Veido raudonis - rožinė (rozacija). Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Veido raudonis - rožinė (kuperozė, rozacija) – tai raudonas ar raudonai violetinis veidas su telangiektazija centre, papulės, papulės-pūlinėliai, kartais pažeistų vietų patinimas ar sustorėjimas. Dažniausiai serga 40-50 metų moterys. Pirmieji požymiai gali atsirasti 20-30 metų.

Medicininis gydymas

Vienas svarbiausių dalykų yra  vengti rizikos veiksnių – karšto maisto, karšto oro, alkoholio, streso ir t. t. Jei veidas raudonuoja ne dėl ligos, patartina naudoti išoriniam kapiliarų stiprinimui ir gydymui skirtas kosmetikos priemones. Tačiau atminkite, kad vargu ar jūsų oda bus idealiai graži, jeigu ją nuolat veiks neigiami išoriniai veiksniai, ypač dirbant nuolatiniame karštyje.

Jei kraujagyslių tinklas labai ryškus, būtina gydyti. Labai stambūs, išsiplėtę kapiliarai gali būti naikinami lazeriu arba elektrokoaguliacijos būdu (plonas elektrodas tiesiog “sutrauko” kraujagysles). Gydomąsias procedūras geriausia atlikti rudenį arba žiemą. Po gydymo odą reikia saugoti nuo žalingų veiksnių ir nepamiršti stiprinti kapiliarų.

Į viršų