Dauno sindromas. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Dauno sindromas – tai įgimta liga, kuriai būdinga 21 chromosomos trisomija (žmogus vietoje dviejų 21 poros chromosomų turi tris chromosomas) , dauginės raidos anomalijos, protinės raidos atsilikimas, mažosios anomalijos. Sinonimai: Dauno liga, 21 chromosomos trisomijos sindromas.

Patarimai ir profilaktika

Visos nėščios moterys, vyresnės kaip 35 metų konsultuojamos Žmogaus genetikos centre, taip pat ten konsultuojamos šeimos, kuriose gimę sergantis Dauno liga vaikas, nustatoma šios patologijos pasikartojimo tikimybė kitų nėštumų metu.

Vaikas, sergantis Dauno sindromu, esti meilus, draugiškas, geraširdis, prieraišus, mėgsta mėgdžioti suaugusiuosius, gan gerai pakartoja įvairius veiksmus, pratimus, todėl galima lavinti motorinę ir protinę jo raidą. Stenkitės su vaiku praleisti kuo daugiau laiko, atidžiau jam aiškinti, jį mokinti. Vaikas, sergantis Dauno sindromu, išmoksta rašyti, skaityti, skaičiuoti, dažnai būna muzikalus ar turi gabumų piešti. Mokinkite vaiką ne tik savitarnos, bet ir pagrindinių įgūdžių, kurie reikalingi kasdieniniame gyvenime (naudotis miesto transportu, nusipirkti maisto produktų, susitvarkyti savo drabužius ir kt.).

Į viršų