Gerybinis prostatos išvešėjimas (hiperplazija). Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Gerybinis prostatos išvešėjimas (hiperplazija) – tai priešinės liaukos, dar kitaip vadinamos prostata, padidėjimas, sukeliantis įvairių šlapinimosi sutrikimų.

Patarimai ir profilaktika

Vyrai, sulaukę 40 metų amžiaus ir daugiau, nors kartą per metus turėtų lankytis pas urologą, kad būtų laiku paskirtas tinkamas gydymas. Reikia vengti peršalimų, piktnaudžiavimo alkoholiniais gėrimais, nes tai gali sukelti ūmų šlapimo susilaikymą. Rekomenduotina vartoti augalinius preparatus, kurie ne tik mažina prostatą, jos patinimą, bet ir dezinfekuoja šlapimo takus. Dažniausia klaida – kreiptis į gydytoją, tik atsiradus komplikacijoms. Svarbu nedelsti, nes ne tik gerybinis prostatos padidėjimas gali sukelti aukščiau minėtus šlapinimosi sutrikimus – prostatos adenoma, prostatos vėžys, lėtinis prostatitas gali pasireikšti tokiais pat simptomais.
Apriboti skysčių, ypač turinčių alkoholio bei kofeino, vartojimą vakare, prieš miegą. Tai padės sumažinti naktinio šlapinimosi dažnį. Be to, alkoholis skatina prostatos paburkimą ir tuo pačiu pasunkina ligos simptomus.

Į viršų