Infekcinis endokarditas. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Infekcinis endokarditas – vidiniame širdies sluoksnyje (endokarde) arba širdies vožtuvuose esančio bakterijų ar grybelių židinio sukelta liga. Simptomai: karščiavimas, dažnas širdies plakimas, sąnarių skausmas, širdies nepakankamumas.

Medicininis gydymas

Įtarus infekcinį endokarditą, ligonis guldomas į ligoninę. Kaip ir esant prie širdies nepakankamumui, ligoniui ribojama druska ir skysčiai bei fizinis aktyvumas. Priklausomai nuo ligos sukėlėjo, skiriami antibiotikai:
  • jei ligos sukėlėjai yra streptokokai, skiriami dviejų antibiotikų deriniai – penicilinas ir gentamicinas injekcijomis į veną; kai yra alergija penicilinui, penicilinas keičiamas į cefalosporiną arba imipenemą;
  • jei ligos sukėlėjai stafilokokai, taikomi trijų antibiotikų deriniai – penicilinazei atsparusizoksazopenicilinas (oksacilinas, nafticilinas), gentamicinas. Gydymas trunka mažiausiai 4-6 savaitės bei papildomas 2 savaites, susireguliavus temperatūrai. Kai kuriais atvejais reikia operuoti – pakeisti suardytą vožtuvą nauju, t.y vožtuvo protezu.

Į viršų