Ciklotimija. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Ciklotimija yra lengvesnis, ilgiau trunkantis bipolinio sutrikimo tipas, dažnai ciklotiminiai sutrikimai būna bipolinių sutrikimų prekursoriai. Šiais sutrikimais serga panašiai tiek vyrai tiek moterys. Ciklotimija diagnozuojama, kai pacientas mažiausiai dvejus metus (vaikai ir paaugliai mažiausiai vienerius metus) patiria daug depresinių simptomų (nevisiškai pilnų depresijos epizodų) ir hipomaniakinių simptomų (nevisiškai pilnų manijos epizodų).

Ligos eiga

Esminis diagnostikos požymis yra nuolatinis nuotaikos svyravimas, apimantis daug lengvos depresijos arba lengvo pakilumo periodų, kurių nė vienas nėra pakankamai aiškus arba užsitęsęs, kad būtų galima nustatyti bipolinį afektinį sutrikimą arba pasikartojantį depresinį sutrikimą.

Nuotaika gali pasikeisti iš depresijos į maniją per kelias dienas ar kelias savaites. Kartais nuotaikos kitimai gali būti net kas kelias valandas. Jei asmuo yra hipomanijos būsenoje miegas būna trumpas, o depresijos – „negali atsikelti iš lovos”.

Asmenys yra linkę patys „gydytis” alkoholiu, nelegaliai gautais vaistais. Per mažiausiai dviejų metų ligos periodą gera, be simptomų būsena pacientui gali trukti neilgiau kaip 2 mėnesius. Šis sutrikimas dažnai būna pacientų, sergančių bipoliniu afektiniu sutrikimu giminėms.

Į viršų