Ikinavikinės odos ligos. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Ikinavikinėmis odos ligomis vadinamos tos ligos, kurios gali komplikuotis odos vėžiu. Dažnesnės ikinavikinės odos ligos yra šios: aktininė keratozė (senatvinė keratozė), odos ragas, Boveno liga, lėtinis radiodermatitas, Lentigo maligna, lėtinis lūpų uždegimas. Jų suvėžėjimo rizika yra labai didelė.

Patarimai ir profilaktika

Svarbu mažinti rizikos faktorių kiekį ir vengti įvairiausių kancerogenų bei kovoti su žalingais įpročiais. Ir ligonis, ir gydytojas turėtų profilaktiškai apžiūrėti jau esančius odos pakitimus, juos stebėti, laiku gydyti.
Kadangi saulės spinduliai yra vienas pagrindinių rizikos faktorių, skatinančių ikivėžinių ligų atsiradimą, svarbu jų vengti: - stengtis kuo mažiau būti saulėje, kai ji aktyviausia – nuo dešimtos valandos ryto iki trečios popiečio valandos; - jei tenka būti saulėje – nešiokite skrybėles, kepures, akinius nuo saulės, kurių stiklai yra tamsūs ir su apsauginiais filtrais, skėčius; - naudoti kremus, savo sudėtyje turinčius apsauginius UVA ir UVB filtrus. Pastebėję įtartiną, negyjantį odos pažeidimą, laiku kreipkitės į dermatologą.

Į viršų

Gydytojai

Dermatologas, Dermatovenerologas

Reitingas

Vilnius

Dermatovenerologas

Reitingas

Vilnius

Dermatovenerologas

Vilnius

Į viršų