Aritmija. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Aritmija – tai širdies ritmo sutrikimai. Nuolat susitraukdama ir išsiplėsdama širdis vienodu ritmu varinėja kraują. Bet koks šio ritmo dažnumo sutrikimas ir vadinamas aritmija.

Natūralus gydymas

Kraujotakos nepakankamumui:

Valerijonų šaknys        30,0 g

Kraujažolių žolė          20,0 g

Apynių spurgai            15,0 g

Vaistinių melisų lapai  35,0 g

1 valgomąjį šaukštą mišinio užpilkite stikline verdančio vandens, palikite 30–40 min. pritraukti, perkoškite ir gerkite po 0,5 stiklinės 3 kartus per dieną.

Širdies nepakankamumui:

Gudobelių žiedai:        55,0 g

Takažolių žolė:            25,0 g

Dirvinių asiūklių žolė: 20,0 g

1 valgomąjį šaukštą mišinio užplikykite stikline verdančio vandens, palikite 30–40 min. pritraukti, perkoškite ir gerkite po 0,5 stiklinės 3 kartus per dieną prieš valgį.

 

Pakalnučių žiedai:   10,0 g

Pipirmėčių lapai:     35,0 g

Valerijonų šaknys:  40,0 g

Pankolių vaisiai:     15,0 g

1 valgomąjį šaukštą mišinio užplikykite stikline verdančio vandens, palikite 30–40 min. pritraukti, perkoškite ir gerkite per dieną vienodais, nedideliais gurkšneliais.

Parengta naudojantis J.Vasiliausko knyga „Gamtos vaistinė".

Liaudies medicina dėl streso atsiradusius širdies ritmo sutrikimus rekomenduoja gydytis gudobelių žiedų arbata.
Be to, gudobelių žieduose esančios veikliosios medžiagos mažina centrinės nervų sistemos jautrumą, tonizuoja širdies raumenį, gerina kraujo apytaką širdies ir galvos smegenų kraujagyslėse, mažina kraujo spaudimą ir cholesterolio kiekį kraujyje.
Jau viduramžių medicinos knygose ji rekomenduojama kaip širdies ligas gydanti ir ją stiprinanti priemonė. Labai svarbu gudobelę vartoti ilgai – kursas turi trukti 4 ar 5 savaites.
Gydytis gudobele ypač rekomenduojama pagyvenusiems žmonėms. Be to, žinotina, kad gudobelių žiedų arbata skatina šlapimo išsiskyrimą. Ji ruošiama taip: du arbatinius šaukštelius gudobelės žiedų ir lapų užplikyti stikline verdančio vandens ir uždengus palikti 20 minučių, kad prisitrauktų. Geriama po vieną stiklinę du arba tris kartus per dieną.
Pasak liaudies medicinos žinovų, širdies raumenį stiprina ir melisos. Iš jų ruošiamas užpilas. 10 g susmulkintos žaliavos užpilama stikline verdančio vandens, uždengiama ir paliekama pusvalandžiui. Paskui perkošiama ir prieš valgant geriama po pusę stiklinės du tris kartus per dieną. Tačiau prieš pradedant vartoti vaistažoles patartina pirmiausia pasiklausti gydytojo nuomonės.

Į viršų