Hemorojus. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Hemorojus – tai išangės kraujagyslinių audinių išvešėjimas, išsiplėtimas. Hemorojus skirstomas į vidinį (kai hemorojiniai mazgai yra išangės kanalo viduje, padengti gleivine) ir išorinį (kai hemorojiniai mazgai yra po oda aplink išangę).

Natūralus gydymas

Hemorojui:

1 valgomąjį šaukštą mišinio užpilkite stikline verdančio vandens, 10 min. pakaitinkite vandens vonelėje, palikite 40 min. pritraukti, perkoškite ir gerkite po 0,5 stiklinės 3 kartus per dieną prieš valgį.

  • Ramunėlių žiedai               30,0 g
  • Vaistinių putoklių šaknys    25,0 g
  • Kiaulpienių šaknys            45,0 g

1 valgomąjį šaukštą žaliavos užpilkite stikline verdančio vandens, pakaitinkite 30 min. vandens vonelėje, aušinkite 10 min., perkoškite ir gerkite po 0,5 stiklinės 3 kartus per dieną.

Vidurių užkietėjimui:

1 valgomąjį šaukštą mišinio užpilkite stikline verdančio vandens, 15 min. pakaitinkite vandens vonelėje, 45 min. aušinkite, perkoškite ir gerkite po 1 stiklinę ryte ir vakare prieš valgį.

Vonelės:

  • 40 g sravanosių šaknų užplikykite 500 ml vandens, pavirinkite 30 min. ant silpnos ugnies, perkoškite ir supilkite į vonią.
  • Sumaišykite po 15 g linažolių žolių, ramunėlių žiedų ir kraujažolių žolių, užplikykite 1 l vandens, palikite 1–1,5 val. šiltoje vietoje pritraukti, perkoškite ir supilkite į sėdimąją vonelę (34–35 laipsnių C temperatūros).
  • 60 g dirvinių asiūklių žolių užplikykite 3 l vandens, palikite 2 val. šiltoje vietoje pritraukti, perkoškite ir supilkite į sėdimąją vonelę (32–36 laipsnių C temperatūros).

Parengta naudojantis J. Vasiliausko knyga „Gamtos vaistinė".

Į viršų