Apatinių vokų plastika (blefaroplastika). Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Apatinių vokų plastika (blefaroplastika) yra suprantama kaip odos pertekliaus, raumenų ir riebalų maišelių pašalinimas iš vokų. Ši operacija grąžina akims žvalumą, padaro jas jaunesnes. Paprastai vokų plastikos operacija yra atliekama abiejose pusėse, išsaugant simetriškumą. Operacija gali būti atliekama tik vienoje pusėje, jeigu yra tam tikra vokų patologija ir yra siekiama ją pašalinti. Apatinių vokų plastinė operacija yra daug sudėtingesnė nei viršutinių vokų plastika.

Medicininis gydymas

Apatinio voko operacija gali būti atliekama dviem būdais – išoriniu arba vidiniu. Operaciją atliekant išoriniu būdu plastikos chirurgas atkelia susiraukšlėjusią odą ir sferinį raumenį (arba tik odą), pašalina riebalinius maišelius. Tam tikrais atvejais riebalų maišeliai gali būti nepašalinami. Riebalų maišeliai iš apatinio voko pašalinami per pjūvį, kuris atliekamas išoriniame voko paviršiuje iškart po blakstienomis arba per pjūvį iš vidinio voko paviršiaus. Tam tikrais atvejais šalinamas tik išorinis riebalų maišelis, o vidinis ir išorinis gali būti paslepiami po skruosto – žando odos raukšle (tai yra natūraliose raukšlėse).

Atliekant apatinių vokų plastiką kaip taisyklė kartu patempiamas ir voko raištis. Voko raiščio plastika ne tik palengvina žaizdos gijimą, apsaugo nuo pooperacinės komplikacijos (apatinio voko išvirtimo dėl randėjimo), bet ir nežymiai patempia, pajaunina veidą, išlygindama naso-labialines (nosies-lūpų) raukšles. Tais atvejais, kai paciento nekamuoja odos ar raumens perteklius, riebalinius maišelius galima pašalinti arba paskirstyti pro junginę – vidinį voko paviršių. Atliekant operaciją tokiu būdu nelieka jokių pjūvių išorėje. Atliekant apatinių vokų plastikos operaciją, paprastai, taikoma bendrinė nejautra, Jūs miegosite per visą operaciją.

Po šios operacijos veidas tampa akivaizdžiai jaunesnis. Kadangi vokų oda visame žmogaus kūne yra ploniausia, kraujagyslių tinklas yra pats tankiausias, prieš operaciją būtina atlikti kraujo tyrimus. Po dviejų savaičių randai tampa sunkiai įžiūrimi. Esant būtinybei, operacijos metu gali būti pašalinamas vidinis ir vidurinis riebalų maišelis. Operacija trunka apie 2 – 3 valandas, priklausomai nuo operacijos apimties, bei nuo to ar bus operuojami tik viršutiniai, ar kartu ir apatiniai vokai. Operacijos apimtį lemia Jūsų pageidaujami pokyčiai ir plastikos chirurgo sprendimas. Po operacijos vokai patinsta ir atsiranda mėlynių (poodinės kraujosruvos). Siekiant to išvengti, po operacijos rekomenduojama dėti šaltį aplink akis pirmąsias 24 – 48 valandas. Dėl patinimo gali būti sunku užsimerkti, dėl ko vargina akių sausumas, kuris pašalinamas dirbtinėmis ašaromis ar tepalais. Po operacijos pirmas kelias savaites akys gali būti jautresnės nei įprastai šviesai, vėjui, todėl rekomenduojami akiniai nuo saulės. Pacientas paprastai gali grįžti į darbą po 7 – 10 dienų. Prieš ir po operacijos negalima rūkyti, girtauti. Per didelis stanginimasis, begalinis kosulys ir svorio kėlimas labai pakelia veninį slėgimą galvoje. Reikia gulėti truputį pakėlus galvūgalį. Geriausias gydymas yra ramybė. Todėl rekomenduotina riboti televizinių laidų žiūrėjimą.

Į viršų