Atlėpusių ausų korekcija. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Ausų plastinė operacija pakeičia ausų formą ir suteikia joms estetinę išvaizdą. Ausis gali atrodyti atsikišusi dėl daugelio priežasčių – vienu atveju tai bus per didelis kaušelis, kitu – vos iškilusi vijoklio raukšlė. Jeigu per gili valtelės formos vagelė, tuomet atsikiš ausies viršūnėlė. Nuo šios įvairovės priklausys ir plastinės operacijos būdas. Operacija gali būti labai paprasta arba labai sudėtinga. Šios operacijos tikslas – natūralios formos ausis su natūraliu iškilimu ir normaliu prilenkimo kampu.

Kiekvienam pacientui operacijos būdas parenkamas individualiai. Tik apžiūrėjęs būsimą pacientą, chirurgas nuspręs, kuri technika yra efektyviausia koreguojant iškilusią problemą. Siekiant simetrijos dažniausiai operuojamos abi ausys. 

Medicininis gydymas

Pacientui, galvojančiam apie ausų plastikos operaciją, o tuo atveju, jeigu pacientas nepilnametis, ir jo šeimai (tėvams) pirmiausia būtina pasikonsultuoti su plastikos chirurgu. Optimaliam operacijos rezultatui pasiekti svarbus paciento ir plastikos chirurgo vienodas supratimas apie laukiamą pooperacinį rezultatą. Jeigu operuojamas vaikas, ausų plastikos operacija daroma nuo 5-6 metų amžiaus, kai ausis jau būna beveik pasiekusi suaugusio žmogaus ausies dydį. Neretai operacijos atliekamos ir suaugusiems, kurie ilgą laiką savo ausis slėpė nešiodami ilgus plaukus ar tiesiog nekreipė dėmesio į savo išvaizdą.

Tikslas, kurio siekia plastikos chirurgas atlikdamas ausų plastikos operaciją – tai natūraliai atrodanti ausis. Pasiekti absoliučios simetrijos tarp abiejų ausų beveik neįmanoma, tačiau 1-2 mm ausų atlėpimo skirtumas (ar kita panašaus dydžio ausų asimetrija) dėl natūralių kriauklės įdubimų beveik nepastebimas.

Ausų plastikos operacija atliekama norint suformuoti neproporcingai didelių ar atlėpusių ausų centrinę klostę ar ją atkurti. Paprastai, pjūvis daromas užpakaliniame ausies kaušelio paviršiuje. Ausies kremzlė įpjaunama daugybiniais lankeliais  kurie ją susilpnina. Tai leidžia suteikti ausiai naują, estetiškai priimtiną formą. Esant reikalui pašalinamas kremzlės ar odos perteklius. Tam tikrais atvejais to paties rezultato galima pasiekti siūlais sulenkiant kremzlę, kad pasikeistų ausies forma. Pjūviai susiuvami. Gali būti taikomos kelių operacijos metodų kombinacijos. Baigus operaciją ausys stipriai aptvarstomos. Operacija trunka apie vieną dvi valandas. Po operacijos kelias savaites pacientui reikia mūvėti specialų įtvarą, palaikantį ausims suteiktą naują formą ir apsaugantį jas nuo traumavimo. Nežymus ausų tinimas ir jautrumo sutrikimas išlieka kelis mėnesius. Dėl padidėjusio jautrumo šalčiui, kuris išlieka apie metus, pacientas žiemą turėtų dėvėti kepurę. Apie mėnesį laiko patariama vengti kontaktinio sporto, kad nepažeistų operuotos ausies ar ausų.

Į viršų