Potrauminio streso sutrikimas. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Potrauminio streso sutrikimas – tai susirgimas, atsirandantis po emocinio ar fizinio streso, galinčio traumuoti praktiškai kiekvieną žmogų.

Medicininis gydymas

Taikomas kombinuotas medikamentinis ir psichoterapinis gydymas. Nukentėjusiam patekus į ligoninę, drauge su terapiniu ir chirurginiu gydymu, turi būti paskirtas ir psichiatrinis gydymas. Gydant potrauminio streso sutrikimą svarbiausi yra anti­depresantai: amitriptilinas, imipraminas, fluoksetinas, sertralinas, fluvoksaminas, parok­setinas, bupropionas ir kt. Taip pat vartojami anksiolitikai ir normotimikai. Gydymui vartojamas. Taip pat vartojami ir normotimikai (ličio karbonatas), trankviliantai (klonazepamas ir kiti benzodiazepinai), antikon­vulsantai (valproinė rūgštis ir karbamazepinas).

Dauguma gydytojų pasisako už trumpalaikę psichoterapiją, ji sumažina ligos užsitęsimo tikimybę. Psichoterapinio gydymo metu padedama pacientui įveikti ligos neigimą, atsitraukti nuo minčių apie traumavusį įvykį, formuojamas adekvatus požiūris į save, savo ligą, svarbu, kad ligonis sutrikimą priimtų kaip normalų tai situacijai, kurią išgyveno. Efektyvi šeimos, grupinė psichoterapija.

Į viršų