Aspirinas: stebuklas vienoje piliulėje

Teksto dydis:

Aspirinas: stebuklas vienoje piliulėje

2012-01-02 13:59

Aspirinas sukėlė tikrą revoliuciją sveikatos priežiūros srityje. Tabletės, kurias vartoja net medicininių preparatų skeptikai. Universalus nereceptinis vaistas, kurio pirmiausiai griebiamasi ne tik susirgus, bet ir ligų prevencijai. Garsus Amerikos gydytojas Daktaras Ozas ne kartą aspiriną pavadino stebuklu. Kaip ir kodėl viena tabletė padarė perversmą medicinoje?

Kaip atsirado?

Aspirinas – skausmą ir karštį malšinantis vaistas – visame pasaulyje naudojamas daugiau kaip 100 metų. Per keletą pastarųjų dešimtmečių dėl savo savybės mažinti kraujo krešumą šis vaistas tapo neatskiriama širdies ir kraujagyslių ligų gydymo dalis. Šios lemtingos ligos kasmet nusineša daugiausia vyrų ir moterų gyvybių visame pasaulyje ir Lietuvoje.

Salicilo ir acto rūgščių junginį (acetilsalicilo rūgštį) pirmieji 1897 m. susintetino vokiečiai. 1899 m. Friedrichas Bayeris užregistravo „Aspirin“ miltelių prekinį vardą ir ženklą. Po vienerių metų buvo pagamintos pirmosios aspirino tabletės. Iki šiol būtent vokiečių įmonės „Bayer“ gaminamas aspirinas laikomas vienu patikimiausių ir veiksmingiausių.

Kodėl toks populiarus?

Daugiau kaip 400 klinikinių tyrimų patvirtino, jog aspirinas – vienas iš efektyviausių, saugiausių ir pigiausių vaistų gydyti ligonius, patyrusius širdies infarktą ar insultą, ir gali sumažinti šių įvykių pasikartojimą. Be to aspirinas yra veiksminga profilaktikos priemonė širdies ir kraujagyslių ligomis sergantiems pacientams, siekiantiems išvengti infarkto ar insulto. Įrodyta, jog reguliariai vartojant aspiriną šių sunkių komplikacijų sumažėja ketvirtadaliu. O žinant, kokio masto problema šiais laikais yra širdies ligos, galima paaiškinti ir aspirino populiarumą.

Kaip veikia širdį?

Aspirinas slopina kraujo plokštelių sulipimą ir saugo nuo krešulių (trombų) susidarymo kraujagyslėse, kurios krauju ir deguonimi aprūpina širdį, smegenis ir kitus gyvybiškai svarbius organus. Būtent trombozė dažnai sukelia širdies infarktą ar smegenų insultą. Nors vyrai širdies ir kraujagyslių ligomis pradeda sirgti maždaug dešimčia metų anksčiau, Lietuvoje nuo šių ligų miršta gerokai daugiau moterų – tai yra pagrindinė lietuvių moterų mirčių priežastis, kasmet nusinešanti per 13 tūkst. gyvybių. Moterims rizika susirgti labai padidėja prasidedėjus menopauzei, kai moteriški hormonai estrogenai nustoja teikti apsaugą kraujagyslėms.

Tyrimai patvirtino, kad reguliariai vartojant aspiriną, mirčių, kurios ištinka dėl širdies ir kraujagyslių ligų komplikacijų, skaičių galima sumažinti ketvirtadaliu.

Kraujagyslių apsaugai – maža dozė

Dr. Ozas sako, kad aspirinas padeda apsisaugoti iškart nuo trijų problemų: kraujotakos sutrikimų, įvairaus pobūdžio skausmų, o taip pat neseniai sužinota, jog ši stebuklinga tabletė padeda gydyti ir onkologinius susirgimus: krūties, storosios žarnos, skrandžio ir kitas vėžio rūšis. Daugeliui vyresnių nei 40-ies metų pacientų dr. Ozas rekomenduoja vartoti aspiriną mažomis dozėmis reguliariai.

„Aspirin Cardio” yra specialiai kraujotakos ligų prevencijai sukurtos „Bayer“ aspirino tabletės, jose yra tik 100 mg veikliosios medžiagos – būtent tiek, kiek būtina apsaugoti širdį ir kraujagysles.

Apsaugo virškinimo sistemą

„Aspirin Cardio“ tabletės turi skrandyje netirpų apvalkalą, kuris padeda apsaugoti skrandį nuo stipraus dirginimo. Dėl šios apsaugos, širdžiai skirtas aspirinas gali būti vartojamas nuolat, o rėmens ir skrandžio sutrikimų būna mažiau.

„Aspirin Cardio“ pakuojamas į lizdines ploksteles po 14 tablečių. Kad pacientui būtų paprasčiau prisiminti, ar vaisto jau išgėrė, tabletės sužymėtos savaitės dienomis. Ties kiekviena tablete (ant folijos) yra atspausdintos trys didžiosios raidės. Būtent trečioji raidė žymi lietuvišką savaitės dienos pavadinimą: pavyzdžiui, S žymi sekmadienį, P - pirmadienį ir t.t. Pradėjus gerti „Aspirin Cardio“, tabletes reikia sekti rodyklės kryptimi.

Nepamirškite, kad nors ir įsigyjamas be recepto, aspirinas yra vaistas ir dėl jo vartojimo reikia pasitarti su gydytoju.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (2)

Blank Atm Card Hack For Sale +393512615163 2022-06-19 21:32


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

Robertas 2016-12-08 20:45

Ir nepamirškite, kad visas išvardintas teigiamas savybe turi tik ORIGINALUS Aspirinas - Bayer. Visi kiti, Generikai - turi tik šalto kompreso poveikį numirėliui...