Atsisveikink su migrena

Teksto dydis:

Atsisveikink su migrena

Epidemiologiniai tyrimai rodo, jog migrena yra paplitusi labiau nei tokios žinomos ligos kaip bronchų astma, cukrinis diabetas ir epilepsija kartu sudėjus. Migrena serga maždaug vienas iš dešimties besiskundžiančiųjų galvos skausmu. Ja serga 17,6 proc. vaisingo amžiaus moterų ir 6 proc. vyrų.Moterys nuo migreninių galvos skausmų kenčia 2-3 kartus dažniau negu vyrai. Tačiau vaikams iki 12 metų migrena dažnesnė berniukams.
Dažniausiai serga darbingo amžiaus žmonės, ypač 35-40 metų amžiaus. Didelis darbingų žmonių sergamumas migrena, prarastos darbingos dienos, gyvenimo būdo priverstinis pakeitimas dėl galvos skausmų – visa tai verčia ieškoti naujų efektyvių migrenos gydymo metodų. Ligos požymius dažniau jaučiame pavasarį, kai organizmui ima trūkti vitaminų ir greičiau pavargstama.
Tai dažniausiai vienas paskui kitą sekantys galvos skausmo priepuoliai arba vienas sunkus ir ilgas priepuolis. Kankinantis galvos skausmas sukelia žmogui trumpalaikę negalią. Skausmas dažniausiai būna pulsuojantis, vienpusis, susitelkęs kaktoje, tačiau priepuolio metu gali išplisti ir į pakaušį, o įsisenėjusi migrena gali sukelti smarkų visos galvos skausmą. Pagrindinis fenomenas, skiriantis migreną nuo kitų skausmų, yra tai, kad skausmas judant sustiprėja.
 Kas sukelia migreną?
 Iki šių dienų nėra žinomos migreną sukeliančios priežastys. Manoma, kad   jai atsirasti reikšmės turi paveldimumas ir šie veiksniai: stresas, nuovargis, miego-būdravimo režimo nesilaikymas, alkoholis, kai kurie maisto produktai (kakava, šokoladas, riešutai, fermentinis sūris, raudonas vynas), badavimas, staigus meteorologinių sąlygų pasikeitimas.
Apie 10 proc. moterų, sergančių migrena, priepuolius išprovokuoja menstruacijos. Dažniausiai tokio pobūdžio migrena kartojasi kiekvieną ciklą, o tarp menstruacijų galvos skausmų nebūna.
Statistikos duomenimis, net iki 50-60 proc. reprodukcinio amžiaus moterų turėtų būti ciklinė migrenos forma. Dažniausiai moterys, varginamos tokio negalavimo, į gydytoją taip ir nesikreipia.
 
Kaip migrenos priepuoliai pasireiškia?
Pagrindinis migrenos simptomas yra priepuolinis galvos skausmas. Tarp priepuolių pacientai paprastai jaučiasi visiškai sveiki. Išskiriamos keturios migrenos priepuolio stadijos.
  • Kelias valandas ar net dienas prieš galvos skausmą gali kilti tokių pojūčių kaip šviesos baimė, dėmesio sutrikimas, padidintas jautrumas garsams, kalbos sutrikimai, uoslės jautrumo padidėjimas, žiovulys, norėjimas tam tikro maisto, šalčio pojūtis, apetito sumažėjimas, tingumas. Šis periodas vadinamas prodromu.
  • Prieš migrenos priepuolį paprastai būna galvos kraujagyslių spazmas – jos gerokai susiaurėja. Tai periodas, kurio metu atsiranda vadinama aura, būna įvairių priepuolį pranašaujančių požymių (mirguliavimas akyse, zigzagai, kūno tirpimas ir pan.).
  • Tuo tarpu paties migrenos priepuolio metu galvos kraujagyslės išsiplečia, jų tonusas sumažėja, jos nebesugeba susitraukti, sulėtėja kraujo cirkuliacija, padidėja sienelės pralaidumas, todėl pro kraujagyslių sienelę gali praeiti įvairios kenksmingos medžiagos.
Skausmą lydi pykinimas, vėmimas, šviesos baimė, erzina stipresni garsai, gali imti lietis vaizdai, atsiranda alkio jausmas, padažnintas šlapinimasis, nosies gleivinės paburkimas, padidėjęs prakaitavimas, karščio ar šalčio pojūtis, sutrinka dėmesio koncentracija. Skausmas gali trukti 4-72 val., jei skausmas užtrunka daugiau kaip tris paras, tuomet diagnozuojama migreninė būklė.
  • Sveikimo stadija – tai galutinė migrenos priepuolio stadija, jos metu galvos skausmas mažėja ir praeina, tačiau kurį laiką gali likti nuovargis, sumažėjęs darbingumas, padidėjęs dirglumas.
Tačiau reikia pažymėti, kad įvairios stadijos gali būti skirtingai išreikštos, kai kurių gali visai nebūti (pvz., auros). Priklausomai nuo stadijų išreiškimo, skiriamos 7 migrenos rūšys.
 
Pirmiausia reikia žinoti, kad visiems šie priepuoliai pasireiškia skirtingai. Migrenos priepuolių dažnis labai įvairus – nuo kelių per visą gyvenimą iki kelių per savaitę. Taikant gydymą, laikantis režimo, priepuoliai tampa retesni. Pastebėta, kad daliai pacienčių priepuoliai suretėja nėštumo metu. Taip pat priepuoliai suretėja vyresniame amžiuje, sumažėja jų intensyvumas. Kartais migrenos priepuoliai atsiranda kartu su lėtiniu galvos skausmu, todėl kartais paprastą galvos skausmą sunku atskirti nuo migrenos priepuolio. Taip ligą galima labai užleisti ir gydyti ją bus daug sunkiau.
Dažnai pasikartojantys migrenos priepuoliai gali rimtai sutrikdyti kasdienę pacientų veiklą, sumažinti darbingumą, sukelti depresijos simptomus.Žmonės, kuriems migrenos priepuoliai kartojasi dažnai, tampa tam tikra prasme neįgalūs. Jie jaučiasi negerai: niekuomet nesi tikras, kad netikėtai užklupęs galvos skausmas nesugriaus visų planų. Todėl jeigu gyvenimo kokybė pablogėjusi, reiktų būtinai kreiptis į gydytoją.
Ypač tiems, kam priepuoliai kartojasi dažnai ar yra pasikeitęs jų pobūdis, kurie išbando daugelį skausmo malšinimo priemonių ir neranda tos, kuri jiems tiktų.
Ar reikia gydyti galvos skausmą?
Daugelis mano, kad galvos skausmą gydyti beprasmiška, ir vartoja tik skausmą malšinančias priemones. Tai neteisinga nuostata. Migrena gali sukelti neveiksnumą vien nuo jos baimės, bejėgiškumo, tariamo beviltiškumo. Valios trūkumas, bandymas apsieiti vien analgetikais pamažu sukelia šeimos ir socialinių ryšių pokyčius, nukenčia mokymasis, darbas, karjeros reikalai – šis fenomenas žinomas kaip „kritimo tendencija".
Netgi tuomet, kai ligonis ilgą laiką nepatiria migreninio skausmo, eilinio priepuolio baimė, mintys apie tai, kaip jo išvengti, kenkia santykiams su šeimos nariais, draugais ir darbo kolegomis. Praktika rodo, kad apie 40 proc. ligonių dažnai arba visada galvoja apie priepuolio atsinaujinimą, ir tai, be abejo, pablogina ligos eigą.
Tyrimų duomenimis, migrena sergantys pacientai dažniausiai nesikreipia į gydytojus specialistus, o bando gydytis savarankiškai. Nustatyta, kad tik 5 proc. iš jų patenka pas neurologus ar galvos skausmų specialistus, dar 15 proc. – pas bendros praktikos gydytojus, o likę 80 proc. – keliauja tiesiai į vaistinę ir ten perka be gydyto-jo recepto parduodamų vaistų.
Lietuvoje per metus parduodama maždaug 3,5 mln. pakuočių vaistų nuo galvos skausmo.
Dažniausia klaida – gydytis pačiam vartojant visus po ranka pasitaikančius nuskausminančius vaistus.
Kaip migrena gydoma?
Norėdama sustabdyti prasidedantį priepuolį dar jo požymių fazėje (mirguliavimas akyse, prislopinta reakcija į šviesą, garsus, kvapus ir t.t.) ar jau pulsuojančio skausmo fazėje, daug vargo ne viena specialistų karta. Mat šios ligos gydymas labai individualus, nors yra vaistų, padedančių įveikti pirmą, kartais ir tolesnę fazę.Dažnai, ištikus migrenos priepuoliui, skiriami analgetikai kartu su vėmimą slopinančiais vaistais.Bet pasaulyje žinomi preparatai, geriau veikiantys nei analgetikai. Naujos kartos vaistai, tiesa, nėra pigūs, todėl reikia pasirinkti. Dažniausiai ligoniai nieko nežino apie tokius preparatus arba mano, kad jiems nėra kaip padėti.
Kokie tie naujos kartos vaistai ir kuo jų veikimas skiriasi nuo ankščiau žinomų vaistų?
Šiuolaikinė migrenos priepuolių teorija pagrindinę rolę skiria uždegiminiam procesui ir mediatoriui (medžiagai, perduodančiai nervinius impulsus) 5-hidroksitriptaminui (5-HT), kuris sutraukia kraujagysles. Kadangi kiekvienas mediatorius perduoda impulsus per nervų galūnėlėse esančius receptorius, ilgai buvo ieškoma vaistų, kurie veiktų 5-HT receptorius ir padėtų susiaurinti priepuolio metu išsiplėtusias galvos kraujagysles.
Tačiau 5-HT receptoriai yra įvairių rūšių ir yra išsidėstę visame kūne. Poveikis į kai kurių rūšių 5 -HT receptorius, kurie yra, pvz., širdyje, nenaudingas, nes skatina vainikinių širdies kraujagyslių susitraukimą. Todėl dideliu mokslo pasiekimu galima vertinti sukūrimą tokių vaistų, kurie veikia tik tuos receptorius, kurie padeda sutraukti galvoje esančias kraujagysles, neveikdami kitų žmogaus kūne esančių kraujagyslių. Būtent tokie vaistai ir yra (imigranas, naramigas ir t.t.).
Iki šiol visi vaistai, vartoti migrenai gydyti, negali efektyviai veikti migrenos priepuolio, nes jie nepašalina skausmo priežasties. Tačiau reikia pažymėti, kad minėtus vaistus (imigraną, naramigą.) turi skirti tik gydytojas neurologas, nes jie tinka ne visoms migrenos formoms gydyti. Juos reikia atsargiai skirti sergant išemine širdies liga, arterine hipertenzija. Triptanai skiriami tik priepuoliui gydyti, o ne profilaktikai, nes bet koks piktnaudžiavimas vaistais taip pat gali sukelti chroninį galvos skausmą.
Padeda ne tik vaistai
Migrenos priepuolius malšinti labai padeda autogeninės treniruotės seansai.
Efektyvi ir refleksinė adatų terapija, manualinė terapija.
Priepuolių dažnį ir stiprumą gali sumažinti stresų, protinio ir fizinio darbo perkrovų, kitų provokuojančių veiksnių, tarp jų net maisto, vengimas. Tokius „provokatorius" testais gali nustatyti gydytojai neurologai.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (86)

RANDA ROSE 2023-04-20 05:50

LOVE SPELL TO BRING BACK YOUR EX LOVER & BROKEN RELATIONSHIPS OR MARRIAGE BACK.

Thanks to Dr Omokpo for helping me save my broken marriage that almost led to divorce forever. I am so happy now and my heart is filled with joy because this great man has brought back my husband with his love spell.
I am grateful for the great help he have bring to me and my family
If you have any relationship problems health issues or you want to get your Ex lover back contact this great spell caster on email: dromokpo@gmail.com
His WhatsApp number: +2348065941096

aaron 2023-03-05 00:50

I have a few testimony to share with you all about myself, I was in a relationship with my wife and for 5years when we both have misunderstanding with each other and she ask me for a divorce and we both agreed and after 5months I heard that she was having an affair with one of my closest friend and I was very upset and worried so a friend of mine advice me and told me if I still love my ex and if I really want to have her back so I told him yes, and he ask me to contact lord aguma for help the spell caster and I did although I never believe in spell so he gave me something after casting the spell and told me to say my wishes on it, and after three days i will see the result i said OK, to my greatest surprise after three days i receive a phone call from my ex and was asking me if we can still come back together again. I’m so happy and I wish not to ever have this mistake again in my life. I will also advice anyone with this kind of issue to contact him for help he is really nice. here is his email  address: lordagumamagicspellcaster@gmail.com or on his whatsapp number +393510423189, for any kind of help you need.

jaime yoti 2023-02-07 04:24


if you are here and you are having any relationship problem please call dr jaj or mail him (drjajspellhome@gmail.com) or whatsapp +2349031670905 result is 100% guarantee if you need any of these other

1) Love Spells

2) Lost Love Spells

3) Divorce Spells

4) Marriage Spells

5) Binding Spells

6) Breakup Spells

7) Banish a past Lover.

8.) You want to be promoted in your office

9) want to satisfy your lover

10) Death spell

11)Gay/Lesbian Love spell

12)Money spell

13) court case spell

14)celebrity spell

15) politics spell

16) Exams spell

17)Beauty spell

18)Good-luck spell

19) Do as i say spell

20) General cleansing spell
<21>HIV cure

he can also cure sickness like HIV and others
link up https://www.facebook.com/drjajspellhome