Prieširdžių plazdėjimas ir virpėjimas (pp, pv). Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Prieširdžių plazdėjimas (PP) – tai reguliarūs, bet labai dažni prieširdžių susitraukimai (220-400 k/min). Prieširdžių virpėjimas (PV) – tai labai dažni neritmiški prieširdžių susitraukimai (400-600 k/min), kai nebelieka normalios prieširdžių sistolės, t.y., susitraukimo. Tai dažniausias po ekstrasistolijos širdies ritmo sutrikimas.

Medicininis gydymas

  • Jei PP ir PV užtrunka iki 2 parų arba gresia kardiogeninis šokas, ritmą galima atstatinėti iš karto. Skiriami vaistai (atstatinėjama kordaronu) arba ritmas atstatomas elektros impulso pagalba. Esant PP, pradžioje bandoma ritmą atstatinėti perstemplinės prieširdžių stimuliacijos būdu, o jei nepavyksta taikomos ankščiau minėtos priemonės.
  • Jei ritmas surikęs daugiau kaip 2 paras, ligoniui atliekama perstemplinė širdies echoskopija ir, jei nėra trombų širdyje, ritmas atstatomas iš karto jau minėtais būdais. Arba 3 savaites ligoniui skiriami antiaritminiai vaistai (pvz, amiodaronas) bei krešėjimą mažinantys vaistai (varfarinas) ir tik po to atstatomas ritmas minėtais būdais.
  • Jei yra lėtinis PP, PV, ir ritmo atstatyti nepavyksta, tuomet skiriami vaistai širdies susitraukimams retinti (digoksinas, verapamilis, metoprololis, amiodaronas ir kiti). Taip pat skiriami vaistai lėtinti širdies nepakankamumo vystymąsi (karvedilolis, angiotenzino fermento inhibitoriai) bei kraujo krešėjimą mažinantys vaistai (varfarinas).
  • Tam tikrais atvejais PP ir PV gydomi specialia procedūra – intrakardinės perkateterinės abliacijos būdu.
  • Visais atvejais gydoma pagrindinė liga sukėlusi PP,PV.

Į viršų