Vaikų viduriavimas. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Viduriavimu tuštinimasis laikomas tuomet, kai vaikas per dieną kelis kartus pasituština skystomis arba vandeningomis išmatomis. Išmatos košelės ar vandeningos konsistencijos, kartais gleivėtos, žalios, su krauju ar pūliais. Vaikų viduriavimas gali būti ūmus (prasideda staiga ir tęsiasi kelias iki kelių savaičių) arba lėtinis (nuolatinis).

Natūralus gydymas

FITOTERAPIJA (gydymas augalais)

Juodoji arbata su cukrumi. Arbata atkurs skysčių pusiausvyrą, be to, ji turi sutraukiamųjų taninų, kurie padeda sumažinti žarnyno uždegimą ir slopina toksinų absorbciją. Cukrus pagerina natrio ir vandens pasisavinimą.

Taninų gausu gervuogėse, kurios nuo seno vartojamos liaudies medicinoje viduriavimui gydyti.

Gervuogių arbata: į puodelį verdančio vandens įberkite 1,5 g džiovintų gervuogių lapų, palaikykite dešimt minučių ir perkoškite. Per dieną tarp valgių duokite gerti tris puodelius. Arba į 250 ml vandens įberkite du valgomuosius šaukštus šviežių gervuogių, pavirkite ant mažos ugnies dešimt minučių ir perkoškite. Gerti po puodelį kelis kartus per dieną. Taip pat galite nusipirkti gervuogių arbatos maišelių sveiko maisto parduotuvėse; patikrinkite, kad jų sudėtyje būtų gervuogių lapų.

Aviečių lapų arbata. Joje daug mineralų ir kai kurių vitaminų.

Auksašaknių kapsulės. Jos pagamintos iš ryškiai geltonų šių daugiamečių augalų šaknų, sunaikina daugelį bakterijų, pvz., E. coli, sukeliančių viduriavimą. Pagrindinė vaistinių augalų medžiaga yra berberinas. Jis toks veiksmingas, kad auksašaknė kartais vadinama „žoliniu antibiotiku“. Gerti po dvi ar tris 125 mg kapsules per dieną, kol viduriavimas sumažės.

Trintos gysločių sėklos. Šis vaistas sugeria skysčių perteklių žarnyne, todėl išmatos tampa masyvesnės. Gysločių sėklas išmaišykite vandenyje ir duoti gerti po 1-3 valgomuosius šaukštus kiekvieną dieną.

Česnakas. Senovės kinų gydymas. Nulupkite ir sutrinkite dvi česnako skilteles, sumaišykite su dviem arbatiniais šaukšteliais rudojo cukraus, užvirinkite ¾ puodelio vandens ir duokite gerti du ar tris kartus per dieną. Česnakas gali sunaikinti bakterijas, sukeliančias viduriavimą.

Jei viduriuojant arbatos nepadeda, rekomenduojama duoti valgyti gleivingas sriubas, padengiančias uždegimo pažeistą gleivinę. Sriubos ypač padeda gydyti lėtinį arba labai dažnai pasikartojantį viduriavimą.

Ryžių „klijai“: 2 šaukštai ryžių verdami su litru vandens, kol galima nukošti skystus klijus. Šie laikomi šiltame termose. Kas valandą geriama po ½ stiklinės sriubos. Be to, galima vartoti mėlynių nuovirą.

Avižų ir ramunėlių „klijai“: avižiniai dribsniai verdami tol, kol išsiskiria skysti klijai. Į litrą „klijų“ dedami 2 šaukštai ramunėlių žiedų bei 2 šaukštai trikertės žvaginės žolės. Palaikoma 12 minučių, kad prisitrauktų, tada nukošiama. Sriuba laikoma termose. Kas valandą geriama po ½ stiklinės sriubos. Jei kankina spazmai, vietoj trikertės žvaginės dėkite 2 šaukštus žąsinės sidabražolės žolės.

KITI

Elektrolitų gėrimas. Jeigu viduriuojama gausiai, reikia aprūpinti organizmą pakankamu vandens ir elektrolitų – natrio, kalio ir chloro – kiekiu. Jie stiprina širdies darbą ir yra svarbūs organizmui. Litre vandens išmaišykite ½ arbatinio šaukštelio druskos ir keturis arbatinius šaukštelius druskos. Įpilkite šiek tiek apelsinų, citrinų sulčių ar kalio chlorido tirpalo. Per dieną reikia išgerti litrą šio gėrimo.

BRAT dieta. Ją sudaro bananai, ryžiai, obuoliai (tyrė) ir skrebučiai. Visi šie maisto produktai yra švelnūs, o bananai ir obuoliai turi pektino. Tai tirpi ląsteliena, kuri sugeria skysčių perteklių žarnyne ir sulėtina išmatų slinkimą. (Tačiau neduokite vaikui obuolių sulčių – jos gali sustiprinti viduriavimą).

Kitas pektino šaltinis yra morkos. Išsivirkite keletą morkų, įmeskite jas į trintuvą, įpilkite šiek tiek vandens ir sutrinkite iki kūdinių maisto konsistencijos (tirštumo). Kas valandą duokite vaikui suvalgti po vieną ar du valgomuosius šaukštus šios tyrelės. (1001 NAMINIS VAISTAS: padeda išspręsti kasdienius negalavimus. Alma littera, 2007 m.)

Į viršų