Riebalų nusiurbimas (liposakcija). Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Riebalų siurbimas – tai „kūno skulptūros“ būdas, padedantis suformuoti patrauklų kūno kontūrą, o ne atsikratyti nereikalingo svorio. Išsiurbti riebalų nuo viso kūno neįmanoma. Jei norite sulieknėti, pasirinkite kitą kelią: sportą ir dietą. Poodinius riebalus patariama išsiurbti tik tose kūno vietose, kuriose poodinių riebalų perteklius deformuoja kūno kontūrą. Išsiurbiamų riebalų kiekis nėra didelis (svyruoja nuo 200 iki 5000 ml), tačiau to paprastai užtenka pakoreguoti figūrą.

Medicininis gydymas

Pacientui. galvojančiam apie riebalų siurbimo operaciją, pirmiausia būtina pasikonsultuoti su plastikos chirurgu. Optimaliam operacijos rezultatui pasiekti svarbus paciento ir plastikos chirurgo vienodas supratimas apie laukiamą pooperacinį rezultatą. Todėl pacientas turi atvirai išsakyti savo lūkesčius dėl geresnės išvaizdos ir savijautos po operacijos. Emocinis stabilumas yra vienas iš svarbiausių dalykų prieš bet kurią estetinę operaciją. Riebalų siurbimo operacija gali pakeisti Jūsų kūno formas, bet negali pakeisti Jūsų gyvenimo.

Atliekant riebalų siurbimo operaciją paprastai taikoma bendrinė nejautra, tačiau gali būti naudojama ir vietinė nejautra. Jeigu bus taikoma bendrinė nejautra, Jūs miegosite per visą operaciją. Riebalų išsiurbimui naudojamos specialios kiuretės – tai įvairių formų ir dydžių tuščiaviduriai nerūdijančio plieno vamzdeliai su viena ar keliomis siurbimo angomis. Jos sujungiamos su specialiu siurbliu, kuris sukuria neigiamą slėgį. Operacija pradedama apie 2 - 6 mm ilgio pjūviais tose vietose, kur bus siurbiamos riebalų sankaupos. Kiuretė įkišama į pjūvio vietą. Prie kyšančio galo prijungiamas siurbimo prietaisas. Chirurgas manipuliuoja instrumentu po oda, atskirdamas šalinamus riebalus. Susidaro aukštas vakuuminis slėgis ir riebalai išsiurbiami. Kartais, norint pasiekti visas nepageidaujamų riebalų sankaupas, reikia padaryti papildomų pjūvių. Operacijos apimtį lemia Jūsų pageidaujami pokyčiai ir plastikos chirurgo sprendimas. Nedideli pjūviai susiuvami keliomis siūlėmis. Paprastai randai vos matomi ir greitai pranyksta. Po operacijos uždedamas ilgas korsetas, suspaudžiantis operuotą vietą, sumažinantis patinimą. Veidas ir kaklas sutvarstomi dideliais laisvais tvarsčiais. Operacija, paprastai, trunka nuo 45 minučių iki 5 valandų ar ilgiau – atsižvelgiant į operacijos mastą.

Po operacijos jaučiamą skausmą galima lengvai numalšinti vaistais. Skausmas maždaug trunka dieną ar dvi. Tam tikrą laiką jaučiamas stingulys ar nepatogumas. Nusiurbtai kūno vietai bus taikomi įvairūs spaudžiamieji tvarsčiai: bintavimas elastiniu bintu, specialios spaudžiančios kelnės, korsetai. Šiuos spaudžiančius tvarsčius po operacijos reikės nešioti mažiausiai 10 dienų. Jie apsaugo nuo skysčio susirinkimo, padeda greičiau susitraukti odai. Nusiurbtoje kūno dalyje gali būti mėlynių  6-8 savaites. Taip pat gali sumažėti odos jautrumas, kuris, paprastai, atsistato per 4-6 mėnesius. Riebalų išsiurbimo efektas matomas iš karto, tačiau jis nepilnas, nes pilnai kūno kontūras susiformuoja tik po maždaug 6-8 savaičių, kai išnyksta mėlynės ir tinimas. Kad oda geriau susitrauktų, chirurgas gali paprašyti 2-3 mėnesius nešioti ilgą korsetą. Po operacijos oda gali pasidaryti nelygi. Jei prieš operaciją Jūsų oda buvo grublėta, t. y. pažeista celiulito, tokia ji išliks ir po procedūros. Tam tikrais atvejais, kai pašalintas riebalų kiekis viršija odos gebėjimą susitraukti, ji gali suglebti.

Į viršų