Pilvo plastika (abdominoplastika). Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Pilvo plastika – tai chirurginė operacija, kurios metu koreguojamos pilvo sienos deformacijos, odos, riebalinio audinio perteklius. Atsižvelgiant į pilvo deformacijos apimtį, skiriasi ir operacijos apimtis, t.y. gali būti atliekama pilna pilvo sienos plastika arba dalinė. Operacijos metu labai dažnai pacientui yra atliekama ir raumeninės pilvo dalies sutvirtinimas bei esamos išvaržos panaikinimas.

Priežastys

Po nėštumo, netekus daug svorio, kartais atsiranda pilvo odos perteklius. Ištempia pilvo raumenis, susilpnėja pilvo siena ir atsiranda „atsikišęs pilvukas“, kurio atsikratyti, deja, nepadeda nei dietos, nei sportas.

Priekinę pilvo sieną sudaro odos – poodžio sluoksnis bei raumeninis “korsetas”. Priekinės pilvo sienos pakitimus paprastai sąlygoja nėštumas (gimdymas), svorio netekimas ar jo priaugimas, taip pat operaciniai pjūviai, kurie ypač pastebimi po akušerinių – ginekologinių pjūvių. Taip pat moterims dažnai po nėštumo ar svorio netekimo atsiranda pilvo odos perteklius ir sienos silpnumas dėl ištemptų pilvo raumenų. Visus šiuos nepatogumas galima pašalinti pilvo plastikos (abdominoplastikos) operacija. Atkreiptinas dėmesys, kad tais atvejais, kai pacientas jaučia diskomfortą tik dėl riebalinio audinio pertekliaus, gali pakakti vien riebalų siurbimo operacijos.

Į viršų