Diabetas ir alkoholis: kaip elgtis?

Teksto dydis:

Diabetas ir alkoholis: kaip elgtis?

2012-01-09 06:53

Apskritai diabetu sergantys žmonės neprivalo išvis atsisakyti alkoholio. Tačiau, kitaip nei kiti, gerti turėtų ypač atsargiai, nes, jei diabetas gydomas tabletėmis arba insulinu (ypač insulinu!), netrukus galite pastebėti, kad hipoglikemijos priepuoliai ir alkoholis – susiję.

Hipoglikemijos ryšys su alkoholiu

Hipoglikemija (per mažas gliukozės kiekis kraujyje) ir alkoholis susiję dėl tam tikrų akivaizdžių priežasčių. Pavyzdžiui, gali būti taip linksma, kad užmiršite pavalgyti. Bet yra ir kita problema. Alkoholis sutrikdo natūralų organizmo apsaugos mechanizmą, saugantį nuo per mažo gliukozės lygio nukritimo. Norėdami apsisaugoti nuo hipoglikemijos, turite valgyti reguliariai. Paprastai gliukozės kiekį kompensuoja kepenys, iš sukauptų rezervų išskirdamos gliukozės papildomai, tačiau Jums išgėrus alkoholio, kepenys būna tokios užimtos alkoholio skaidymu, kad nustoja gaminusios šią gliukozę. Pasekmė – Jūsų organizmas nebegali susidoroti su hipoglikemija.

Kaip saugiai gerti alkoholį?

Visų pirma, nepamirškite, kad geriant alkoholį reikia tuo pat metu valgyti krakmolingą maistą. Niekada negerkite, jei skrandis tuščias, o jei išgėrėte prieš valgį, stenkitės po to per pusvalandį pavalgyti. Apgirtimas ir hipoglikemijos simptomai gali būti panašūs. Taigi, jei tik galite, gerkite su draugu, kuris žino, kad sergate diabetu ir kaip Jums padėti, ištikus hipoglikemijos priepuoliui. Kai esate vienas, turėkite su savimi kokį nors atpažinimo ženklą, kuris galėtų aplinkiniams pasakyti, kad sergate diabetu, jei to prireiktų. Atkreipkite dėmesį į tai, ką geriate. Bare visuomet lengviau nustatyti kiek ir ko išgėrėte. Gėrimų porcijos namuose ar vakarėlyje dažniausiai būna dvigubai didesnės bei stipresnės, nei patiekiamos bare. Kai dar tik renkatės gėrimą, atkreipkite dėmesį į cukraus kiekį: venkite tų, kuriuose jo daug, pavyzdžiui, saldžių vynų ar likerių. Jie gali greitai pakelti gliukozės kiekį Jūsų kraujyje. Iš tiesų, visuose alkoholiniuose gėrimuose daug kalorijų, taigi, turėkite tai omenyje, jei stengiatės kontroliuoti dar ir savo svorį.

Kita vertus, tinkama alternatyva galėtų būti mažai angliavandenių turintis alus, lengvas alus bei sidras, tačiau būkite atsargūs – cukrus virsdamas alkoholiu fermentuojasi, taigi šie gėrimai neretai taip pat gana stiprūs. Stebėkite, kiek judate, šokate. Kai linksminatės, gali būti, kad judate daugiau, negu Jums iš tiesų atrodo. Taigi, visą vakarą stenkitės nepritrūkti angliavandenių atsargų ir po truputį užkąsti angliavandenių turinčio maisto.

Jei po linksmybių grįžtate namo pavargę, lengviausia kristi tiesiai į lovą, tačiau prieš miegą dar turėtumėte suvalgyti krakmolingą užkandį, pavyzdžiui, javainių ar skrudintos duonos riekę bei išgerti kuo daugiau nesaldinto skysčio. Prie lovos pasidėkite aparatą gliukozei matuoti ir krakmolingą užkandį, jeigu kartais naktį pasijustumėte blogai.

Kitą rytą …

Jei netyčia gėrimų padauginote, kitą rytą turėsite kovoti su pasekmėmis. Visų pirma, pasitikrinkite gliukozės kiekį kraujyje. Gali būti, kad simptomai, kuriuos jaučiate, visai ne pagirios, o prasidedantis hipoglikemijos priepuolis. Jei gydotės insulinu ar tabletėmis, hipoglikemijos priepuolis gali prasidėti ir praėjus daugeliui valandų po to, kai vartojote alkoholį. Jei gliukozės lygis Jūsų kraujyje yra nukritęs, privalote gydytis nuo hipoglikemijos, neatsižvelgdami į tai, ar savijauta tik normali, ar labai prasta. Susileiskite insulino ar išgerkite tabletes, kaip įprasta. Jei negalite nieko valgyti arba pykina, gurkšnokite gliukozės gėrimą, paprasčiausią kokakolą, vaisvandenius. Reguliariai sekite gliukozės lygį savo kraujyje, kol pasijusite geriau. Norėdami pašalinti kitus pagirių simptomus, daugelis diabetu sergančių žmonių gali vartoti įprastus nuskausminamuosius ir rūgštingumą mažinančius vaistus. Jūsų sveikatos priežiūros profesionalas patars, kurie tinkamiausi Jums.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Blank atm Card +393512615163 2022-06-19 21:30


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.