Botulino toksino injekcijos (mimikos raukšlių korekcija). Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Raukšlių korekcija botulino toksino injekcijomis – populiariausia, minimaliai invazinė estetinė procedūra pasaulyje. Oficialiais duomenimis, jų kasmet atliekama daugiau nei 5,5 milijonų. Botulino toksino injekcijos gali būti atliekamos ne tik atsiradus raukšlėms, bet ir jų profilaktikai. Injekcijos atliekamos, esant:kaktos mimikos raukšlėms, smulkioms raukšlelėms, „žąsų kojelėms“ ties akių kampučiais, apatinės veido dalies mimikos raukšlėms.

Botulino toksinas pradėtas naudoti medicinoje apie 1980 m. Iš pradžių buvo naudojamas neurologijoje, gydant įvairius susirgimus, kuriuos sukėlė per stiprus raumenų veikimas. Vėliau mokslininkai pastebėjo, kad botulino toksino injekcijos vietoje išsilygina raukšlės, ir taip nuo 1990 metų botulino toksinas plačiai pradėtas naudoti grožio srityje - nepageidaujamų veido raukšlių koregavimui. Daugeliui žmonių botulino toksinas asocijuojasi su nuodais, tačiau botulino toksino naudojimas mimikos raukšlėms naikinti yra saugus ir efektyvus. Naudojamos labai mažos preparato dozės, preparatas suleidžiamas tik į tam tikrus raumenis arba po oda, veikia lokaliai, todėl sisteminio poveikio nėra. Šiuo metu botulino toksinas naudojamas neurologijos, oftalmologijos, otolaringologijos, gastroenterologijos, urologijos, plastinės chirurgijos ir dermatologijos srityse. Botulino toksinas sutrikdo nervinio impulso sklidimą tarp nervo ir raumens, todėl sutrinka raumens susitraukimas. Leidžiant botulio toksiną į mimikos raumenis, šie atsipalaiduoja ir nesusitraukia, virš jų esanti oda tampa lygi, o raukšlės išsilygina.

Komplikacijos

Po procedūros gali būti paraudimas, patinimas, skausmingumas dūrio vietose. Gali susidaryti mėlynės. Kartais jaučiamas nežymus galvos svaigimas, dvejinimasis akyse, tačiau šie nepageidaujami reiškiniai praeina per kelias valandas.

Į viršų