Aritmija. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Aritmija – tai širdies ritmo sutrikimai. Nuolat susitraukdama ir išsiplėsdama širdis vienodu ritmu varinėja kraują. Bet koks šio ritmo dažnumo sutrikimas ir vadinamas aritmija.

Tyrimas

Aritmiją gydytojas gali įtarti kruopščiai ištyręs ligonį (stetoskopu išklausęs dažną ir neritmišką širdies veiklą bei apčiuopęs nereguliarų pulsą). Diagnozei patvirtinti atliekama elektrokardiografija (EKG), kurios metu užrašytoje kreivėje nustatomi prieširdžių plazdėjimui ar virpėjimui būdingi pokyčiai.

Gali būti atliekami kraujo tyrimai. Jų metu nustatoma ar yra imuninių arba genetinių pokyčių, norint nustatyti širdies įgimtas ar uždegimines ligas, atliekamas cholesterolio ir jo frakcijų tyrimas (labai svarbu nustatant lipidų apykaitos sutrikimą), gliukozės tyrimas (ar nėra cukrinio diabeto), elektrolitų (kalio, natrio, magnio) ir metabolitų (medžiagų apykaitos produktų) koncentracijos kraujo serume tyrimas, širdies rentgenologinis tyrimas, širdies ištyrimas ultragarsu (nustato anatominius širdies pokyčius bei funkcinį pajėgumą).

Kai kuriais sudėtingesniais atvejais naudojamos invazinės (kruvinos) diagnostinės procedūros (kai į širdį pro stambias kraujagysles kišami laidai ir elektrinė širdies veikla užrašoma pačioje širdyje, arba kai rentgenu kontrastuojamos širdies kraujagyslės ir nustatoma jų būklė).

Į viršų