Krūtų pakėlimas (mastopeksija). Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Bėgant laikui sumažėja odos stangrumas, degeneruoja krūties ir riebaliniai audiniai, dėl ko krūtys nusileidžia žemyn ir praranda jaunatvišką formą. Taip pat nusileidusios krūtys moterims gali atsirasti po gimdymo, svorio netekimo ar vykstant senėjimo procesui. Nusileidusias krūtis galima koreguoti atliekant krūtų pakėlimo operaciją (mastopeksiją). Kai kuriais atvejais atliekant krūtų pakėlimo operaciją galima krūtis ir padidinti.

Medicininis gydymas

Moteriai, galvojančiai apie krūtų pakėlimo operaciją, pirmiausia būtina pasikonsultuoti su plastikos chirurgu. Optimaliam operacijos rezultatui pasiekti svarbus paciento ir plastikos chirurgo vienodas supratimas apie laukiamą pooperacinį rezultatą. Todėl pacientė turi atvirai išsakyti savo lūkesčius dėl geresnės išvaizdos ir savijautos po operacijos.

Atliekant krūtų pakėlimo operaciją, paprastai, taikoma bendrinė nejautra. Daromi horizontalūs ir vertikalūs pjūviai pagal natūralų krūtų kontūrą. Taip pat daromas vertikalus raktaskylės formos pjūvis apie areolą, leidžiantis pakeisti spenelio vietą, o krūtyje daromi pjūviai išpjovimo plotui ir naujai spenelio vietai nustatyti. Per horizontalius pjūvius chirurgas pašalina nereikalingą apatinės krūtų dalies odą. Spenelis, areola ir po jais esantis audinys perkeliami aukščiau į naują padėtį. Pakeitus spenelio vietą, prieš operaciją virš spenelio ar jo šonuose buvusi oda tempiama žemyn ir sujungiama – krūtis reformuojama. Pjūviai susiuvami. Pacientėms, kurių  krūtys nedaug nusileidusios, atliekama modifikuota procedūra, kurios metu išpjaunama dalies areolos ir ją supančios srities oda.

Labai dažnai su krūtų pakėlimo operacija atliekama ir krūtų padidinimas, chirurgas po krūties audiniu arba po krūtinės ląstos raumeniu į suformuotą „kišenę“ įdeda implantą. Po operacijos krūtys aptvarstomos medicininiu tvarsčiu arba pacientei užsegama chirurginė liemenėlė. Operacija trunka apie dvi – keturias valandas ar net ilgiau.

Po operacijos jaučiamą skausmą galima lengvai numalšinti vaistais. Skausmas, paprastai, trunka dieną ar dvi. Jei krūtys buvo sutvarstytos, po kelių dienų ar jau kitą dieną tvarsčiai bus pakeisti chirurgine liemenėle. Po kelių dienų (ar vėliau) ištraukiami siūlai. Nors plastikos chirurgas labai stengiasi, kad randai būtų kuo mažiau matomi, vis dėlto nepavyksta jų išvengti. Dažniausiai randai mažėja palaipsniui, kol tampa vos įžiūrimi. Nedidelis krūtų patinimas po operacijos greitai atslūgsta, jos vėl atgauna normalią spalvą. Kurį laiką Jūsų speneliai gali būti nejautrūs, tačiau dažniausiai šis reiškinys po kai kurio laiko pranyksta.

Į viršų