Herstellung von datenbankregistrierten Führerscheinen, wir erstellen und registrieren Dokumente in der Datenbank der Regierung, Wir bieten nur originale hohe Qualitäten des echten EU-Führers

https://www.motorsport-magazin.com/community/motorsport-mix-f6/wie-kann-ich-in-deutschland-einen-fuehrerschein-kaufen-t21346.html

Lizenz. whatsapp..+351937347535
Kontaktieren Sie uns jederzeit und jederzeit
Diskretion.
{[email protected]}
whatsapp..+351937347535

whatsapp..+351937347535

whatsapp..+351937347535
{[email protected]}-Schlüsselwort:
mpu führerschein kosten
Führerschein in Deutschland kaufen
eu motorradführerschein kaufen
Führerschein Klasse B kaufen
Kosten für den Motorradführerschein

whatsapp..+351937347535
Führerschein ohne Prüfung
wo zu kaufen
Führerschein EU-Führerschein ohne Ankunft
Führerschein kaufen ohne
mpu führerschein ohne prüfung bekommen
eu führerschein kaufen
Führerschein Motorrad
LKW-Fahrer
Lizenzfragen
Führerschein ohne Prüfung kaufen
Führerschein in Deutschland
eu kaufen
Führerschein eu
führerscheininfo erfahrungen kaufen
Kaufen
Führerschein
ohne
Ankunft eu
Fahrer kaufen
Lizenz legal kaufen
Fahrer
Lizenzpolitur
Führerschein kaufen in Polen ohne Prüfung Führerschein in Österreich kaufen ohne Prüfung Führerschein in Deutschland kaufen Führerschein legal kaufen
legaler führerschein eu führerschein kaufen österreich
Führerschein ohne Prüfung Österreich
Kaufen
deutscher führerschein führerschein kaufen in
holland führerschein kaufen ohne mpu
eu fs
whatsapp..+351937347535
Sie können einen Führerschein kaufen, den Sie kaufen können
whatsapp..+351937347535
Führerschein ohne MPU-Führerschein
eu fs ohne mpu
europäischer führerschein
klasse b kosten
mpu-test
Führerschein c
Neu
Führerschein
Fahrer
Lizenz
in 2
Wochen Führerschein in 7 Tagen Führerscheinentzug Führerschein Klasse AM kaufen
Führerschein Klasse A1 kaufen
Führerschein
Klasse A1 kaufen
Führerschein Klasse C1 kaufen
Führerschein Klasse C kaufen
Führerschein Klasse D1 kaufen Führerschein Klasse D1 kaufen
Führerschein kaufen Kategorie
D kaufen
Führerscheinklasse
SEIN kaufen
Führerscheinklasse
C1E
Autofahren kaufen
Lizenzklasse
CE kaufen
Fahren
Lizenzklasse
D1E Führerschein Klasse DE kaufen Führerschein Klasse L kaufen Führerschein Klasse S kaufen Führerschein Klasse T kaufen Führerschein schwarz kaufen Motorrad Führerschein Klasse B kaufen ohne Prüfung
Führerscheinklasse
b kaufen
deutscher führerschein
Klasse
EIN
Kaufen
whatsapp..+351937347535
in deutschland fahren ohne führerschein
fahren ohne führerschein england führerschein verlorener führerschein.{[email protected]}wieTo Führerschein in Deutschland kaufen {[email protected]}
whatsapp..+351937347535
LKW-Fahrer kaufen
Führerschein ([email protected]) Autofahren kaufen
Lizenzklasse b ([email protected]) Kaufen
whatsapp..+351937347535
Motorradführerschein ([email protected])) Webseite Haben Sie in der Fahrschule wiederholt durchgefallen oder haben Sie Angst vor Prüfungen?
Sie haben eine MPU-Bestellung in Deutschland oder haben Ihren Führerschein aufgrund von Alkohol- und Drogenmissbrauch verloren? Wir haben die Lösung für Sie, wir können Ihnen innerhalb von 4-5 Werktagen einen neuen registrierten und rechtmäßigen Führerschein zur Verfügung stellen.
Wir sind Experten mit langjähriger Erfahrung in der Herstellung von datenbankregistrierten Führerscheinen, wir erstellen und registrieren Dokumente in der Datenbank der Regierung, Wir bieten nur originale hohe Qualitäten des echten EU-Führers
Lizenz.
Kontaktieren Sie uns jederzeit und jederzeit
Diskretion.
{[email protected]}
whatsapp..+351937347535

whatsapp..+351937347535
{[email protected]}-Schlüsselwort:
mpu führerschein kosten
Führerschein in Deutschland kaufen
eu motorradführerschein kaufen
Führerschein Klasse B kaufen
Kosten für den Motorradführerschein
whatsapp..+351937347535

Führerschein ohne Prüfung
wo zu kaufen
Führerschein EU-Führerschein ohne Ankunft
Führerschein kaufen ohne
mpu führerschein ohne prüfung bekommen
eu führerschein kaufen
Führerschein Motorrad
LKW-Fahrer
Lizenzfragen
Führerschein ohne Prüfung kaufen
Führerschein in Deutschland
eu kaufen
Führerschein eu
führerscheininfo erfahrungen kaufen
Kaufen
Führerschein
ohne
Ankunft eu
Fahrer kaufen
Lizenz legal kaufen
Fahrer
Lizenzpolitur
Führerschein kaufen in Polen ohne Prüfung Führerschein in Österreich kaufen ohne Prüfung Führerschein in Deutschland kaufen Führerschein legal kaufen
legaler führerschein eu führerschein kaufen österreich
Führerschein ohne Prüfung Österreich
Kaufen
deutscher führerschein führerschein kaufen in
holland führerschein kaufen ohne mpu
eu fs
whatsapp..+351937347535
Sie können einen Führerschein kaufen, den Sie kaufen können
whatsapp..+351937347535
Führerschein ohne MPU-Führerschein
eu fs ohne mpu
europäischer führerschein
klasse b kosten
mpu-test
Führerschein c
Neu
Führerschein
Fahrer
Lizenz
in 2
Wochen Führerschein in 7 Tagen Führerscheinentzug Führerschein Klasse AM kaufen
Führerschein Klasse A1 kaufen
Führerschein
Klasse A1 kaufen
Führerschein Klasse C1 kaufen
Führerschein Klasse C kaufen
Führerschein Klasse D1 kaufen Führerschein Klasse D1 kaufen
Führerschein kaufen Kategorie
D kaufen
Führerscheinklasse
SEIN kaufen
Führerscheinklasse
C1E
Autofahren kaufen
Lizenzklasse
CE kaufen
Fahren
Lizenzklasse
D1E Führerschein Klasse DE kaufen Führerschein Klasse L kaufen Führerschein Klasse S kaufen Führerschein Klasse T kaufen Führerschein schwarz kaufen Motorrad Führerschein Klasse B kaufen ohne Prüfung
Führerscheinklasse
b kaufen
deutscher führerschein
Klasse
EIN
Kaufen
whatsapp..+351937347535
in deutschland fahren ohne führerschein
fahren ohne führerschein england führerschein verlorener führerschein.{[email protected]}