Blauzdų korekcija (augmentacija). Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Blauzdų korekcija, augmentacija – tai chirurginė operacija, kurios metu galima koreguoti blauzdų formą. Plastinės blauzdų padidinimo operacijos tikslas yra natūraliau ir gražiau atrodančios blauzdos. Blauzdų didinimo operacija paprastai atliekama norint padidinti mažas blauzdas arba koreguoti jų formą. Operacijos metu galima pašalinti kojų asimetriją. Blauzdų korekcijos operacijos apimtį lemia pageidaujami pokyčiai.

Medicininis gydymas

Atliekant blauzdų padidinimo operaciją, paprastai, taikoma bendrinė nejautra, tačiau gali būti taikoma ir vietinė nejautra. Jeigu bus taikoma bendrinė nejautra, Jūs miegosite per visą operaciją.

Per pjūvius plastikos chirurgas pakelia blauzdos audinius ir odą, kad po audiniais (atsižvelgiant į plastikos chirurgo naudojamą techniką ir paciento anatomiją) susidarytų tuščia vieta (“kišenė”). Į “kišenę” plastikos chirurgas įdeda implantą – lankstų plastikinį apvalkalą, pripildytą silikono gelio, fiziologinio tirpalo ar jų mišinio. Pjūviai susiuvami. Po operacijos blauzdos aptvarstomos marlės tvarsčiu arba pacientui užsegamas chirurginis korsetas. Procedūra, paprastai, trunka dvi valandas ar ilgiau.

Po operacijos jaučiamą skausmą lengvai numalšinsite vaistais. Skausmas trunka dieną ar dvi. Po kelių dienų ištraukiami siūlai. Nors plastikos chirurgas labai stengiasi, kad randai būtų kuo mažiau matomi, vis dėlto nepavyksta jų išvengti. Pjūvio vietoje visada lieka randas. Dažniausiai randai mažėja palaipsniui, kol tampa vos įžiūrimi. Nedidelis blauzdų patinimas po operacijos greitai atslūgsta, jos vėl atgauna normalią spalvą.

Plastinės blauzdų padidinimo operacijos tikslas yra natūraliau  ir gražiau atrodančios blauzdos. Jei blauzdos skirtingai gyja, jos gali pasidaryti nevienodos. Po operacijos kelias savaites ar mėnesius jos gali būti kietesnės. Tam tikrais atvejais, norint kad blauzdos suminkštėtų, gydytojas rekomenduoja jas masažuoti. Kurį laiką Jūsų blauzdos gali būti nejautrios, tačiau dažniausiai šis reiškinys po tam tikro laiko pranyksta.

Nors po operacijos Jūs atsigausite per dieną ar dvi, tačiau gydytojas patars Jums kaip grįžti į normalų režimą. Kad operuotos blauzdos gerai gytų, Jūs turite vengti per didelio aktyvumo ir griežtai laikytis pooperacinio režimo. Jei blauzdos gerai sugis, netrukus Jūs galėsite grįžti į darbą ir tęsti normalų gyvenimą.

Į viršų