Dar apie pandeminį gripą

Teksto dydis:

Dar apie pandeminį gripą

Nors SAM specialistai teigia, kad viena gripo banga atslūgo, šiuo metu 9 pandeminiu gripu sergantiems žmonėms nustatyta sunki būklė. Ketvirtadienį Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro  skiepų kabinete (Kalvarijų g.153, Vilnius) buvo pradėtas vakcinavimas nuo pandeminio gripo. 
 
Praėjusį antradienį Klaipėdos ligoninėje nuo pandeminio gripo sukeltų komplikacijų mirė 38 metų vyras, Pagėgių savivaldybės gyventojas. Iš visų 19 mirčių, kurias jau sukėlė pandeminis gripas, tik keturi žmonės sirgo gretutinėmis ligomis.
Norintieji pasiskiepyti nuo pandeminio gripo registruojami. Užsiregistruoti bus galima pas šeimos gydytoją. Mokėti už vakciną nereikės.
 
Pirmąją vakcinuojamą 9-10 asmenų grupę sudaro gydytojai infektologai. Šiaulių miesto vadovų pasitarime pirmadienį Šiaulių Dainų pirminės sveikatos priežiūros centro vadovas Pranas Andriuškevičius pranešė, kad jo vadovaujama įstaiga jau gavo nemokamos vakcinos nuo gripo ir visiems medikams pasiūlyta pasiskiepyti. Iš 172 sveikatos centro darbuotojų skiepytis sutiko 2.  Tokia medikų nuostata dėl skiepų nekomentuojama.
 
SAM skiepytis nuo A(H1N1) gripo rekomenduoja medikams bei lėtinėmis ligomis sergantiems vyresniems nei 10 metų žmonėms. Prioritetas teikiamas sergantiesiems kvėpavimo ligomis.
Vakcina nuo pandeminio gripo Lietuvą pasiekė gruodžio 30 dieną. 27 tūkst. dozių įsigytos iš Nyderlandų vyriausybės už 1 mln. litų. Anot Sveikatos apsaugos viceministro Artūro Skiko A.Skiko, vakcina saugi, o sveikatos darbuotojai apmokomi ir jiems suteikiama informacija dėl galimų pašalinių reakcijų.
 
Taigi, kaip gruodžio pabaigoje sakė Pasaulinės sveikatos organizacijos vadovė Margaret Chan, dar per anksti skelbti pergalę prieš vadinamąjį kiaulių gripą. „Manau, kad privalome likti atsargūs ir dar 6-12 mėnesių stebėti pandemijos vystymąsi, prieš paskelbdami pergalę, juk žiema dar ilga", –  Jungtinių Tautų (JT) pareigūnė sakė Šveicarijos dienraščiui „Le Temps, pridūrusi, jog aiškus pastarosios gripo pandemijos paveikslas išryškės tiks po dvejų metų.

Užsikrėtę virusu A(H1N1), kuris pirmą kartą buvo nustatytas šių metų kovą, pasaulyje mirė bent 11 516 žmonių.
 
Pagal SAM, BNS ir Lietuvos ryto informaciją.

Komentuoti