Vulvos vėžys. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Vulvos vėžys – tai išorinius lytinius organus sudarančių struktūrų: gaktos, didžiųjų ir mažųjų lytinių lūpų, varputės, makšties prieangio, tarpvietės, Bartolinio liaukų audinių elementų supiktybėjimas. Dažniausiai serga vyresnės moterys – 65-72 metų amžiaus.

Tyrimas

Įtaręs, kad Jūs galite sirgi vulvos vėžiu, gydytojas apžiūrės Jūsų išorinius lytinius organus, atliks vulvoskopiją (vulvoskopija - tai išorinių lytinių organų gleivinės apžiūrėjimas pro vaizdą didinantį optinį prietaisą kolposkopą). Įtariant, jog stebimi pakitimai gali būti vėžinės kilmės gydytojas paims medžiagos histologiniam tyrimui.

Norint įvertinti naviko išplitimą, apžiūrima makštis, čiuopiama per makštį ir tiesiąją žarną, čiuopiami kirkšnių limfmazgiai (ieškant juose piktybinių pokyčių ir metastazių), atliekama uretroskopija ir cistoskopija (optinis prietaisas su šviesos šaltiniu įvedamas iš išorės į šlaplę ir šlapimo pūslę, kurios apžiūrimos iš vidaus), rektoskopija (specialiu optiniu prietaisu, įvestu iš išorės į tiesiąją žarną, iš vidaus apžiūrima tiesiosios žarnos gleivinė), izotopinės ir ekskrecinės renogramos (įvertinama inkstų būklė, galimos metastazės inkstuose), ultragarsinis vidinių lytinių organų, inkstų ir kepenų tyrimas, krūtinės ląstos rentgenogramos, atliekama įtartinų vietų kirkšnių limfmazgių biopsija su audinių morfologiniu ištyrimu.

Vienas klastingiausių ir sunkiausių susirgimų onkoginekologijoje yra vulvos melanoma. Tai supiktybėjęs apgamas išorinių lytinių organų srityje. Jeigu lytinių lūpų paviršiuje arba netoli varputės, tarpvietėje ar makšties prieangyje pastebėjote tamsią dėmelę, kuri gali būti lygi arba kiek pakilusi nuo gleivinės paviršiaus, o po dėmele čiuopiamas įvairaus dydžio, neskausmingas, gilyn į audinius einantis sustandėjimas, galima įtarti vulvos melanomą. Apgamą gali niežėti, iš jo gali negausiai pakraujuoti. Atsiminkite, jog melanoma gali būti ne tik juodas, bet ir šviesus, balkšvas apgamas arba dėmelė. Pastebėjusios šiuos požymius, neatidėliodamos kreipkitės į gydytoją.

Į viršų