Fotodermatitas. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Fotodermatitas – tai atvirų odos vietų uždegimas, atsiradęs dėl išoriškai ant odos ar į organizmo vidų patekusių medžiagų sąveikos su ultravioletiniais spinduliais.

Patarimai ir profilaktika

Reikėtų vengti kontakto su fotosensibilizuojančiu ar fototoksiniu poveikiu pasižyminčiomis medžiagomis, sumažinti ultravioletinių spindulių poveikio trukmę. Jautresniems žmonėms, susiruošusiems į gamtą, reikėtų rengtis specialius drabužius ilgomis rankovėmis. Atviras kūno vietas reikia gausiai tepti apsauginiu kremu nuo saulės. Gydytojai pataria rinktis tokį kremą, kurio apsauginis poveikis trunka ne mažiau kaip dvi valandas.
Būti saulėje nerekomenduojama geriantiesiems kai kuriuos antibiotikus, vaistus nuo depresijos, šlapimą varančius vaistus bei medikamentus, skirtus cukriniam diabetui, širdies ritmo sutrikimams, sąnarių ligoms gydyti. Taip pat naudojantiesiems kai kuriuos tepalus ir kremus nuo uždegimo.
Prieš naudojant vaistus privaloma atidžiai perskaityti informacinius lapelius. Juose turi būti nurodyta, ar vaistus vartojančiam žmogui galima būti saulėje.
Saulėtą vasaros dieną vertėtų vengti kontaktų su augalais, kurie turi medžiagų, sukeliančių bėrimų.
Vasarą atsargiai derėtų rinktis ir kosmetikos priemones. Odą gali išberti naudojant kosmetikos priemones, kurių sudėtyje yra bergamotės, santalmedžio aliejaus. Atsargiai reikėtų naudoti ir kvepalus, blizgius lūpų dažus, odekolonus, kremą po skutimosi, baktericidinį muilą.
Gydytojai rekomenduoja vaistų nuo alergijos pasiimti į kiekvieną kelionę.

Į viršų