Reino sindromas. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Reino sindromas (Raynaud sindromas, Reino fenomenas) – tai šalčio ar nervinio streso sukeliami priepuolinio pobūdžio plaštakų, rečiau pėdų pirštų, kraujotakos sutrikimai, pasireiškiantys vadinamu „trispalviu fenomenu”.

Patarimai ir profilaktika

Specifinių profilaktikos priemonių nėra. Venkite nušalimų, net menkiausių rankų traumų ar pažeidimų. Nerūkykite.
  • Ligoniams, ypač sergantiems pirminiu Reino sindromu, rekomenduojama mankštintis. Tai pagerins Jūsų bendrą savijautą, miegą, nuotaiką.
  • Priepuolį galima nutraukti ar sutrumpinti paprastomis priemonėmis – sušildykite rankas ar kojas po tekančiu šiltu vandeniu, ar šilto vandens dubenyje. Jei priepuolį sukėlė nervinis stresas, nusiraminkite (Jums bus lengviau, jei išmoksite keletą atsipalaidavimo pratimų).
  • Venkite šalčio – šaltuoju metų laiku visuomet dėvėkite pirštines, ne per mažus batus, šiltas kojines. Labai svarbu nesušalti ne vien rankų ir kojų, bet ir viso kūno – renkitės laisvais šiltais rūbais, dėvėkite kepurę ar kitą galvos apdangalą. Namuose nevaikščiokite basi, jei kojos šąla naktį – miegokite su kojinėmis. Venkite sąlyčio su šaltais daiktais – šaldytais maisto produktais, šaltu vandeniu.
  • Nenešiokite veržiančių žiedų, apyrankių, avalynės.
  • Meskite rūkyti – nikotinas taip pat skatina kraujagyslių spazmus, rūkymas gali išprovokuoti priepuolius.

Į viršų