Vaikų viduriavimas. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Viduriavimu tuštinimasis laikomas tuomet, kai vaikas per dieną kelis kartus pasituština skystomis arba vandeningomis išmatomis. Išmatos košelės ar vandeningos konsistencijos, kartais gleivėtos, žalios, su krauju ar pūliais. Vaikų viduriavimas gali būti ūmus (prasideda staiga ir tęsiasi kelias iki kelių savaičių) arba lėtinis (nuolatinis).

Patarimai ir profilaktika

Viduriavimų prevencijai svarbu yra skatinti vaiko higienos įgūdžius. Įpratinkite jį dažnai plautis rankas, ypač pasinaudojus tualetu, prieš valgant, grįžus iš lauko, po kontakto su gyvūnais. Jeigu neesate tikri kad vandens šaltinis iš kurio vartojate vandenį maistui yra švarus, kreipkitės į visuomenės sveikatos specialistus, kurie ištirs vandens šaltinį. Įrodyta, jog krūtimi maitinami mažyliai rečiau serga viduriavimu.

Pastaruoju metu Lietuvoje jau galima skiepyti mažylį nuo rotavirusinės infekcijos. Tai peroralinė (geriama) vakcina. Ji nėra įtraukta į Lietuvos skiepų kalendorių. Vakcina nuo rotovirusų neapsaugo Jūsų mažylio nuo viduriavimo, tačiau užsikrėtus rotovirusu, Jūsų mažylis sirgs lengvesne forma.

Į viršų