Žarnyno navikai (storosios žarnos vėžys). Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Storosios žarnos vėžys yra viena iš dažniausių onkologinių ligų Lietuvoje. Kiekvienais metais nustatoma apie 1500 naujų ligos atvejų ir šis skaičius kasmet didėja. Storiosios žarnos vėžys dažniausiai pasireiškia vyresniems nei 50 metų asmenims.

Tyrimas

Gydytojas išklausęs Jus varginančius nusiskundimus, ir įtaręs, kad Jūs galite sirgti storosios žarnos vėžiu, pirmiausiai atliks digitalinį rektalinį tyrimą. Šio tyrimo metu gydytojas pirštas per išeinamąją angą apžiūrės Jūsų tiesiąją žarną, siekdamas apčiuopti galimus pakitimus žarnos gleivinėje. Taip pat šio tyrimo metu gydytojas gali apčiuopti prostatą (vyrams), bei įvertinti jos pakitimus. Šis tyrimas kiek nemalonus, tačiau neskausmingas. Taip pat gydytojas gali rekomenduoti atlikti slapto kraujo nustatymo išmatose tyrimą (Hemocult testą).

Gydytojas taip pat rekomenduos atlikti vaizdinius storosios žarnos tyrimus – rektoskopiją, kolonoskopiją. Tai tyrimo metodai, kuomet storasis žarnynas apžiūrimas specialiu instrumentu su šviesos šaltiniu. Prieš atliekant šiuos tyrimus svarbu išvalyti žarnyną (tam naudojamos vidurius laisvinantys vaistai, klizmos). Kolonoskopijos metu aptikus pakitimus storojoje žarnoje, gydytojas paims biopsiją iš įtartinos vienos ir nusiųs gautą medžiagą į laboratoriją histologiniam ištyrimui, kuris ir patvirtins ar paneigs diagnozę.

Storiosios žarnos vėžiui diagnozuoti taip pat gali būti atliktas rentgenokontrastinis storosios žarnos tyrimas. Vėžio išplitimui gydytojas gali rekomenduoti atlikti vidaus organų echoskopiją, krūtinės ląstos rentgenogramą, prireikus ir kitus tyrimus.

Į viršų