7 pagrindiniai hormonai

Teksto dydis:

7 pagrindiniai hormonai

2017-02-01 10:09

Apie hormonus parašyta nemažai, tačiau daugelis iki šiol neįsivaizduoja, kad nuo jų kiekio priklauso mūsų sveikata, nuotaika, išvaizda, miegas, apetitas, valia ir net intelektas. Pakalbėkim apie 7 pagrindinius hormonus ir apie tai, kokius simptomus gali sukelti šių medžiagų perteklius arba jų trūkumas.

Estrogenas – moteriškumo ir grožio hormonas

Estrogenas – pats žinomiausias lytinis hormonas gaminasi kiaušidėse. Jis tiesiogine prasme kuria moterį. Nes juk šio stebuklingo hormono dėka figūra įgauna žavius moteriškus apvalumus, o charakteris – nuolankumo, minkštumo ir – seksualumo.

Gražiosios žmonijos pusės išorė taip pat priklauso nuo estrogeno kiekio organizme. Jei jo trūksta, audiniai pradeda irti, todėl atsiranda raukšlės. Moteriškumo hormonas greitina ląstelių atsinaujinimą, išsaugo odos jaunystę, plaukų blizgesį ir purumą, apsaugo kraujagysles nuo cholesterolio sanklodų.

Estrogeno perteklius, priešingai, patrauklumo neprideda, moterims tai pasireiškia per dideliu klubų ir apatinės pilvo dalies pilnumu, gali išsivystyti gimdos mioma. Šios medžiagos trūkumas skatina makšties išsausėjimą, tai sukelia skausmą, niežulį ar kraujingas išskyras lytinio akto metu.

Praėjus trims-penkiems metams po menopauzės šio hormono deficito pasekmė gali būti osteoporozė ir jos padariniai – kaulų lūžiai (pvz. sunkiai gydomas klubo kaklelio lūžis).

Būtent estrogeno trūkumas moters organizme po 45-ųjų gyvenimo metų – viena iš priežasčių vystytis aterosklerozei, o jos pasekmės gali būti stenokardija, miokardo infarktas ir insultas.

Testosteronas – jėgos ir seksualumo hormonas

Šie hormonai gaminasi antinksčiuose. Normaliai savijautai palaikyti pakanka nedidelio jų kiekio. Būtent jis skatina mūsų seksualinį potraukį, aktyvumą ir tikslo siekimą, sugebėjimą ne tik laukti „grobio”, bet ir ruošti „spąstus”, ar net patraukti į medžioklę.

Moterims, turinčioms organizme per daug testosterono, pernelyg auga raumenys, charakteris tampa karštas ir agresyvesnis, oda – grubesnė ir riebesnė, atsiranda spuogai. Šio hormono trūkumas pasireiškia sumažėjusiu seksualiniu potraukiu, kai moteris iš aistringos liūtės palaipsniui virsta vangia lėle.

Oksitocinas – rūpinimosi hormonas

Oksitociną pagamina pogumburio neuronai,  o į kraują išskiria hipofizė. Didelis kiekis oksitocino patenka į kraują po gimdymo, susitraukiant gimdai, ir verčia mus mylėti tą mažulytį sutvėrimą, kurį paleidome į pasaulį.

Į bet kokį stresą moters organizmas reaguoja oksitocino „audra”, todėl jos ieško būdų kaip nusikratyti liūdesio ir nerimo – dar karščiau rūpinasi vyru ir vaikais, prižiūri vienišus pagyvenusius kaimynus ar priglaudžia benamį kačiuką. Oksitocino trūkumas skatina irzlumą, o kartais ir besikartojančią depresiją.

Tiroksinas – figūros ir proto hormonas

Tiroksinas yra sintetinamas skydliaukėje, jis reguliuoja medžiagų apykaitos ir mastymo greitį, o tai reiškia, kad visapusiškai veikia mūsų svorį, o taip pat ir mastymo procesus. Kai organizme yra reikiamas tiroksino kiekis, kūnas būna stangresnis, oda – lygesnė, judesiai – lankstūs ir gracingi, o reakcija į susidomėjusį vyro žvilgsnį – žaibiška.

Hormono perteklius įtakoja svorio kritimą, net iki nenormaliai mažo, kai moteris praranda savo gamtos duotos formas ir tampa panaši į paauglį berniuką. Be to, patankėja pulsas, kankina nemiga, vargina pastovus nerimo jausmas ir nesugebėjimas susikaupti. Tiroksino trūkumas, priešingai, sukelia nutukimą, žmogus tampa vangus ir mieguistas, o galvoje karaliauja tuštuma, pablogėja atmintis, sunku sukoncentruoti dėmesį.

Noradrenalinas – narsos ir įniršio hormonas

Jo organizme yra ne visada, jis gaminasi antinksčiuose streso metu. Tikriausiai ne kartą teko girdėti apie, taip vadinamą, baimės hormoną, kuris skatina mus ieškoti išsigelbėjimo pavojaus akimirką.

Noradrenalinas veikia priešingai: jis praplečia kraujagysles, į smegenis priteka daugiau kraujo, gali gimti „kalnas” genialių idėjų, skruostus užlieja „sveikas” raudonis, raukšlės išsilygina, akys sublizga, ir moteris, panaši į pavojingą, bet nuostabią dievaitę, sako:„Nuo streso aš pražystu!” Ji puola į kovą su nemalonumais, sėkmingai išsprendžia visas problemas, be to, puikiai atrodo ir giliai miega naktį. Linkime visiems turėti reikiamą kiekį noradrenalino ir nugalėti bet kokį stresą.

Insulinas – saldaus gyvenimo hormonas

Insulinas patenka į organizmą iš kasos ir tikslingai „stebi” gliukozės kiekį kraujyje. Tai jo dėka suskaidmi visi mūsų suvalgyti angliavandeniai, įskaitant ir saldumynus, ir iš jų gauta gliukozė (energijos šaltinis) patenka į audinius. Pas kai kuriuos žmones nuo gimimo gaminasi mažiau insulino arba jis būna ne toks aktyvus, kaip pas likusius. Kai organizmas gauna daugiau miltinių ir saldžių patiekalų, nei organizmas sugeba perdirbti, gliukozės perteklius ima negatyviai veikti ląsteles ir kraujagysles. Taip vystosi cukrinis diabetas, kurio atsiradimo rizika didėja tuo atveju, kai šia liga sirgo kas nors iš giminių.

Somatotropinas – jėgos ir lieknumo hormonas

Ši medžiaga gaminasi hipofizėje – vidaus sekrecijos liaukoje, kuri yra galvos smegenyse. Jei jūs lankotės treniruoklių salėje, tai turbūt girdėjote apie somatotropiną – sporto instruktorių ir kūno dizaino trenerių stabą.

Nuo jo priklauso raumenų masės augimas ir riebalų sudeginimas, sausgyslių elastingumas ir tvirtumas, tame tarpe ir tų , kurios palaiko krūtinę. Šio hormono perteklius vaikystėje ir jaunystėje lėmė greitą augimą, o suaugusiems gali padidėti nosis, smakras ir rankų kaulai. Nėštumo metu somatotropino visada yra daugiau, todėl gali šiek tiek pastambėti moters veido bruožai, plaštakos, bet po gimdymo visi pasikeitimai savaime išnyksta.

Jei vaikams šio hormono trūksta, sulėtėja, o gali ir sustoti augimo procesas. Jei jūs pastoviai neišsimiegate, pervargstate, persivalgote, tai somatotropino lygis sumažėja, raumenys nusilpsta ir suglemba, o biustas praranda savo patrauklią formą. Tokios padėties nepataisys nei aerobika, nei jokie jėgos pratimai.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (13)

Get program blank atm card +393512615163 2022-06-14 16:35


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

Violeta 2021-11-13 20:36

Didelis hormonu trukumas is kur visa kompleksa gauti

Violeta 2021-11-13 20:36

Didelis hormonu trukumas is kur visa kompleksa gauti