- Simptomai
- Priežastys
- Ligos tipai ir etapai
- Ligos eiga
- Tyrimas
- Medicininis gydymas
- Natūralus gydymas
- Komplikacijos
- Patarimai ir profilaktika
Skrandžio vėžys – tai piktybinis gleivinės epitelio ląstelių navikas. Vyrai skrandžio vėžiu serga dažniau nei moterys. Dažniausiai skrandžio vėžiu serga 60-75 metų amžiaus žmonės.
Patarimai ir profilaktika
Skrandžio vėžio prevencijai svarbi tinkama mityba – venkite daug valgomosios druskos, alkoholio. Varkitokie daugiau vaisių ir daržovių bei kitų produktų, turinčių antioksidacinių savybių.
Jei Jūs turite Helicobacter pylori infekciją, pasikonsultuokite su gydytoju dėl jos gydymo. Šiuo metu H.pylori infekciją rekomenduojama gydyti tiems, kurių pirmos eilės giminės sirgo skrandžio vėžiu, kuriems yra atrofinis gastritas, kurie yra gydyti dėl skrandžio vėžio operaciniu būdu.
Žmonėms, turintiems ikivėžinių skrandžio susirgimų, profilaktikškai turi būti atliekamos fibrogastroskopijos, o radus pakitimų toliau tikslingai tiriami ir gydomi. Skrandžio polipai gali būti šalinami gastroskopijos metu.
Ekspertai rekomenduoja

Dietologija, Žana Antonova
Viena iš galimų skrandžio vėžio priežasčių – nitratų naudojimas, ruošiant mėsos gaminius, ypač rūkytą mėsą (kumpius, dešras). Nitratai skrandyje jungiasi su kitomis medžiagomis, sudarydami kancerogenus – nitrozo junginius. Nitratų suvartojama daug: piktnaudžiaujant stipriais alkoholiniais gėrimais; vartojant dažnai ir daug sūdyto, rūkyto ar marinuoto maisto. Po skrandžio... Daugiau...