Dantų implantavimo stebuklai

Teksto dydis:

Dantų implantavimo stebuklai

2015-11-17 10:48

Dantų implantų implantacija yra pažangiausias ir idealiausias būdas atkurti trūkstamus dantis, nes dantų implantai imituoja natūralią danties formą ir funkcionuoja kaip natūralūs dantys. Implantacijos paprastai prireikia netekus vieno ar keleto dantų. Taip pat, dantų implantacijos dažnai prireikia esant dantų šaknų kanalų problemoms, pavyzdžiui nuolatinei infekcijai kaule, kurios terapinio gydymo būdu išspręsti nebeįmanoma.

Svarbu paminėti, kad danties implantu nėra atkuriama danties visuma. Danties implantas yra šakninė danties dalis, o danties vainiką atkurianti dalis yra vadinama protezu.

Prieš implantavimą pacientas yra konsultuojamas. Burnos chirurgas privalo pacientui atsakyti į visus rūpimus klausimus, paaiškinti procedūrų taikymo galimybes ir būtinumą, eigą bei saugumą. Konsultacijos metu gydytojas burnos chirurgas-implantologas įvertina paciento situaciją ir pasiūlo gydymo variantus. Prieš implantaciją gali būti taikomos papildomos procedūros, reikalingos implantui sėkmingai prigyti, – atliekama burnos higiena, taikoma kaulo regeneracijos procedūra, daromas kompiuterinės tomografijos tyrimas. Implantuojant dantų implantus yra atliekamas vietinis nuskausminimas, todėl pati procedūra visiškai neskausminga. Padaroma keletas nedidelių pjūvių ir atkeliamas dantenų lopinėlis. Toje vietoje suformuojama vieta implantui ir šis įsriegiamas į kaulą. Dantenos susiuvamos, o siūlai išimami po 10–14 dienų. Titanas, iš kurio gaminami implantai, puikiai biologiškai dera su kauliniu audiniu ir tiesiog suauga su juo. Tam prireikia 3–6 mėnesių, priklausomai nuo to, koks implantas buvo sriegtas, taip pat į kokį kaulą buvo sriegta – tikrą ar priaugintą. Titanas nesukelia jokių alergijų ar ligų. Implantavimo procedūra trunka iki valandos, o dažnai ir gerokai trumpiau, todėl jau kitą dieną pacientas jaučiasi puikiai ir darbingai. Tačiau visa tai priklauso nuo procedūros sudėtingumo. Dantų implantologijos ir protezavimo klinikos Dental P.R.O. gydytoja odontologė-ortopedė Inga Urbšienė pabrėžia, kad dantų implantų implantavimas yra chirurginė procedūra, todėl po procedūros gali atsirasti mėlynių ar patinimų, todėl gydytoja pataria dieną po implantacijos šaldyti veido sritį. Implantui prigijus atidengiama jo viršutinė dalis ir prie jos pritvirtinama nedidelė detalė, kuri per 2–3 savaites suformuoja dantenose vietą būsimam vainikėliui. Pagal paciento individualią situaciją gaminami metalo ar cirkonio keramikos vainikėliai arba tiltinės konstrukcijos, jie pritvirtinami prie implantų ir vėl galima kramtyti ir šypsotis.

Dantų implantai ne tik estetiškai atrodo, bet ir funkcionuoja kaip natūralūs dantys. T.y. dantų implantai sugrąžina normalią kramtymo funkciją. Tai svarbu bendrai organizmo sveikatai, nes esant dantų defektams pakinta mitybos įpročiai, o dėl to gali vystytis skrandžio ligos ir pan. Implantai atrodo labai natūraliai, pritaikius šį gydymo būdą žmogus turi sveiką ir gražią šypseną. Kitaip nei naudojant tiltines konstrukcijas trūkstamiems dantims atstatyti, protezuojant implantais nėra šlifuojami greta esantys dantys. Tai ypač svarbu tais atvejais, kai gretimi dantys yra sveiki ir protezavimas jiems nereikalingas. Gretimi dantys bei dantenos yra apsaugomi nuo didelės apkrovos, kuri būdinga nešiojant išimamus protezus ar tiltines konstrukcijas. Itin svarbu tai, kad implantuojant išsaugomas kaulinis audinys, kuriame įsitvirtinę dantys. Netekus danties, toje vietoje kaulas ima tirpti, jo mažėja, žandikaulis silpnėja, pakinta veido formos ir po kurio laiko tai gali tapti net žandikaulio lūžio priežastimi. Implantai imituoja danties šaknį ir kaulinis audinys nenyksta. Implantacija galima tik esant pakankamam kaulo storiui, todėl kai kuriais atvejais taikoma procedūra, vadinamoji kaulo augmentacija, kai reikiamoje vietoje kaulas „atauginamas“. Dažnai implantai yra vienintelis būdas išvengti protezų. Nėra būtina kiekvieną trūkstamą dantį pakeisti implantu. Net ir tuo atveju, jei Jums trūksta daugumos ar visų dantų, 4–8 implantai sudarys  galimybę turėti neišimamus protezus.

Vieno apsilankymo metu galima įsriegti ir daugiau implantų, todėl jei reikia atstatyti keletą dantų, neteks planuoti daug vizitų. Net jeigu pacientas neturi nei vieno danties, implantavimas suteikia galimybę turėti neišimamus dantų protezus, kurie ne tik estetiškiai atrodo, bet ir atlieka visas funkcijas kaip natūralūs dantys. Tačiau svarbu paminėti, kad pacientai turi labai gerai prižiūrėti dantis, tiek nuosavus, tiek dantų implantus, siekiant, kad jie „tarnautų“ ilgai. Jeigu ant dantų implantų yra tiltiniai protezai, reikia naudoti specialius tarpdantinius šepetėlius, tarpdantinį siūlą, potiltinį siūlą. Jeigu yra pavieniai dantų implantai, iš esmės, dantų priežiūra nesiskiria nuo įprastos, t.y. derėtų naudoti dantų šepetėlį su dantų pasta, tarpdantinius šepetėlius arba tarpdančių siūlą, burnos skalavimo skystį bei kas pusę metų atlikti profesionalią burnos higieną, kurios metu odontologas dar ir patikrina, kaip prigijo dantų implantai ir kaip aplinkui implantą atrodo minkštieji audiniai, ar pacientas jaučiasi komfortiškai. Tinkamai prižiūrimi dantų implantai gali „tarnauti“ apie keturiasdešimtmetį, tačiau tai priklauso nuo pasirinktų implantų.

Kadangi dantų implantavimas yra chirurginė procedūra, gydytoja Inga Urbšienė pataria atsakingai rinktis burnos chirurgą. Tik patyręs specialistas gali kokybiškai atlikti implantaciją be komplikacijų. Verta paminėti, kad antrą kartą implantuoti dantų implantai visada prigyja, tačiau siekis sukurti tobulą restauraciją iš pirmo karto reikalauja patyrimo. Taip pat, svarbu žinoti, kad viena pagrindinių komplikacijų yra prasta burnos higiena. Esant prastai burnos higienai, kaule prasideda uždegimas ir dėl to gali pradėti tirpti kaulas. Komplikacijos dažniausiai pastebimos nemaloniu jausmu arba pakitusia spalva, pvz. dėmė ant implanto gali reikši komplikaciją.

Dantų implantus galima implantuoti asmenims nuo 18 metų, nes iki tokio amžiaus vystosi žandikauliai. Pasak gydytojos Ingos Urbšienės, vaikai iki 18 metų turėtų nešioti plokšteles ar vietą palaikančius merilendo tiltinius protezus. Kai kaulas suauga ir žandikauliai nustoja vystytis, galima implantuoti dantų implantus. Garbus amžius taip pat nėra priežastis atsisakyti gydymo implantais. Individualią kiekvieno paciento situaciją įvertina ir gydymo alternatyvas pasiūlo gydytojas odontologas-ortopedas konsultacijos metu.

Kaulo atkūrimo procedūros nėra pigios. Jos gali kainuoti kelis tūkstančius eurų, tačiau pavieniai dantų implantai kainuoja maždaug nuo 600 iki 750 eurų, priklausomai nuo klinikos ir pasirinktos dantų implantų firmos.

Šiuolaikinėje implantologijoje specialistai stengiasi atkurti prarastą kaulo kiekį taip, kad vaizdas nesiskirtų nuo gretimų dantų ir nebūtų galima pastebėti, kad žmogus dėvi protezą.

Paruošė Ieva Kavaliauskaitė

VIDEO REPORTAŽAS

Dantų implantai

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Get program blank atm card +393512615163 2022-06-14 16:51


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : carolblankatmcard@gmail.com

Hangout : carolblankatmcard@gmail.com

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.