Reumatas. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Reumatas – bakterijų, streptokokų, išprovokuota alerginė uždegiminė liga, pažeidžianti širdį, sąnarius, smegenis, odą bei kitus organus.

Patarimai ir profilaktika

Labai svarbi šios ligos profilaktika, kuri skirstoma į pirminę ir antrinę.

  • Pirminė – tai priemonių kompleksas, kuri apsaugo nuo šios ligos. Individualios, visuomeninės ir valstybinės priemonės: peršalimo vengimas, ankstyvas grūdinimas, mankšta, tinkamas darbo režimas, pilnavertis maistas, normalios darbo ir buities sąlygos ir kt.
  • Antrinė – tai priemonių kompleksas, apsaugantis nuo tolimesnio ligos progresavimo. Jauniems pacientams, kuriems po aktyviojo reumato susiformavo širdies yda, gydomi ne mažiau kaip 10 metų, vyresni ne mažiau 5 metų.
  • Skiriami antibiotikai benzatilpenicilinas, bicilinas-5 kas 3-4 savaites arba penicilinas V, eritromicinas;
  • Kai reumatas nurimęs, gydomi infekcijos šaltiniai: nesveiki dantys, angina. Jei reikia atliekama tonzilių (anginos) operacija. Jei infekcija paūmėja, skiriami antibiotikai.
  • Kadangi prie reumato pažeistų širdies vožtuvų mėgsta „prisikabinti” infekcija ir dar labiau juos pažeisti (susergama infekciniu endokarditu), tai prieš kiekvieną „kraujingą” procedūrą (dantų traukimą, anginos operaciją ir kt.) ir po jos skiriami antibiotikai.

Į viršų