Dispepsija. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Dispepsija – tai viršutinės vidurinės pilvo dalies (epigastriumo) skausmas ar diskomfortas, pasireiškiantis dėl blogo virškinimo. Diskomfortas apima tokius simptomus kaip ankstyvas sotumo jausmas, pilnumo jausmas viršutinėje pilvo dalyje, pykinimas, pilvo pūtimas.

Ligos eiga

Kartais net ir jokiomis virškinamojo trakto ligomis nesergantys asmenys gali pajusti įvairius su šia organų sistema susijusius negalavimus, medicinoje apibūdinamus kaip dispepsija.
Dispepsija gali būti skirstoma į kelis pogrupius: refliuksą primenanti dispepsija (tai rėmuo ir kartu dispepsija, rūgštaus turinio atpylimas ir dispepsija); opaligę primenanti dispepsija (jaučiamas lokalus skausmas epigastriume, alkio sukeltas skausmas, iš miego prikeliantis skausmas, pavalgius skausmas sumažėja, taip pat skausmas sumažėja išgėrus rūgštingumą mažinančių vaistų, skausmas tai sumažėja tai sustiprėja); motorikos sutrikimus primenanti dispepsija (nemalonūs pojūčiai pilvo viršuje, paryškėjantys pavalgius, ankstyvas pasisotinimas, pilnumo jausmas po valgio, pykinimas, raugėjimas ar vėmimas, viršutinės pilvo dalies išpūtimo jausmas) ir neapibrėžta dispepsija. Dispepsijos simptomai daugiau pasireiškia vyresnio amžiaus žmonėms (per 45 m.).

Į viršų