Nagų grybelis (onichomikozė). Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Nagų grybelis (onichomikozė) – tai – nago guolio ar nago plokštelės grybelinė infekcija dėl ko nagas auga nelygus, grublėtas, pilkšvai gelsvas, išnyksta antnaginė odelė. Nagus dažniausiai pažeidžia: dermatofitai, mieliagrybiai, pelėsiniai grybai.

Patarimai ir profilaktika

Geriausias būdas užkirsti kelią grybelio infekcijoms yra reguliarus rankų ir kojų plovimas bei kruopštus jų nusausinimas. Nagus reiktų kirpti reguliariai ir taisyklingai. Kojų nagai kerpami tiesiai ir nagų kampučiai neapvalinami, patartina vengti kojų prakaitavimo: vartoti priemones nuo kojų prakaitavimo, rinktis medvilnines kojines ir batus, pagamintus iš leidžiančių odai kvėpuoti medžiagų, dažnai keisti kojines. Svarbu nesiauti svetimo apavo, naudotis tik savo higienos reikmenimis bei rankšluosčiu. Lankantis pirtyse, baseinuose reikia naudoti individualias gumines šlepetes, taip pat priemones nuo grybelio.
Pastebėjus bet kokius nagų pakitimus, nedelsiant reikia kreiptis į odos ligų specialistus. Sergančiojo šeimos nariai taip pat turėtų kreiptis į dermatologą. Būtina naudoti atskirą patalynę, avalynę, šlepetes, rankšluostį, kempinę ir kt. higienos reikmenis. Net ir pats geriausias gydymas neapsaugo nuo naujo užsikrėtimo. Kad taip neįvyktų, patartina atlikti dezinfekciją. Avalynė yra dezinfekuojama specialiu tirpalu, medvilnės kojinės, puskojinės, patalynė 15min. virinama; praustuvai, vonelės, vonia ar vonios kilimėliai plaunami karštu vandeniu su dezinfekuojamąja priemone; patalpų grindis taip pat patartina valyti su dezinfekuojamąja priemone.

Į viršų