Vilko gomurys. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Tai įgimtas gomurio ir alveolinės ataugos nesuaugimas. Kūdikis gimsta su anatominiu gomurio vientisumo defektu. Jis gali būti savarankiškas ar kartu su viršutinės lūpos nesuaugimu.

Patarimai ir profilaktika

Vengti žalingų veiksnių, kurie gali paveikti embriono vystymąsi nėštumo metu. Vartoti vitaminų su mineralais ir folinę rūgštį ankstyvuoju nėštumo periodu.

Lūpos ir gomurio nesuaugimas trukdo žįsti, todėl naujagimį pirmomis dienomis reikėtų maitinti nutrauktu motinos pienu (pipete, šaukšteliu), kiek vėliau reikia pratinti žįsti krūtį – smarkiau prispaudus prie krūtinės ar pirštais suspaudus lūpos plyšį. Kartais galima naudoti specialius čiulptukus. Patariama maitinti pusiau stačią, kad neužspringtų. Sunkiais nesuaugimo atvejais, maitinama pro zondą. Kūdikį prieš operaciją reikia saugoti nuo peršalimo ligų, gerai maitinti, kad priaugtų reikiamo svorio. Ypač naudingas natūralus maitinimas motinos pienu. Jeigu kūdikiui įdėta gomurio plokštelė, po maitinimo ją reikėtų išimti iš burnos, nuplauti švariu, drungnu vandeniu ir vėl įdėti atgal į burną. Būtina reguliariai lankytis pas ortodontą.

Į viršų