Meteorizmas. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Meteorizmas – pilvo išsipūtimas dėl žarnose susikaupusių dujų. Tai yra simptomas, būdingas tam tikriems sindromams, ligoms arba pasireiškiantis kaip atskiras požymis.

Ligos eiga

Organizmas iš maisto pasisavina tik jam reikalingas medžiagas, o nereikalingų - atsikrato. Tos medžiagos gali būti įvairių pavidalų: skystos, kietos ir dujinės.
Pasigaminusios dujos susimaišo su žarnyne esančiomis gleivėmis ir suformuoja tirštas putas, sudarytas iš daugybės dujų burbuliukų. Šioms putoms slankiojant žarnynu iš vienos vietos į kitą, girdimas pilvo gurgėjimas. Susikaupę dujų burbuliukai ir yra pagrindinė nemalonių pojūčių priežastis: dujos iš jų negali laisvai pasišalinti, ima kauptis tuo pūsdamos vidurius (meteorizmas). Dėl to skauda pilvą, vargina nemalonus pilnumo jausmas, sutrinka maisto medžiagų virškinimas ir pasisavinimas žarnyne. Kuo blogiau pasisavinamas maistas, tuo daugiau žaliavos bakterijos turi dujoms gaminti. Susikuria ydingas ratas – dujų susikaupimas žarnyne skatina spartesnį jų susidarymą ir kaupimąsi.

Į viršų