Širdies neurozė. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Širdies neurozė – funkcinis kraujagyslių inervacijos sutrikimas, kuriam būdinga staigus odos paraudimas arba išblyškimas, prakaitavimas, tirpimas.

Natūralus gydymas

Širdies neurozei:

Valerijonų šaknys               40,0 g

Paprastųjų sukatžolių žolė  60,0 g

1 valgomąjį šaukštą mišinio užpilkite stikline verdančio vandens, 10 min. pakaitinkite vandens vonelėje, aušinkite, perkoškite ir gerkite po 0,5 stiklinės 3 kartus per dieną.

Širdies neurozei, nemigai:

Valerijonų šaknys                20,0 g

Melisų lapai                         30,0 g

Paprastųjų kraujažolių žolė  50,0 g

1 valgomąjį šaukštą mišinio užpilkite stikline verdančio vandens, 10 min. pakaitinkite vandens vonelėje, aušinkite 45 min., perkoškite ir gerkite po 0,5 stiklinės 3 kartus per dieną.

Nervingumui, nemigai:

Kankina nemiga? Vakare išgerkite stiklinę šilto pieno su medumi arba stiklinę šilto vandens, kuriame ištirpintas šaukštas medaus. Arba... kitaip pasukite lovą (pasikeis magnetinio lauko veikimas).

Nervus ramina ir miegą gerina džiovintų obuolių žievelių arbata (2 valgomuosius šaukštus žievelių užplikykite stikline vandens). Gerkite po stiklinę ryte ir vakare prieš valgį.

Vonios:

Įlašinkite į vonią (35–36 laipsnių C temperatūros) 3–4 lašus kėnių aliejaus.

Po 100 g sukatžolių ir pelkinių gailių žolių užplikykite 2 l vandens, palikite 2 val. pritraukti, perkoškite ir supilkite į vonią (36–38 laipsnių C temperatūros). Tinka ir nuo radikulito.

Po 100 g barkūnų ir čiobrelių žolių, valerijonų šaknų užplikykite 5 l vandens, palikite 2 val. pritraukti, perkoškite ir supilkite į vonią.

200 g valerijonų šaknų užplikykite 5 l vandens, palikite 3 val. pritraukti, perkoškite ir supilkite į vonią.

200 g pelynų žolių, pipirmėčių lapų, apynių spurgų užplikykite 5 l vandens, palikite 3 val. pritraukti, perkoškite ir supilkite į vonią.

50–100 g pušų pumpurų užplikykite 2 l vandens. Uždengtą indą 30 min. virinkite ant silpnos ugnies, perkoškite ir supilkite į vonią. Tokiu būdu galima paruošti pušų šakelių vonią.

Parengta naudojantis J.Vasiliausko knyga „Gamtos vaistinė".

Nusiraminti, sustiprinti širdį padeda aromaterapija. Pagreitėjus pulsui gerai pakvėpuoti anyžių, bergamočių aromatais.
Nuo širdies neurozės padeda vaistažolių arbatos. Jas reikia ruošti kaip ir bet kokią arbatą, bet gerti būtina 3 kartus per dieną po 1/3 stiklinės iki valgant. Vienos rūšies arbatą gerkite 2–3 savaites, paskui vartokite kitą. Tinka valerijono šaknų, kraujažolių, melisų ir jonažolių arba mėtų lapų, sukatžolės, apynių spurgų mišiniai.
Nuo skausmo širdies plote, jaudulio ir nemigos padės lygiomis dalimis sumaišytos ramunėlės, kmynai, mėtų lapai ir valerijonų šaknys.
Kaip raminanti priemonė rekomenduojamas valerijono šaknų ir sukatžolių lygių dalių mišinys.
Padidėjus nervingumui, atsiradus širdies ritmo sutrikimui, galvos svaigimui, oro trūkumo pojūčiui, rekomenduojama gerti arbatą iš tokių vaistažolių mišinio: sukatžolių, pelkinių pūkelių, raudonėlių, šalavijų lapų ir gudobelių vaisių.
Prieš mėnesines ir jų metu naudinga gerti arbatą iš sukatžolių, pelkinių pūkelių, gailių ir arbatinių inkstažolių (3:3:2:1). Ji ištraukia iš organizmo skysčių perteklių, mažina patinimus, nuramina širdį.
Galima vartoti tinktūras iš vaistinės ir vartoti valerijoną po 20–30 lašų, o sukatžolių – po 30–50 lašų tris keturis kartus per dieną.
Vakare po dušo valandą prieš miegą 15–20 minučių pagulėkite šiltoje vonioje su vaistažolėmis du tris kartus per savaitę. Jos padės nusiraminti, nusiteikti miegui ir stabilizuos širdies ritmą. Vandens temperatūra turi būti nuo 28 laipsnių (vėsi) iki 39 laipsnių (maloniai šilta), bet ne karšta (karšta vonia, esant kardioneurozei, nesveika!).
Vonios procedūroms tinka šių vaistažolių mišiniai:
4) beržų šakelių su lapais, raudonėlių, barkūnų, vingiorykščių, melisų;
5) pušų ūglių, beržų lapų, barkūnų ir raudonėlių;
7) raudonėlių, vingiorykščių ir ramunėlių;
8) pušų ūglių, beržų lapų ir barkūnų.

Į viršų