Nevaisingumas vyrų. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Vyrų nevaisingumas nėra savarankiška liga, o tik kitų ligų simptomas. Vyrų nevaisingumas gali būti dviejų tipų: lytinio akto impotencija ir apvaisinimo impotencija.
Šeima laikoma nevaisinga, kai moteris, gyvendama reguliarų lytinį gyvenimą, nevengdama nėštumo per 1 metus nepastoja. Apie 10-20% šeimų yra nevaisingos.

Priežastys

Vyrų nevaisingumas nėra savarankiška liga, o tik kitų ligų simptomas. Vyrų nevaisingumas gali būti dviejų tipų: 1. Dėl erekcijos sutrikimų vyras negali atlikti lytinio akto dėl to, kad nėra varpos erekcijos ar ji yra nepakankama. 2. Apvaisinimo impotencija, kai lytinis aktas normalus, bet negali apvaisinti dėl sutrikusios spermatogenezės (spermijų vystymosi) ar mechaninių kliūčių. Vyrų nevaisingumo priežastis skirstomos į kelias grupes: 1. Sutrikusi sėklidžių funkcijos reguliacija (sutrikusi folikulotropinio, liuteotropinio hormonų, prolaktino sekrecija pagumburio-hipofizės sistemoje). 2. Sėklidžių pakitimai (Klainfelterio sindromas, kraujagyslių pakitimai, nenusileidusios sėklidės, sėklidžių uždegimas, sėklidžių pakitimai dėl vaistų ir cheminių medžiagų poveikio). 3. Sėklinio latako užakimas (įgimtas ar po uždegiminių ligų). 4. Sutrikusi antsėklidžio, priešinės liaukos ir sėklinių pūslelių funkcija. 5. Sutrikęs lytinis aktas (impotencija, epispadija, hipospadija, retrogradinė (į šlapimo pūslę) ejakuliacija. 6. Psichologinės priežastys.

Į viršų