Dispepsija. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Dispepsija – tai viršutinės vidurinės pilvo dalies (epigastriumo) skausmas ar diskomfortas, pasireiškiantis dėl blogo virškinimo. Diskomfortas apima tokius simptomus kaip ankstyvas sotumo jausmas, pilnumo jausmas viršutinėje pilvo dalyje, pykinimas, pilvo pūtimas.

Natūralus gydymas

Išpūstiems viduriams, lėtam virškinimui:

Kmynų vaisiai        20,0 g

Valerijonų šaknys  20,0 g

Pipirmėčių lapai     20,0 g

Ramunėlių žiedai   40,0 g

1 valgomąjį šaukštą mišinio užpilkite stikline verdančio vandens, 10–15 min. pakaitinkite vandens vonelėje, 45 min. aušinkite, perkoškite ir gerkite po 1 stiklinę prieš naktį.

Vidurių užkietėjimui:

Kmynų vaisiai       40,0 g

Anyžių vaisiai       10,0 g

Ramunėlių žiedai  30,0 g

Pipirmėčių lapai    20,0 g

1 valgomąjį šaukštą mišinio užpilkite stikline verdančio vandens, 15 min. pakaitinkite vandens vonelėje, 45 min. aušinkite, perkoškite ir gerkite po 1 stiklinę ryte ir vakare prieš valgį.

Parengta naudojantis J.Vasiliausko knyga „Gamtos vaistinė".

 

Labai veiksminga dispepsijos atveju refleksinė terapija. Paveikus tam tikrus taškus, susijusius su virškinamąja sistema, galima pagerinti virškinimą. Reikia dešine ranka suimti kairiąją pėdą ir kairiosios rankos nykščiu pamasažuoti, paspaudyti pado centrinę dalį; dešiniosios rankos nykščiu paspaudyti kairiosios rankos delno centrinę dalį.

Jeigu pavalgius kamuoja dispepsija, reikia išgerti puodelį vieno iš nurodytų nuovirų: lanksvos ir piliarožės, šalavijo, ramunėlių su imbieru arba pipirmėte, rozmarino, gvazdikėlių, cinamono ar imbiero.
Prieš valgį galima išgerti pusę stiklinės petražolių, ramunėlių, pipirmėtės, kiaulpienės arba varnalėšos antpilo.
Patyrus stresą – gerti apynių antpilą.
Virškinimą pagerina obuoliai, kopūstai, morkos, alyvuogių aliejus, kiaušiniai, imbieras. Petražolės pasižymi antacidinėmis (neutralizuojančiomis skrandžio sulčių rūgštingumą) savybėmis, todėl padeda išvengti dispepsijos ir net pepsinės opos. Panašiomis savybėmis garsėja ir bulvių sultys.
Maistą tinka skaninti krapais, imbieru, rozmarino lapais, valgyti cikorijos, artišokų – šie produktai stimuliuoja hormono gastrino gamybą, o jis savo ruožtu skatina skrandžio sekreciją, gerina virškinimą.

Į viršų