5 pagrindinės peršalimo gydymo klaidos

Teksto dydis:

5 pagrindinės peršalimo gydymo klaidos

2014-12-08 00:00

Kai nesigydom ir nesveikstam, tai suprantama. Bet juk stengiamės, ko tik nedarome, bet sveikata negerėja, o gal ir dar labiau suprastėja. Kodėl? Sužinokim.
 
1. Ligos metu vaikštome
 
O reikėtų išsigulėti šilumoje. Moteriai temperatūra 38 °C, o ji skalbia, gamina valgį. Vyrai paprastai elgiasi teisingiau ir net turėdami 37,1 °C linkę atsigulti į lovą. Jei peršalimą pradėsime laiku ir teisingai gydyti jis gali praeiti po dviejų dienų. O jei sirgsime „ant kojų”, vis tiek teks atgulti, bet jau ilgam – su aukšta temperatūra ir komplikacijomis.
 
2. Neapdairiai renkamės priemones
 
Kad numalšintumėm ligą, mes kartais pasiruošę susipilti į save viską iš eilės. Bet yra žinoma, kad jei žmogus vartoja 2 preparatus, jų nenuspėjamo poveikio rizika yra 10 proc., 3 preparatus – 50 proc., o vartojant daugiau kaip 5 vaistus – išauga iki 90 proc. Taigi, kuo mažiau vaistų jūs vartojate, tuo saugesnis (ir pigesnis) gydymas. Daugelis išreklamuotų preparatų veikia tik peršalimo simptomus – sumažina temperatūrą, skausmą, bet nepašalina ligos priežasties.
 
3. Neskaitome instrukcijų
 
Medikai perspėja, kad skirtingus žmones vaistai taip pat veikia skirtingai. Jei pavartojus kokį nors preparatą jums pasireiškė dilgėlinės požymiai, atsirado niežulys ar bėrimai, tai išgėrę tą patį vaistą po 2 – 3 mėnesių jūs galite sulaukti šoko reakcijos. Astmininkams negalima gerti aspirino ir analgino – šie vaistai gali sukelti bronchų spazmus. Preparatai su paracetamoliu netinka žmonėms, kurių kepenys buvo pažeistos geltos, hepatito, cholecistito. Prie visų šiuolaikinių vaistų paciento informacijos lapelyje nurodyti be receptinio vartojimo terminai. Jų viršyti negalima!
 
4. Geriame antibiotikus
 
Įvairių tyrimų duomenimis, 20 – 50 proc. atvejų, sergant peršalimo ligomis, antibiotikų paskyrimas nepasiteisino. Beprasmis ir nekontroliuojamas antibiotikų naudojimas pavojingas tuo, kad pagrindiniai ligos sukėlėjų štamai tampa jiems vis labiau atsparūs, ir kai toks vaistas yra iš tikrųjų būtinas, jis nebeveikia. Kita vertus, jei pasireiškia peršalimo komplikacijos – angina ar plaučių uždegimas, be antibiotikų neišsiversite. Bet skirti juos turi gydytojas.
 
5. Viską, kas naminio, laikom nekenksmingu
 
Labai dažnai peršalus rekomenduojama skalauti gerklę ramunėlių ar medetkų nuovirais – iš tiesų, priemonės pakankamai efektyvios. Bet jei žmogus alergiškas augalų žiedynams ar žiedadulkėms, nuo tokių priemonių skausmas gerklėje gali tik sustiprėti. Yra žmonių, kurie negali valgyti aviečių (atsiranda dilgėlinė). Vadinasi, kad nepasireikštų alerginė reakcija, jiems netinka ir aviečių lapų arbata – pripažinta priešuždegiminė ir prakaitą varanti priemonė. Svarbu teisingai nusistatyti diagnozę: jūs galite galvoti, kad jums „tik” kosulys ir gydyti jį karštomis taurėmis, šildančiais pleistrais ar tepalais, o jums jau išsivystė pneumonija (plaučių uždegimas), kuria sergant ši procedūra yra griežtai draudžiama.
Jei jūs gydotės peršalimą naminėmis ir priemonėmis ir nepajuntate pagerėjimo po 2 – 3 dienų, kreipkitės į gydytoją.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Get program blank atm card +393512615163 2022-06-15 14:03


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.