Viduriavimas. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Viduriavimas – tai pasikeitęs tuštinimosi pobūdis, kai išmatos tampa nenormaliai skystos ir (ar) gausios, dažniausiai didėjant ir tuštinimųsi skaičiui. Išskiriamas ūminis (trunka 4 sav.) Viduriavimas yra vienas pagrindinių virškinimo trakto ligų simptomų.

Medicininis gydymas

Dažniausiai viduriavimas praeina savaime per kelias dienas negydomos. Esant viduriavimui svarbu išvengti skysčių ir elektrolitų praradimo. Svarbu gerti daug skysčių. Elektrolitų balansui atstatyti naudojami specialių druskų mišinių tirpalai. Nors jie ir nestabdo viduriavimo, tačiau yra geriausia apsauga nuo dehidratacijos (skysčių ir elektrolitų netekimo).
Viduriavimą stabdantys vaistai- sutirština išmatų konsistenciją ir apsaugo žarnyną- dažniausiai skiriama diosmektino preparatai (Smecta). Žarnyno peristaltiką slopinantys vaistai (veiklioji medžiaga - loperamidas) lėtina žarnų judesius ir žarnyno išsituštinimo procesą. Žarnyno peristaltiką slopinantys vaistai netinka esant bakterinės ar virusinės kilmės viduriavimui, nes prailgina ligos sukėlėjų pasišalinimo iš organizmo laiką.
Gydymas antibiotikais dažniausiai nėra būtinas, net ir nustačius sukėlėją, pirmiausia, visavertė rehidratacija ( netektų organizmo skysčių atstatymas).
Esant skausmui naudojami spazmolitikai, vidurių pūtimui – simetikonas.
Natūraliai žarnyno mikroflorai atstatyti vartojami probiotikai - lakto ir bifido bakterijų preparatai.

Į viršų